Hírkereső

Hír kategória: Szurkolók

Szoros meccsen vereség - így búcsúztak női U19-eseink a felkészülési tornától

Az Eb-selejtezőre készülő női U19-es válogatottunk kedden lejátszotta harmadik mérkőzését. Szarvas Alexandra együttese szoros mérkőzésen maradt alul 2-1-re a házigazda portugálok ellen. A mieink gólját Molnár Adelina szerezte.

Női U19: Küzdelmes mérkőzésen egygólos vereség a franciák ellen

Női U19-es válogatottunk a franciák ellen folytatta szereplését az Eb-selejtező sorozat A-divíziójában. A találkozót egy, az első félidőben lőtt gól döntötte el, amellyel a házigazda franciák szerezték meg a három pontot.

Nehéz csoportban kell helytállnia a női U19-es válogatottnak

Szarvas Alexandra együttese szerdán kezdi meg az Eb-selejtezős szereplését Franciaországban.

Női U19: visszavágtunk a skótoknak Edinburghben

Kedden lejátszotta második felkészülési mérkőzését Skócia ellen a női U19-es válogatottunk Edinburghben, a mieink ezúttal győztesen hagyták el a pályát.

Hatgólos mérkőzésen győztük le Romániát

A Turtóczki Sándor szövetségi edző vezette női U19-es válogatott győzelemmel zárta az Eb-selejtező minitorna tavaszi fordulóját és ezzel kivívta a jogot, hogy ősszel is az A-ligában szerepeljen.

Pontosság és mentális felkészültség is kellett a sikerhez

Küzdelmes, nehéz mérkőzéseken szerezte meg a tornagyőzelmet női U19-es csapatunk Pinatarban. A spanyolországi torna után a döntőben fontos gólt szerző Savanya Csilla és a szövetségi edző, Turtóczki Sándor értékelt.

Tornát nyert Spanyolországban a női U19-es válogatott

Női U19-es válogatottunk hétfőn döntőt játszott a svédek ellen a San Pedro del Pinatarban megrendezett négycsapatos tornán, és az 1-1-es döntetlent követő tizenegyespárbajban felülmúlta az ellenfelét.

Győzelem Skócia ellen

Női U19-es válogatottunk Spanyolországban szerepel felkészülési tornán, ahol 1-0-s sikert aratott a skót csapattal szemben.

Tavaszi Eb-selejtezők: Portugáliába utaznak a női U-válogatottak

Női U17-es és női U19-es válogatottunk is nehéz csoportba került a tavaszi Eb-selejtezőben.

Harmadik helyen zártuk az Eb-selejtező tornát

Női U19-es válogatottunk 2-1-es vereséget szenvedett az olaszoktól Telkiben, a hazai rendezésű Eb-selejtező torna utolsó játéknapján. A mieink a harmadik helyen zárták a csoportkört, és ezzel bennmaradtak az "A" divízióban.

Női U19: Vereséggel folytatódott az Eb-selejtező torna

Hiába játszott a mérkőzés nagy részében jobban, látványosabban, végül 4-2-re alulmaradt a szerbekkel szemben női U19-es válogatottunk Telkiben.

Vereséget szenvedett Szlovákiától a női U19-es válogatott

Rövid időn belül második felkészülési mérkőzését játszotta a női U19-es válogatott. A múlt heti, Skóciától elszenvedett vereséget követően a mieink Dunaszerdahelyre látogattak, és bár lényegesen jobb játékot mutattak, 2-0 arányban alulmaradtak északi szomszédunkkal szemben.

Itthon játsszák Eb-selejtezőiket a női utánpótlás-válogatottak

Az U17-esek a norvég, a cseh és a bosnyák válogatottal mérkőznek meg ősszel, az U19-esek az olaszokat, a walesieket és a szerbeket fogadják az Eb-selejtező minitornán.

Olaszország kifogott a női U19-es válogatottunkon

A szünetben 2-0-ra vezetett a házigazda olasz csapat a női U19-es Eb-selejtező mérkőzésen. Németh Diána szögletgóljával azonban közelebb kerültünk ellenfelünkhöz, amely aztán tizenegyesből zárta le a találkozót.

