Hírkereső

Hír kategória: Szurkolók

Női U17: akciódús mérkőzésen egygólos győzelem a dánok ellen

Harmadik nemzetközi találkozóját játszotta Gajdóczi Tibor együttese a szezonban. A keddi felkészülési mérkőzésen Bánfi Gréta góljával válogatottunk 1-0-ra nyert a dánok ellen.

Új szakemberek a női korosztályos válogatottak élén

Az Európa-bajnoki selejtezők és az első alkalommal megrendezett Nemzetek Ligája kerül fókuszba a női válogatottak őszi programjában. Valamennyi korosztályos válogatottunk új szakember irányításával készül a feladataira.

Hétgólos sikerrel zártuk az Eb-selejtező tornát

Női U17-es válogatottunk 7-0-ra nyert Észak-Macedónia ellen a portugáliai Eb-selejtező tornán.

Négygólos vereség a portugálok ellen

A találkozó elejétől dominált a hazai pályán szereplő portugál együttes a női U17-es Eb-selejtező mérkőzésen. Csapatunk igyekezett felvenni a versenyt, de a jóval tapasztaltabb ellenfelünk 4-0-s sikert ért el.

Női U17: Egygólos vereség Horvátországtól

Három nap alatt második felkészülési mérkőzését játszotta Horvátország ellen női U17-es válogatottunk. A mieink az első, Nován rendezett találkozón 2-2-es döntetlent értek el, míg a mai, csáktornyai összecsapáson 1-0-s vereséget szenvedtek.

Női U17: Döntetlen a horvátok ellen

Női U17-es válogatottunk két felkészülési mérkőzést vív a héten Horvátország ellen. A mieink az első, mai találkozón bő félórán belül kétgólos hátrányba kerültek, de még a félidő előtt szépítettek, majd a második játékrészben egyenlíteni tudtak, így 2-2-es döntetlenre végeztek.

Másodszor is 0-0 a svédekkel

Másodszor is megmérkőzött a svéd csapattal a Spanyolországban edzőtáborozó női U17-es válogatottunk.

Gól nélküli döntetlennel kezdtünk Spanyolországban

Női U17-es válogatottunk 0-0-s döntetlent ért el a magasabban rangsorolt svéd válogatottal szemben Spanyolországban, felkészülési mérkőzésen.

Egy gól döntött Csehország ellen

Nehéz mérkőzésen, Szarvas Sára góljával 1-0-ra legyőztük a cseh válogatottat az Eb-selejtezőben.

Nyolcgólos meccsen vereség a skótoktól

Két mérkőzést játszik a skót válogatottal az Eb-selejtezőre készülő női U17-es csapatunk a héten. Az első kört – habár kétgólos előnyt szereztünk az első félidőben – a vendégek nyerték 5-3-ra.

Női U17: Kétgólos vereség Szlovéniában

A női U17-es válogatott három napon belül második felkészülési mérkőzését játszotta Szlovénia ellen. A mieink a hazai találkozón 2-1-es vereséget szenvedtek, a visszavágón pedig ismét az ellenfél bizonyult jobbnak.

Női U17: Nem bírtuk el az emberhátrányt Szlovénia ellen

Felkészülési mérkőzésen lépett pályára női U17-es válogatottunk Szlovénia ellen. A novai mérkőzésen a vendégek 2-1-es győzelmet arattak, miután a mieink a 20. perctől emberhátrányban futballoztak.

Hátrányból fordított, győzelemmel búcsúzott Szerbiától a női U16-os csapat

Schumi Dorottya négycsapatos UEFA-tornán vezette a magyar U16-os lányokat az elmúlt napokban. Az utolsó találkozón hamar kétgólos hátrányba került válogatottunk a házigazda szerbek ellen, de a második félidőre magára talált az együttes és végül 4-2-re győzött.

Női U16: Döntetlen a második szerbiai meccsen

Női U16-os válogatottunk 1-1-es döntetlent játszott a szlovákok ellen a szerbiai Stara Pazovában a négycsapatos UEFA-torna második játéknapján, majd tizenegyesekkel alulmaradt riválisával szemben.

