Hírkereső

Aktualitások

Szoros meccsen vereség - így búcsúztak női U19-eseink a felkészülési tornától

Az Eb-selejtezőre készülő női U19-es válogatottunk kedden lejátszotta harmadik mérkőzését. Szarvas Alexandra együttese szoros mérkőzésen maradt alul 2-1-re a házigazda portugálok ellen. A mieink gólját Molnár Adelina szerezte.

Nem okozott meglepetést a 2023-as Eb-résztvevő osztrák válogatott

Női U19-es válogatottunk szombaton az osztrák válogatottal csapott össze a portugáliai Algarve-tornán. A 3-0-s osztrák siker ellenére egyenrangú küzdelmet hozott a mérkőzés első 60 perce.

Női U19: vereséggel kezdtünk a portugáliai tornán

Szarvas Alexandra együttese 3-0-ra elveszítette szerdai nyitómérkőzését a lengyel válogatott ellen a portugáliai Algarve-tornán.

Női U19-eseink Portugáliában készülnek az Eb-selejtezőre

Szarvas Alexandra szövetségi edző kihirdette a női U19-es válogatott keretét a tizenegy napos portugáliai edzőtáborra, mely során nemzeti csapatunk három barátságos mérkőzésen fogja összemérni tudását.

Női válogatottjaink 2023-ban is az
Női válogatottjaink 2023-ban is az "A" ligában bizonyíthattak

A női utánpótlás-válogatottak 2023-as évét összefoglaló beszámolónkban összegezzük az idei év eredményeit. Mind a tavaszi, mind az őszi Eb-selejtezőtornán jól szerepeltek csapataink, és meg tudták hosszabbítani „A” ligás tagságukat. Ennek köszönhetően, az U19-es és az U17-es válogatott is az „A” ligában szerepel a jövő tavasszal sorra kerülő Eb-selejtezőtornán is. Válogatottjaink mindezt már az idén bemutatkozott új szövetségi edzők, Szarvas Alexandra és Gajdóczi Tibor vezetésével tehetik meg. Az idei év sportdiplomáciai sikereként könyvelhető el, hogy hazánk rendezi meg a 2027-es női U19-es Európa-bajnokságot, amiről nemrégiben döntött az UEFA végrehajtó bizottsága.

Ismét kétgólos különbséggel maradtunk alul a csehek ellen

Szombat délelőtt játszotta le a szerdai felkészülési mérkőzés visszavágóját a női U19-es válogatottunk a csehek ellen Győrújfalun. A mérkőzés 2-0-s vendég győzelemmel végződött.

Női U19: kétgólos cseh siker Gyirmóton

Szerdán a cseh válogatott ellen lépett pályára Szarvas Alexandra együttese Gyirmóton. A mérkőzést 3-1-re a vendégek nyerték meg. A mérkőzéssel már a tavasszal folytatódó Európa-bajnoki selejtezőkre készültek a lányok. A két csapat szombaton 12 órakor ismét megmérkőzik egymással az Alcufer Stadionban.

Az északírek elleni mérkőzés eldöntötte: tavasszal is az
Az északírek elleni mérkőzés eldöntötte: tavasszal is az "A" ligában szerepelünk

A női U19-es válogatottunk a harmadik helyen zárt kifejezetten erős csoportjában a franciaországi Eb-selejtező tornán, miután az utolsó játéknapon 1-1-es döntetlent játszott az északírek ellen. A mieinknek ezzel sikerült meghosszabbítania "A"-ligás tagságát, vagyis a tavaszi Eb-selejtezőkben is Európa legjobb csapatai között szereplünk majd.

Női U19: Küzdelmes mérkőzésen egygólos vereség a franciák ellen

Női U19-es válogatottunk a franciák ellen folytatta szereplését az Eb-selejtező sorozat A-divíziójában. A találkozót egy, az első félidőben lőtt gól döntötte el, amellyel a házigazda franciák szerezték meg a három pontot.

