Női U19: Gyorsan döntöttek ellenünk a dánok
U19 női   |   Szurkolók   |   2021. október. 23., 19:05

Női U19-es válogatottunk 3-0-s vereséggel zárta a házigazda dánok elleni Eb-selejtezőjét.

A finnektől elszenvedett 2-0-s vereséget követően a házigazda dánokkal találkozott női U19-es válogatottunk az Eb-selejtező tornán. Ellenfelünk hamar döntésre vitte a dolgot, a 4., majd a 8. percben is gólt szerzett, a folytatásban pedig nem adott esélyt arra, hogy csapatunk felzárkózhasson: többet birtokolta a labdát, jól szűrte a kontráinkat, nem engedte, hogy játékosaink helyzetbe kerülhessenek.

A második félidőben sem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz, a dánok a hajrához közeledve megszerezték harmadik góljukat is, és ezzel beállították a végeredményt. A magyar csapat kedden a törökök ellen zárja a tornát.

– Nem kezdtük jól, hamar elment két góllal az ellenfél, utána hiába próbáltuk labdajáratással, kontrákkal megbontani a dánok védelmét, nem volt hatékony a támadójátékunk. A második félidőben, a cseréket követően minimálisat javult a teljesítményünk, de megnehezíteni ekkor sem tudtuk a dánok dolgát. Az erőviszonyoknak megfelelő eredmény született – értékelt a lefújás után Turtóczki Sándor szövetési edző.