Női U16: nem ért pontot a mezőnyfölény

Az UEFA Development Cup keretében lépett pályára nemrégiben összeálló női U16-os válogatottunk, és bár szinte végig mezőnyfölényben játszott, 2-0-s vereséget szenvedett Bosznia-Hercegovinától

Debütált a nemzetközi porondon a női U16-os válogatott

A magyar csapat a németek U15-ös válogatottja ellen lépett pályára Telkiben.

Fölénk kerekedett a spanyol válogatott

Női U17-es válogatottunk szervezett védekezése egy ideig ellenállt a spanyol támadásoknak, de a világelithez tartozó csapatot nem bírtuk visszatartani a gólszerzéstől. A végeredmény 6-0-s spanyol siker lett Telkiben.

Győzelemmel ért véget a női U17-es Eb-selejtező torna

Schumi Dorottya csapata Mayer Zsófia góljával 1-0-ra legyőzte Bulgáriát az U17-es Eb-selejtezőn.

A házigazdák győztek az Eb-selejtező második játéknapján

Fizikálisan nagyon erős norvég csapat fogadta a női U17-es válogatottat az Eb-selejtező tornán. A gyorsan futballozó ellenfél a lefújásig négyszer vette be kapunkat, a szépítő találatunkat Molnár Adelina szerezte.

Vereség a selejtező rajtján

Az első félidőben voltak helyzeteink az ír válogatottal szemben, mégis ők fordultak 2-0-s vezetéssel és a szünet után nem sok lehetőségünk volt az egyenlítésre. A rendes játékidő utolsó percében szépítettünk, így 3-1-es vereséggel ért véget az Eb-selejtező első mérkőzése.

Női U17: Nehéz ellenfelek várnak ránk a nemzetközi mezőnyben

Első komoly nemzetközi megmérettetésére készül a női U17-es válogatott: Schumi Dorottya csapata október 7-16. között Norvégiban vesz részt Eb-selejtező tornán.

Másodszor is a szerbek nyertek

A második felkészülési mérkőzésén négy gólt kapott női U17-es válogatottunk Szerbia ellen.

Vereség a felkészülés kezdetén

Női U17-es válogatottunk két gólt kapott és veszített Szerbia ellen a kedden, Topolyán játszott felkészülési találkozón.

Először együtt a női U17-es válogatott

A korosztályos együttes a koronavírus miatti hosszú kényszerszünet után teljesen megújult, a kiöregedő játékosok helyére újak érkeztek, akik igyekszenek felvenni a válogatott ritmusát és bekerülni az Eb-selejtezőre októberben Norvégiába utazó keretbe.

Női U17: Elölről kell kezdeni az építkezést

Az elmúlt időszak kényszerpihenője után Schumi Dorottyának egy új csapatot kell felállítani az októberi Eb-selejtezőre, amelyet már az új formátumban rendez meg az UEFA.

NU17: Győztes főpróba az elitkör előtt

A visszavágón is legyőzte Szlovénia csapatát a női U17-es válogatott. Schumi Dorottya együttese hátrányból fordított és nyert 2–1-re az Eb-selejtező elitkör előtti utolsó felkészülési mérkőzésen.

Női U17: Szlovéniai győzelem az elitkör előtt

Schumi Dorottya szövetségi edző csapata 3-0-ra legyőzte szlovén ellenfelét felkészülési mérkőzésen.

Megalakul a női U15-ös válogatott

Az első U14-es régiós projekt folytatásaként edzőtáborozott Telkiben az a 32 tehetséges lány, akikből az U15-ös válogatott fog kialakulni. A játékosok mind edzésmunkájukkal, mind hozzáállásukkal nagyon pozitív benyomást tettek edzőikre és Markó Edina szövetségi kapitányra is, aki a kiválasztást segíti.

NU17: Pápai-duplával és győzelemmel bronzérem Spanyolországban

Pápai Emőke két gólja révén a szünetben 2–0-ra vezetett női U17-es válogatottunk Skócia ellen. A felkészülési torna utolsó mérkőzésén ez maradt a végeredmény is.

