Két győzelemmel kvalifikált női U19-es csapatunk az elitkörbe
U19 női   |   Szurkolók   |   2019. október. 05., 15:50

Szabadrúgásból Koszovó szerzett vezetést a törökországi női U19-es minitorna második mérkőzésén. Ez kissé megfogta a csapatot, de sikerült visszajönnünk a meccsbe és végül 6-1-es győzelmet arattunk.

Két győzelemre volt szüksége Turtóczki Sándor szövetségi edző csapatának ahhoz, hogy kvalifikálja magát az Eb-selejtező elitkörbe. Az első meccsét behúzta az U19-es női válogatott, három napja a házigazdák ellen nyert 2–0-ra, majd szombaton Koszovó következett.

Az első mérkőzéshez képest meglehetősen felforgatott csapattal álltunk ki. Hét helyen is változott a kezdő: bekerült Ploner Szandra, Csolti Réka, Czellér Dorottya, Bódai Viktória, Róth Rebeka, Ott Eszter és Buzás Kata is. Nem kezdett viszont Kovács Eszter, Nagy Vanessza, Nagy Virág, Vachter Fanni, Palakovics Laura, Győrik Alexandra és Papp Luca.

A kezdés magyar szempontból nem sikerült jól, Koszovó pedig kihasználta a kezdeti zavart és a 19. percben egy szabadrúgásból megszerezte a vezetést.

Gyorsan rendeztük a sorokat, a 21. percben Pusztai Sára kiegyenlített, és a 24. percben Bódai Viktória révén már vezettünk is. Ezt követően javult a játékunk és a második félidőben úgy változott a mérkőzés képe, ahogy mi szerettük volna. Rögtön a 49. percben ismét a győri ETO játékosa, Bódai Viktória volt eredményes.

A kétgólos előny tudatában bátrabban futballoztak a lányok. Bódai Viktória a 80. percben is betalált, ezzel mesterhármast ért el, Pusztai Sára pedig a 82. percben lőtte be második gólját. Végül a hajrában Stefán Bernadett (88.) állította be a 6–1-es végeredményt.

Dicséret illeti a csapatot, nagyon egységesek voltunk ma. Mindenki egy emberként küzdött, még a kispadon ülők is, hogy meglegyen a továbbjutást biztosító győzelem. A cserék jól szálltak be, sokat lendítettek a játékunkon. Megnyugtató előnyben pedig bátrabban játszottunk, ami jót tett nekünk. A stábnak is köszönöm a munkáját, és bízom benne, hogy így folytatjuk tovább. A tornák előtt kérdezik tőlem, hogy mit tudunk majd elérni. Amit szerettünk volna, azt most teljesítettük és ott leszünk az elitkörben. De meg akarjuk mérettetni magunkat egy olyan komoly ellenféllel, mint amilyen Dánia lesz az utolsó játéknapon. Természetesen nehéz lesz, de nem akarjuk megkönnyíteni a dolgukat – mondta Turtóczki Sándor szövetségi edző az mlsz.hu-nak a mérkőzés után.

A csapat a minitorna utolsó fordulójában kedden, 15.00-kor lép pályára Dánia ellen.