Itthon játsszák Eb-selejtezőiket a női utánpótlás-válogatottak
U19 női   |   Szurkolók   |   2022. május. 31., 12:39

Az U17-esek a norvég, a cseh és a bosnyák válogatottal mérkőznek meg ősszel, az U19-esek az olaszokat, a walesieket és a szerbeket fogadják az Eb-selejtező minitornán.

A Schumi Dorottya vezette női U17-es válogatott tavasszal a spanyolok mögött a második helyen zárt A-ligás selejtezőcsoportjában. Csapatunk a második kalapból várta az őszi Eb-selejtező szerdai sorsolását, amelyen az első kalapból a norvégokat, a harmadikból a cseheket, a negyedikből a bosnyákokat kaptuk ellenfélként. A csoport első három helyezettje tavasszal is az A-ligában szerepel majd, és az Európa-bajnoki részvételért játszhat, míg a negyedik helyezett kiesik a B-ligába.

A minitorna házigazdája Magyarország lesz, a mérkőzéseket október 19-25. között Telkiben játsszák le.

Az U19-esek is a második helyen zártak tavasszal, Turtóczki Sándor csapata a svájciakat is legyőzve ért el szép eredményt Olaszországban, így a második kalapból várta az A-liga mai sorsolását. A mieink az első kalapból ismét az olaszokat kapták, a harmadik kalapból Wales, a negyedikből Szerbia vár ránk. A minitorna házigazdája Magyarország lesz, a mérkőzéseket október 5-11. között Telkiben rendezik.