NU17: A belga csapat diktálta a tempót

Női U17-es válogatottunk második nemzetközi, felkészülési mérkőzésén 4-0-s vereséget szenvedett a belga együttestől. A csapat még egy helyosztón lép pályára szombaton

Női U17: győzelem az első idei mérkőzésen

Spanyolországi nemzetközi tornán hangolódik a márciusi, hazai rendezésű elitkörre Schumi Dorottya szövetségi edző csapata. Az U17-es lányok az első találkozón Csehországgal kerültek szembe, és a 2–1 félidei állás után 3–2-re nyerni tudtak.

NU14: Elsőre másodikok nemzetközi szinten

Az U14-es korosztályú lányok első alkalommal mérték össze erejük külföldi ellenfelekkel. A cseh és szlovák válogatott szereplésével rendezett tornán a második helyet szerezték meg, ezzel fontos tapasztalatokkal gazdagodtak a jövő válogatott játékosai.

Csoportelsőként az elitkörben

A 0-0-s első félidőt követően Bokor Blanka törte meg a gólcsendet és szerezte meg a vezetést csapatunknak Lengyelország ellen. Ezzel csoportelsőként, 18-0-s gólkülönbséggel jutottunk az elitkörbe.

Tízgólos győzelem Kazahsztán ellen

Tíz góllal győztük le a kazah válogatottat a szombathelyi Eb-selejtező minitornán. Öt magyar is betalált, ezzel biztossá vált, hogy válogatottunk ott lesz a tavaszi elitkörben!

Hét gól, fontos győzelem Bulgária ellen

Pápai Emőke ötször köszönt be a női U17-es válogatott hazai rendezésű Eb-selejtező minitornájának nyitómérkőzésén. A csapatkapitány mellett Mészáros Cecília volt eredményes, kétszer is. A végeredmény 7–0 lett Bulgária ellen.

A Haladás Sportkomplexumban zárta a felkészülést női U17-es válogatottunk

Schumi Dorottya együttese október másodikán már az Eb-selejtező elitkörért lép pályára a szombathelyi stadionban, ahol szerdán a háromnapos összetartását zárta.

Női U14: Nyugat régiós válogatottja képviseli hazánkat a nemzetközi tornán

Elérkeztünk a döntőhöz a tíz hónapja kezdődött női U14-es projektben. Az UEFA és az MLSZ közös programjának keretében az ország négy régiójában szerveződött válogatott csapat, amelyekből a legügyesebb lányok alkotják majd előbb az U15-ös, majd idővel a versenykorosztályok együttesét.

Női U17: Bosnyák győzelem a főpróbán

A győztes első mérkőzés után visszavágott Bosznia-Hercegovina korosztályos csapata és ugyanazzal az eredménnyel győzött le válogatottunkat, mint mi őket két nappal korábban. A 3–1-es mérkőzésen a magyar gólt Savanya Csilla szerezte.

Hangolás az Eb-selejtezőre: győzelem a Balkánon

Női U17-es válogatottunk az utolsó felkészülési mérkőzésekhez ért a hazai Eb-selejtező minitorna előtt. Csapatunk a héten kétszer találkozik Bosznia-Hercegovina együttesével. Az első találkozót 3-1-re nyerte kedden.

Fél óra alatt hét gólt lőtt női U17-es válogatottunk

7–3-ra legyőzte Schumi Dorottya csapata a román korosztályos válogatottat felkészülési mérkőzésen.

Három gól és győzelem Románia ellen

Bár a második félidő elején a románok jutottak vezetéshez, női U17-es válogatottunk fordított és 3–1-re győzni tudott Gyulán, felkészülési mérkőzésen, másfél hónappal az Eb-selejtező minitorna előtt.

Új játékosokkal a keretben készül az Eb-selejtezőre a válogatott

Először edzőtáborozott női U17-es csapatunk a nyáron. Az első igazi kihívás októberben vár a gárdára, az Eb-selejtező minitornán idén is hazai pályán szerepel az együttes.