Női U19: Bravúros győzelemmel kezdtünk Olaszországban

Női U19-es válogatottunk 2-1-re megnyerte első Eb-selejtezőjét az olaszországi tornán, az ellenfél a magasabban rangsorolt svájci csapat volt.

Női U19: Négygólos siker Hévízen

Női U19-es válogatottunk a szlovénokat fogadta felkészülési mérkőzésen pénteken.

Nehéz ellenfelek várnak női csapatainkra az Eb-selejtezőkben

Női U17-es válogatottunk Spanyolországgal, Csehországgal és Ukrajnával került egy csoportba a 2. körös selejtezőben. Női U19-es csapatunk pedig Olaszországgal, Svájccal és Bosznia-Hercegovinával mérkőzik meg tavasszal az Eb-re való kijutásért.

Ellenfelet kapnak női A-ligás csapataink

Megújult rendszerben rendezik az Eb-selejtezőt a női U17-es és U19-es korosztályokban. A magyar válogatott mindkétszer az A-ligába szerepel, így még van esélye a kontinensdöntőre.

Győzelemmel zárta az Eb-selejtezőt női U19-es csapatunk

Turtóczki Sándor csapata egy félidőt emberhátrányban futballozott a török válogatott ellen, de így is magabiztosan legyőzte ellenfelét a dániai Eb-selejtező torna utolsó játéknapján.

Női U19: Gyorsan döntöttek ellenünk a dánok

Női U19-es válogatottunk 3-0-s vereséggel zárta a házigazda dánok elleni Eb-selejtezőjét.

Jó játék, de vereség a finnek elleni nyitányon

Három mérkőzést játszik Dániában Turtóczki Sándor válogatottja. A női U19-es csapat Finnország ellen kezdte meg az Eb-selejtezőt. Ellenfelünk mindkét félidőben egyszer tudta feltörni védelmünket, a végeredmény 2-0 lett.

Finnország ellen kezdjük az Eb-selejtezőt

A női U19-es válogatottunk első ellenfele a finn csapat lesz a dániai Eb-selejtező tornán. A csapat hétfőn utazott a mérkőzések helyszínére és a keddi edzés a finnek elleni felkészülésről szólt. Majd a házigazdák és Törökország ellen is pályára lép Turtóczki Sándor csapata.

Nehéz csoportban a cél a felsőházi tagság megtartása

Új lebonyolítási rendben kezdi meg az Eb-selejtezőt a női U19-es válogatott. Turtóczki Sándor csapata Dániába utazik a tornára, ahol a házigazdák mellett a finnek és törökök ellen lép pályára október 20-tól.

Kétszer is vezettünk Lengyelország ellen

A női U19-es válogatott az Eb-selejtezők előtt páros mérkőzést játszik Lengyelország csapatával, Telkiben. Az első mérkőzésen 2-2-es döntetlen született.

Lengyelország ellen veszi fel a nemzetközi ritmust a női U19-es válogatott

Turtóczki Sándor csapata háromnapos lipóti edzőtábor után most Telkiben készül, ahol két mérkőzést is játszik a lengyel korosztályos válogatottal.

Női U19: Lengyelország ellen készülünk az Eb-selejtezőre

Augusztusban újra találkozik a női U19-es együttes, amely legalább két találkozóval hangol majd az októberi Európa-bajnoki selejtezőre. Az A-ligában induló csapat az U17-es korosztályból kiöregedett tehetségekre épít.

Új formátumban selejteznek az Eb-ért női utánpótláscsapataink

Az UEFA átformálta a női U17-es és U19-es válogatottak selejtezőit, immár két-két ligában megy majd a harc az Eb-szereplésért. Az U17-es válogatott Bulgáriát, Írországot és Norvégiát kapta ellenfélként az első körben. Az U19-es pedig Dániával, Finnországgal és Tököroszággal mérkőzik meg ősszel.

Hosszú szünet után együtt a női U19-es válogatott

A koronavírus-járvány több utánpótlás tornát is eltörölt, köztük a női U19-es Eb-selejtező elitkört. Turtóczki Sándor csapata a kihagyást követően Lipóton találkozik újra, ahol egy felkészülési mérkőzést is játszik.