Szoros meccsen maradt alul a női U19-es válogatott

Szarvas Alexandra szövetségi edző együttese 2-1-es vereséget szenvedett az olasz válogatott ellen első Európa-bajnoki selejtező mérkőzésén Franciaországban. A mieink gólját az előző NB I-es szezon felfedezettje, Sinka Napsugár szerezte.

Nehéz csoportban kell helytállnia a női U19-es válogatottnak

Szarvas Alexandra együttese szerdán kezdi meg az Eb-selejtezős szereplését Franciaországban.

Női U19: visszavágtunk a skótoknak Edinburghben

Kedden lejátszotta második felkészülési mérkőzését Skócia ellen a női U19-es válogatottunk Edinburghben, a mieink ezúttal győztesen hagyták el a pályát.

Szoros meccsen vereség Edinburghben

Női U19-es válogatottunk a mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben játszott a házigazda skótok ellen a pénteki, edinburghi felkészülési mérkőzésen, de ellenfelünk két góljára nem tudtunk válaszolni.

Hatgólos mérkőzésen győztük le Romániát

A Turtóczki Sándor szövetségi edző vezette női U19-es válogatott győzelemmel zárta az Eb-selejtező minitorna tavaszi fordulóját és ezzel kivívta a jogot, hogy ősszel is az A-ligában szerepeljen.

Két tizenegyesgóllal nyertek a franciák

Női U19-es válogatottunk jól játszott a csoportfavorit franciák ellen, de végül 2-0-s vereséget szenvedett az Európa-bajnoki selejtező torna második játéknapján.

Vereséggel kezdtük a portugáliai Eb-selejtezőt

A női U19-es Eb-selejtező torna első játéknapján a portugál válogatott remek helyzetkihasználásával magabiztos győzelmet aratott a mieink ellen.

Női U19: Európa-bajnoki selejtezőre utazik a válogatott

Turtóczki Sándor együttese szerdától Portugáliában szerepel Európa-bajnoki selejtező tornán. A házigazdák mellett a franciák és a románok lesznek a mieink ellenfelei.

Pontosság és mentális felkészültség is kellett a sikerhez

Küzdelmes, nehéz mérkőzéseken szerezte meg a tornagyőzelmet női U19-es csapatunk Pinatarban. A spanyolországi torna után a döntőben fontos gólt szerző Savanya Csilla és a szövetségi edző, Turtóczki Sándor értékelt.

Tornát nyert Spanyolországban a női U19-es válogatott

Női U19-es válogatottunk hétfőn döntőt játszott a svédek ellen a San Pedro del Pinatarban megrendezett négycsapatos tornán, és az 1-1-es döntetlent követő tizenegyespárbajban felülmúlta az ellenfelét.

Győzelem Skócia ellen

Női U19-es válogatottunk Spanyolországban szerepel felkészülési tornán, ahol 1-0-s sikert aratott a skót csapattal szemben.

Női U19: döntetlen a csehek ellen

Női U19-es válogatottunk nemzetközi felkészülési tornán vesz részt Spanyolországban, San Pedro del Pinatarban, de a viadal előtt egy felkészülési mérkőzést játszott a csehekkel. A találkozó 1-1-es döntetlennel zárult.

Tavaszi Eb-selejtezők: Portugáliába utaznak a női U-válogatottak

Női U17-es és női U19-es válogatottunk is nehéz csoportba került a tavaszi Eb-selejtezőben.

Harmadik helyen zártuk az Eb-selejtező tornát

Női U19-es válogatottunk 2-1-es vereséget szenvedett az olaszoktól Telkiben, a hazai rendezésű Eb-selejtező torna utolsó játéknapján. A mieink a harmadik helyen zárták a csoportkört, és ezzel bennmaradtak az "A" divízióban.

Női U19: Vereséggel folytatódott az Eb-selejtező torna

Hiába játszott a mérkőzés nagy részében jobban, látványosabban, végül 4-2-re alulmaradt a szerbekkel szemben női U19-es válogatottunk Telkiben.