Tornagyőztes Romániában női U16-os csapatunk

Schumi Dorottya válogatottja az első meccsen ugyan kikapott a házigazdáktól, de a következő két játéknapon megverte Izraelt és Moldovát is a romániai Development Tornán, így győztesként térhet haza a fiatal csapat, amely most játszott először együtt.

Romániai tornán épül az új női U17-es csapat

Az elitkör végével sok lány kiöregedett a női U17-es válogatottból. Aki maradt, az az újakkal kiegészülve Romániába utazik, ahol Románia, Izrael és Moldova ellen szerepel a Development Tornán.

Női U17: Sokat fejlődött a válogatott

Ahogy kezdőként a Himnuszt hallgattam, csodálatos volt! - mondta a válogatott még csak 14 éves játékosa, Savanya Csilla az elitkör után. A csapat egy döntetlennel, egy vereséggel és egy győzelemmel csoportmásodik lett Gyirmóton.

Győzelemmel búcsúztunk az elitkörtől

Végig fölényben játszottunk, de gólt nem szereztünk az első félidőben Grúzia ellen a női U17-es Eb-elitkör utolsó játéknapján. A második játékrészben viszont hamar megszereztük a vezetést, a vége 4-0 lett.

Három góllal jobb volt Anglia

Anglia kihasználta a hibáinkat és 3-0-ra legyőzte U17-es női válogatottunkat. A nyári Európa-bajnokságra csak a csoportgyőztesek jutnak ki, így a grúzok elleni találkozó már ebből a szempontból tét nélküli lesz, hiszen az angolokat már nem tudjuk megelőzni.

Görögország elleni döntetlennel kezdtük az elitkört

A Schumi Dorottya vezette női U17-es válogatott a korán kapott gól után mezőnyfölényben futballozta végig első találkozóját az Eb-elitkörben. Az első félidőben összejött az egyenlítés, a második játékrészben is sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de végül meg kellett elégednünk a döntetlennel.

Gyirmóton küzd az Európa-bajnokságért a női U17-es válogatott

Női U17-es válogatottunk erős ellenfelekkel néz szembe az Eb-selejtező elitkörben. A gyirmóti tornán március 21-én, 24-én és 27-én lép pályára Schumi Dorottya együttese. Fiatalok is lehetőséghez jutnak a keretben.

A visszavágón kijavítottuk a hibákat, újra legyőztük Szlovéniát

Már a harmadik percben megszerezték a vezetést U17-es lányaink a Szlovénia elleni idegenbeli határmenti mérkőzésen, a végeredmény 4–0 lett.

Legyőzték Szlovéniát az U17-es lányok

Az Eb-selejtező elitkörre készülő női U17-es válogatottunk a szlovénokkal játszott felkészülési mérkőzést Nagykanizsán.

Országos kiválasztót tartottak a 15-16 éves lányoknak

Két nap alatt 56 mezőnyjátékost és 5 kapust nézett meg Telkiben az U17-es utánpótlás-válogatott szakmai stábja.

Spanyolországban már az elitkörre is készültek az U17-es lányok

Öt napos edzőtáborban vett részt női U17-es válogatottunk, ahol két edzőmérkőzésen is szerepelt és mindkettőt megnyerte. A csapatban öt fiatalabb játékos is lehetőséget kapott.

Sorozatban hatodszor elitkörös a női U17-es csapat

Schumi Dorottya együttese két forduló alatt bebiztosította továbbjutását a szkopjei Eb-selejtező tornán. Ez volt a hatodik sikerrel megvívott Eb-selejtező sorozatunk sorozatban ebben a korosztályban.

Elitkörbe jutott a női U17-es válogatott

Schumi Dorottya együttese 4-1-re legyőzte a házigazda macedónokat a szkopjei Eb-selejtező torna második játéknapján.

Kilencgólos meccset nyert a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk a héten Finnországban vesz részt az UEFA fejlesztési tornáján, első mérkőzésén a lengyelek ellen lépett pályára.

Női U17: Magabiztos győzelemmel folytattuk az elitkört

A hazai rendezésű Eb-selejtező elitkör második fordulójában a női magyar U17-es válogatott remek játékkal aratott 3–0-s győzelmet Csehország legjobbjai ellen.