Az ír futball érvényesült az elitkör nyitányán
U19 női   |   Szurkolók   |   2019. április. 03., 16:28

4-0-ra kikapott Turtóczki Sándor együttese a spanyolországi Eb-selejtező elitkör első mérkőzésén. Az ír válogatott kihasználta női U19-es csapatunk hibáit és begyűjtötte a három pontot.

U19-es lányaink Spanyolországban szerepelnek az Eb-selejtező elitkörben, ahol három, igen nehéz ellenféllel – Írországgal, Spanyolországgal és Szerbiával – kell szembenézniük.

Először Írországgal mérkőztünk meg, amely úgy nyerte meg mindhárom meccsét és lőtt 13 gólt az őszi selejtező minitornán, hogy közben egyszer sem tudták bevenni a kapuját – sajnos ezt a sorozatát mi sem tudtuk megtörni.

Írország játékának, a fizikumra alapozó futballnak a 31. percben lett meg először az eredménye, akkor büntetőből talált be Heather Payne; amire nem sokkal újabb gólt kapunk, a labda Kovács Eszterről pattan a kapuba. Innentől futottunk az eredmény után, sok mindent megpróbáltunk a gólszerzés érdekében, ettől azonban kapkodóvá vált a játékunk és sorra követtük el a hibákat.

Az erőfutballt játszó írek részéről Payne újra eredményes volt, a 68. percben lőtt góljával már 3–0-ra vezetett ellenfelünk. Végül a rendes játékidő utolsó percében a csereként beállt Carla McManus állította be a 4–0-s végeredményt.

Nem így terveztük a rajtot, innentől kezdve nagyon nehéz dolgunk lesz. Most megpróbáljuk rendbe tenni a dolgokat és felkészülni a szintén nagyon keménynek ígérkező, Spanyolország elleni találkozóra. A lányok nehezen élték meg ezt a vereséget, nem könnyű feldolgozni, de muszáj; le kell vonni a tanulságot, hogy hol és mikben hibáztunk és miként lehet ezeket kijavítani. Ahhoz hogy eredményesek tudjunk lenni a nemzetközi porondon, sokkal többet kell dolgozni és többet kell nyújtani a pályán is, egyénileg csakúgy mint csapatként – nyilatkozta a találkozót követően Turtóczki Sándor szövetségi edző az mlsz.hu-nak.