Magabiztos sikerrel kezdtük az Eb-selejtező tornát

A Turtóczki Sándor vezette női U19-es válogatott végig nagy fölényben játszott a walesiek elleni Eb-selejtezőn, és helyzeteiből hármat kihasználva magabiztosan győzött.

Női U19: Wales ellen kezdi a selejtezőt Telkiben

Női U19-es válogatottunk szerdától hazai rendezésű Eb-selejtező tornán vesz részt Telkiben, elsőként a walesi együttessel találkozik, majd a szerb és az olasz válogatott lesz az ellenfele.

Vereséget szenvedett Szlovákiától a női U19-es válogatott

Rövid időn belül második felkészülési mérkőzését játszotta a női U19-es válogatott. A múlt heti, Skóciától elszenvedett vereséget követően a mieink Dunaszerdahelyre látogattak, és bár lényegesen jobb játékot mutattak, 2-0 arányban alulmaradtak északi szomszédunkkal szemben.

Vereséget szenvedett Skóciától a női U19-es válogatott

Felkészülési mérkőzésen lépett pályára szerda délután a női U19-es válogatott Skócia ellen. A mieink a mérkőzés elején próbáltak dominálni, de a sokkal fizikálisabban futballozó ellenfél az első percekben megszerezte a vezetést, és végül magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott.

Itthon játsszák Eb-selejtezőiket a női utánpótlás-válogatottak

Az U17-esek a norvég, a cseh és a bosnyák válogatottal mérkőznek meg ősszel, az U19-esek az olaszokat, a walesieket és a szerbeket fogadják az Eb-selejtező minitornán.

Győzött és második lett csoportjában a női U19-es válogatott

Női U19-es válogatottunk lejátszotta harmadik Eb-selejtezőjét is Olaszországban, és a bosnyákok elleni 3-1-es sikerrel megszerezte csoportja második helyét.

Olaszország kifogott a női U19-es válogatottunkon

A szünetben 2-0-ra vezetett a házigazda olasz csapat a női U19-es Eb-selejtező mérkőzésen. Németh Diána szögletgóljával azonban közelebb kerültünk ellenfelünkhöz, amely aztán tizenegyesből zárta le a találkozót.

Női U19: Bravúros győzelemmel kezdtünk Olaszországban

Női U19-es válogatottunk 2-1-re megnyerte első Eb-selejtezőjét az olaszországi tornán, az ellenfél a magasabban rangsorolt svájci csapat volt.

Női U19: Vereség a felkészülés utolsó meccsén

Női U19-es válogatottunk áprilisban játssza Eb-selejtezőit, a tétmeccsek előtti utolsó nemzetközi mérkőzést a románok ellen vívta Gyulán.

Női U19: Háromgólos vereség Aradon

Az Eb-selejtezők előtt álló női U19-es válogatott kedden Aradon játszott felkészülési mérkőzést a románokkal.

Női U19: Négygólos siker Hévízen

Női U19-es válogatottunk a szlovénokat fogadta felkészülési mérkőzésen pénteken.

Nehéz ellenfelek várnak női csapatainkra az Eb-selejtezőkben

Női U17-es válogatottunk Spanyolországgal, Csehországgal és Ukrajnával került egy csoportba a 2. körös selejtezőben. Női U19-es csapatunk pedig Olaszországgal, Svájccal és Bosznia-Hercegovinával mérkőzik meg tavasszal az Eb-re való kijutásért.

Ellenfelet kapnak női A-ligás csapataink

Megújult rendszerben rendezik az Eb-selejtezőt a női U17-es és U19-es korosztályokban. A magyar válogatott mindkétszer az A-ligába szerepel, így még van esélye a kontinensdöntőre.

Győzelemmel zárta az Eb-selejtezőt női U19-es csapatunk

Turtóczki Sándor csapata egy félidőt emberhátrányban futballozott a török válogatott ellen, de így is magabiztosan legyőzte ellenfelét a dániai Eb-selejtező torna utolsó játéknapján.

Női U19: Gyorsan döntöttek ellenünk a dánok

Női U19-es válogatottunk 3-0-s vereséggel zárta a házigazda dánok elleni Eb-selejtezőjét.

