Vereséget szenvedett Szlovákiától a női U19-es válogatott
U19 női   |   Szurkolók   |   2022. szeptember. 05., 15:54

Rövid időn belül második felkészülési mérkőzését játszotta a női U19-es válogatott. A múlt heti, Skóciától elszenvedett vereséget követően a mieink Dunaszerdahelyre látogattak, és bár lényegesen jobb játékot mutattak, 2-0 arányban alulmaradtak északi szomszédunkkal szemben.

Az októberi Európa-bajnoki selejtezőkre készülő női U19-es válogatott Szlovákiával csapott össze Dunaszerdahelyen. A mérkőzésen a hazaiak irányítottak, és fölényük az első félidő derekán góllá is érett, egy baloldali szabadrúgást követően találtak a kapuba. A mieink próbálkoztak, helyzeteiket azonban nem tudták gólra váltani, míg az ellenfél a második félidőben újabb gólt szerzett, és végül 2-0-ra megnyerte a mérkőzést.

A találkozót követően Turtóczki Sándor vezetőedző értékelt:

„Sajnos az előző mérkőzéshez hasonlóan vereséget szenvedtünk, úgy néz ki, a felkészülési időszak eleje ilyen. Ennek ellenére úgy érzem, hogy a lányok most már csapatként tudtak játszani, a helyzeteinket azonban nem tudtuk kihasználni, és meggondolatlan szabálytalanságokat vétettünk. Az egyik ilyen szituációból gólt is kaptunk. A selejtezőkig hátralévő idő nagyon rövid, legközelebb már csak egy négy napos összetartásra lesz időnk, de igyekszünk mindent megtenni annak érdekében, hogy fejlődjünk, és, hogy jó teljesítményt nyújtsunk az októberi találkozókon."