Februárban újra Eb-selejtezőt játszanak a női utánpótláscsapatok

Az év elején négyes csoportokban küzdenek meg egymással a női utánpótlás-válogatottak az Eb-részvételért – ha a koronavírus-járvány engedi a minitornák rendezését. Az U17-es együttes Törökországba, az U19-es csapat Skóciába utazik. Változik a lebonyolítás, a selejtezőt rájátszás követi, ahol párharcok döntenek az Eb-kvalifikációról.

Második lett Törökországban a női U19-es válogatott

Hátrányból fordított Turtóczki Sándor csapata Szlovákia ellen, de az utolsó percben kapott gól miatt végül 2–2-es eredmény született a rendes játékidőben. A kétszer tizenöt perc hosszabbításban a szlovákok még egyszer betaláltak, így ők nyerték meg a tornát.

Női U19: Fordulatos mérkőzésen győzelem Románia ellen

Mindkét félidő gyors román góllal és egyenlítéssel kezdődött, végül az utolsó szó a magyar válogatotté volt, amely nyert 5–3-ra.

Női U19: Győzelem a félbeszakadt találkozón

A szünetre 4-0-s előnyt szerzett Turtóczki Sándor szövetségi edző csapata Bulgária ellen, a második 45 percet azonban nem lehetett lejátszani az időjárás miatt, a második félidőt először egy nappal későbbre halasztották, végül a bolgárok nem álltak ki, így a hivatalos végeredmény 7–0 lett.

Telkiben, majd Törökországban készül az elitkörre a női U19-es válogatott

Telkiben edzőtáborozik az Eb-selejtezőre készülő női U19-es válogatott. A négynapos összetartás edzésekkel és az MTK felnőttcsapata elleni felkészülési mérkőzéssel telt.

Korosztályos sikerek a női labdarúgásban

Mind U17-es, mind pedig U19-es válogatottunk kvalifikált az Eb-selejtező elitkörben, így tavasszal ötödik alkalommal lesz ott mindkét csapatunk a legjobb európai országok között.

A Dánia elleni döntetlennel veretlenül jutottunk az elitkörbe

Női U19-es válogatottunk egységes védekezésének köszönhetően kilencven percen keresztül kitartott az első kalapból sorsolt Dánia ellen. A 0-0-s döntetlen azt jelenti, hogy csapatunk a második helyen jutott a tavaszi elitkörbe.

Két győzelemmel kvalifikált női U19-es csapatunk az elitkörbe

Szabadrúgásból Koszovó szerzett vezetést a törökországi női U19-es minitorna második mérkőzésén. Ez kissé megfogta a csapatot, de sikerült visszajönnünk a meccsbe és végül 6-1-es győzelmet arattunk.

Bravúros rajt az Eb-selejtezőn: győzelem Törökország ellen

Az első félidőben magabiztos, kétgólos előnyt szerzett női U19-es válogatottunk az Eb-selejtező minitorna házigazdája ellen. A második játékrészben is uraltuk a játékot, a fölényünket azonban nem sikerült újabb gólra váltani, így 2-0-ra győztük le Törökországot.

Vége a felkészülésnek, Eb-selejtezőre kész a női U19-es csapatunk

Lipóton vett részt négynapos összetartáson Turtóczki Sándor Törökországba készülő válogatottja. A csapat a házigazdák mellett a csoportgyőzelemre esélyes Dániával és Koszovóval mérkőzik meg az elitkörbe jutásért.

Női U19: Nem sikerült a főpróba az oroszok ellen

Az Eb-selejtező előtt álló női U19-es válogatott 3-1-es vereséggel zárta a tétmeccsek előtti utolsó felkészülési találkozóját.

Győzelmi esélyt szalasztottunk el az oroszok ellen

Női U19-es válogatottunk 1-1-es döntetlent ért el Telkiben az oroszok elleni felkészülési mérkőzésen.