Jó játék, de vereség a finnek elleni nyitányon

Három mérkőzést játszik Dániában Turtóczki Sándor válogatottja. A női U19-es csapat Finnország ellen kezdte meg az Eb-selejtezőt. Ellenfelünk mindkét félidőben egyszer tudta feltörni védelmünket, a végeredmény 2-0 lett.

Finnország ellen kezdjük az Eb-selejtezőt

A női U19-es válogatottunk első ellenfele a finn csapat lesz a dániai Eb-selejtező tornán. A csapat hétfőn utazott a mérkőzések helyszínére és a keddi edzés a finnek elleni felkészülésről szólt. Majd a házigazdák és Törökország ellen is pályára lép Turtóczki Sándor csapata.

Nehéz csoportban a cél a felsőházi tagság megtartása

Új lebonyolítási rendben kezdi meg az Eb-selejtezőt a női U19-es válogatott. Turtóczki Sándor csapata Dániába utazik a tornára, ahol a házigazdák mellett a finnek és törökök ellen lép pályára október 20-tól.

Gól nélkül ért véget a lengyelek elleni találkozó

Lengyelország elleni páros mérkőzéssel készült a női U19-es válogatottunk az októberi Eb-selejtezőkre. A második felvonás 0-0-s döntetlent hozott.

Kétszer is vezettünk Lengyelország ellen

A női U19-es válogatott az Eb-selejtezők előtt páros mérkőzést játszik Lengyelország csapatával, Telkiben. Az első mérkőzésen 2-2-es döntetlen született.

Lengyelország ellen veszi fel a nemzetközi ritmust a női U19-es válogatott

Turtóczki Sándor csapata háromnapos lipóti edzőtábor után most Telkiben készül, ahol két mérkőzést is játszik a lengyel korosztályos válogatottal.

Női U19: Lengyelország ellen készülünk az Eb-selejtezőre

Augusztusban újra találkozik a női U19-es együttes, amely legalább két találkozóval hangol majd az októberi Európa-bajnoki selejtezőre. Az A-ligában induló csapat az U17-es korosztályból kiöregedett tehetségekre épít.

Új formátumban selejteznek az Eb-ért női utánpótláscsapataink

Az UEFA átformálta a női U17-es és U19-es válogatottak selejtezőit, immár két-két ligában megy majd a harc az Eb-szereplésért. Az U17-es válogatott Bulgáriát, Írországot és Norvégiát kapta ellenfélként az első körben. Az U19-es pedig Dániával, Finnországgal és Tököroszággal mérkőzik meg ősszel.

Hosszú szünet után együtt a női U19-es válogatott

A koronavírus-járvány több utánpótlás tornát is eltörölt, köztük a női U19-es Eb-selejtező elitkört. Turtóczki Sándor csapata a kihagyást követően Lipóton találkozik újra, ahol egy felkészülési mérkőzést is játszik.

Februárban újra Eb-selejtezőt játszanak a női utánpótláscsapatok

Az év elején négyes csoportokban küzdenek meg egymással a női utánpótlás-válogatottak az Eb-részvételért – ha a koronavírus-járvány engedi a minitornák rendezését. Az U17-es együttes Törökországba, az U19-es csapat Skóciába utazik. Változik a lebonyolítás, a selejtezőt rájátszás követi, ahol párharcok döntenek az Eb-kvalifikációról.

Második lett Törökországban a női U19-es válogatott

Hátrányból fordított Turtóczki Sándor csapata Szlovákia ellen, de az utolsó percben kapott gól miatt végül 2–2-es eredmény született a rendes játékidőben. A kétszer tizenöt perc hosszabbításban a szlovákok még egyszer betaláltak, így ők nyerték meg a tornát.

Női U19: Fordulatos mérkőzésen győzelem Románia ellen

Mindkét félidő gyors román góllal és egyenlítéssel kezdődött, végül az utolsó szó a magyar válogatotté volt, amely nyert 5–3-ra.

