Szoros meccsen vereség - így búcsúztak női U19-eseink a felkészülési tornától
U19 női   |   Szurkolók   |   2024. február. 27., 19:57

Az Eb-selejtezőre készülő női U19-es válogatottunk kedden lejátszotta harmadik mérkőzését. Szarvas Alexandra együttese szoros mérkőzésen maradt alul 2-1-re a házigazda portugálok ellen. A mieink gólját Molnár Adelina szerezte.

Az első félidő nem hozott nagyobb helyzeteket, két gólt viszont igen, mindkettő pontrúgásból született. A 15. percben a portugálok szöglethez jutottak, s figyelmetlenségünket kihasználva megszerezték vezető találatukat (1-0). A gólt követően is kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzést. A 43. percben megszületett az egyenlítő találatunk: Murár Viktória szabadrúgását követően a kapufáról kipattanó labdát Molnár Adelina juttatta a portugál kapuba (1-1).

A második játékrész elején még sikerült hatástalanítani a portugál rohamokat, de az 51. percben egy saját térfélen eladott labdánkból gólt szerezve ismét előnybe került a házigazda válogatott (2-1). A folytatásra elfáradtunk, főként védekeztünk a komoly játékerőt képviselő portugálok ellen. Míg az első félidőben több sikeres letámadásunk is volt, a második játékrészben erre már nem maradt ereje a csapatnak, így válogatottunk szoros küzdelemben 2-1-re alulmaradt a technikailag és játékintelligenciában egyaránt kiemelkedő portugál csapat ellen.

- Tudtuk, hogy mi vár ránk a nagyon erős portugál csapat ellen. Tisztában voltunk azzal, hogy alapvetően nem mi fogjuk irányítani a mérkőzést, és sokat kell majd védekeznünk, amit az első 60 percben maximálisan meg tudtunk oldani. A csapat teljesítményét tekintve a három találkozóból ez a mérkőzés volt a legjobb. Külön kiemelném a stáb munkáját, mindenki óriási erőfeszítéseket tett azért, hogy a legjobb formájukban léphessenek pályára a játékosok. A három összecsapás során szinte mindenki kapott játéklehetőséget, és sikerült bizonyítaniuk, hogy képesek helytállni erős csapatok ellen is. Külön szeretnék gratulálni Madarász Laurának, aki a tornán debütált a válogatottban - nyilatkozta Szarvas Alexandra szövetségi edző.

Portugália-Magyarország 2-1 (1-1)

Magyarország: Schvirján Dóra - Németh Adél (László Henrietta, 46.), Koszó Sydney, Kovács Aida (Fehértói Dorina, 53.), Gyánó Lili - Szarvas Sára (Madarász Laura, 64.), Kern Fanni (Harmat Sára, 80.), Vincze Borbála (Csejtei Emília, 80.) - Benke Annamária (Nagy Nikolett, 64.), Murár Viktória, Molnár Adelina (Petrovics Petra, 46.)

Gólszerző: Molnár Adelina 43.