Női U19: Ötgólos siker Szlovéniában

Megnyerte első idei felkészülési mérkőzését Turtóczki Sándor szövetségi edző csapata. Az 5-0-s sikerből az újoncok is kivették a részüket Szlovéniában.

Telkiben készült a női U19-es válogatott

Korosztályos válogatottjaink közül elsőként a női U19-es csapat kezdte meg a felkészülést az őszi szezon feladataira. Turtóczki Sándor csapatába többen is meghívást kaptak a tavalyi U17-es együttesből. A tétmérkőzések októberben kezdődnek, addig kell összerázódniuk a lányoknak.

Küzdelmes meccsen döntetlennel zártuk az elitkört

Nagyot harcolt, de nem tudott győzni női U19-es válogatottunk az utolsó elitkörös találkozóján: 1-1-et játszottunk és egy pontot szereztünk Szerbia ellen.

Az ír futball érvényesült az elitkör nyitányán

4-0-ra kikapott Turtóczki Sándor együttese a spanyolországi Eb-selejtező elitkör első mérkőzésén. Az ír válogatott kihasználta női U19-es csapatunk hibáit és begyűjtötte a három pontot.

Kijelölte az elitkörös keretet Turtóczki Sándor

Női U19-es csapatunk a tavalyi Eb-győztes spanyolok vendége lesz április 1. és 10. között az Európa-bajnoki elitkör küzdelmeiben. Közvetlenül előtte Lipóton, háromnapos edzőtáborban kovácsolódott össze a csapat.

Felemás eredményt hozott a törökországi felkészülés

Véget ért a női U19-es válogatott törökországi edzőtábora, ahol az Eb-selejtező elitkörre készülő csapatunk legyőzte Koszovót, döntetlent ért el Lengyelországgal és vereséget szenvedett Csehországtól.

Négygólos siker Koszovó ellen

Győzelemmel zárta a törökországi felkészülési tornát női U19-es válogatottunk. Turtóczki Sándor együttese végig támadott Koszovó ellen és négy helyzetet váltott gólra, a sorozatot a harmadik helyen zárta.

Támadásban jobb volt a cseh csapat

Három góllal kikapott női U19-es válogatottunk Csehországtól a törökországi felkészülési tornán.

Török tornán készül az elitkörre a női U19-es válogatott

Lengyelország, Csehország és Koszovó lesz magyar válogatott ellenfele az antalyai felkészülési tornán.

Női utánpótlás: élcsapatokkal találkozunk az elitkörökben

Az UEFA pénteken, Nyonban megtartotta a női U17-es és U19-es válogatottak elitkörös csoportjainak sorsolását, valamint a jövő őszi selejtezőkör sorsolását.

Csoportmásodikként az elitkörben a női U19-es válogatottunk

Elvesztette utolsó Eb-selejtező mérkőzést a magyar U19-es női válogatott. A fizikailag előttünk járó finnek ellen kapott hetesen az elitkörben javíthat Turtóczki Sándor szövetségi edző csapata. Ott már a nyári Európa-bajnokságon való részvételért játszhat az együttes.

Kilenc gólt lőtt és elitkörbe jutott női U19-es válogatottunk

Egy félidő alatt nyolc gólt ért el női U19-es válogatottunk, és végül 9–0-ra legyőzte Macedóniát a hazai rendezésű Eb-selejtező minitornán. Turtóczki Sándor együttese ezzel kvalifikálta magát a tavaszi elitkörbe. Bódai Viktória öt találatig jutott.

Női U19: Góleső Moldova ellen

Parádés győzelmet aratott U19-es női válogatottunk Moldova ellen az Eb-selejtező minitornán. Első mérkőzésünkön hat gólt lőttünk, a következő ellenfél Macedónia lesz szombaton.

Vereséggel zárt Belfastban a női U19-es válogatott

Turtóczki Sándor együttese egy nagyon harcos északír csapattal találta szemben magát.

Elképesztő fordítással vertük Szlovákiát

Az Eb-selejtező elitkörre készülő női U19-es válogatottunk csütörtökön a szlovákiai Szencen lépett pályára, és gólzáporos meccsen, háromgólos hátrányból felállva aratott győzelmet a felkészülési mérkőzésen.