Női U19: Győzelem a félbeszakadt találkozón

A szünetre 4-0-s előnyt szerzett Turtóczki Sándor szövetségi edző csapata Bulgária ellen, a második 45 percet azonban nem lehetett lejátszani az időjárás miatt, a második félidőt először egy nappal későbbre halasztották, végül a bolgárok nem álltak ki, így a hivatalos végeredmény 7–0 lett.

Telkiben, majd Törökországban készül az elitkörre a női U19-es válogatott

Telkiben edzőtáborozik az Eb-selejtezőre készülő női U19-es válogatott. A négynapos összetartás edzésekkel és az MTK felnőttcsapata elleni felkészülési mérkőzéssel telt.

Női utánpótlás: U17-es Eb-elitkört rendezünk, Lengyelországban az U19-esek

Női U17-es válogatottunk Izlanddal, Oroszországgal és Romániával mérkőzik márciusban a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörben. A női U19-es csapat Lengyelországban lép pályára tavasszal a házigazdák, valamint a belga és a szlovák csapat ellen.

Korosztályos sikerek a női labdarúgásban

Mind U17-es, mind pedig U19-es válogatottunk kvalifikált az Eb-selejtező elitkörben, így tavasszal ötödik alkalommal lesz ott mindkét csapatunk a legjobb európai országok között.

A Dánia elleni döntetlennel veretlenül jutottunk az elitkörbe

Női U19-es válogatottunk egységes védekezésének köszönhetően kilencven percen keresztül kitartott az első kalapból sorsolt Dánia ellen. A 0-0-s döntetlen azt jelenti, hogy csapatunk a második helyen jutott a tavaszi elitkörbe.

Két győzelemmel kvalifikált női U19-es csapatunk az elitkörbe

Szabadrúgásból Koszovó szerzett vezetést a törökországi női U19-es minitorna második mérkőzésén. Ez kissé megfogta a csapatot, de sikerült visszajönnünk a meccsbe és végül 6-1-es győzelmet arattunk.

Bravúros rajt az Eb-selejtezőn: győzelem Törökország ellen

Az első félidőben magabiztos, kétgólos előnyt szerzett női U19-es válogatottunk az Eb-selejtező minitorna házigazdája ellen. A második játékrészben is uraltuk a játékot, a fölényünket azonban nem sikerült újabb gólra váltani, így 2-0-ra győztük le Törökországot.

Vége a felkészülésnek, Eb-selejtezőre kész a női U19-es csapatunk

Lipóton vett részt négynapos összetartáson Turtóczki Sándor Törökországba készülő válogatottja. A csapat a házigazdák mellett a csoportgyőzelemre esélyes Dániával és Koszovóval mérkőzik meg az elitkörbe jutásért.

Női U19: Nem sikerült a főpróba az oroszok ellen

Az Eb-selejtező előtt álló női U19-es válogatott 3-1-es vereséggel zárta a tétmeccsek előtti utolsó felkészülési találkozóját.

Győzelmi esélyt szalasztottunk el az oroszok ellen

Női U19-es válogatottunk 1-1-es döntetlent ért el Telkiben az oroszok elleni felkészülési mérkőzésen.

Női U19: Ötgólos siker Szlovéniában

Megnyerte első idei felkészülési mérkőzését Turtóczki Sándor szövetségi edző csapata. Az 5-0-s sikerből az újoncok is kivették a részüket Szlovéniában.

Telkiben készült a női U19-es válogatott

Korosztályos válogatottjaink közül elsőként a női U19-es csapat kezdte meg a felkészülést az őszi szezon feladataira. Turtóczki Sándor csapatába többen is meghívást kaptak a tavalyi U17-es együttesből. A tétmérkőzések októberben kezdődnek, addig kell összerázódniuk a lányoknak.

Küzdelmes meccsen döntetlennel zártuk az elitkört

Nagyot harcolt, de nem tudott győzni női U19-es válogatottunk az utolsó elitkörös találkozóján: 1-1-et játszottunk és egy pontot szereztünk Szerbia ellen.