Női U17: akciódús mérkőzésen egygólos győzelem a dánok ellen
U17 női   |   Szurkolók   |   2023. október. 10., 19:05

Harmadik nemzetközi találkozóját játszotta Gajdóczi Tibor együttese a szezonban. A keddi felkészülési mérkőzésen Bánfi Gréta góljával válogatottunk 1-0-ra nyert a dánok ellen.

A Svájc elleni szeptemberi felkészülési mérkőzéshez képest ezúttal sokkal összeszedettebb játékot mutatott be Gajdóczi Tibor együttese, a dánok elleni találkozó első félideje kiegyenlített, gól nélküli játékot hozott. Válogatottunk magabiztosan kezdett, pontos átadások és átgondolt játék jellemezte a csapatot, a veszélyes dán akciókat is magabiztosan védekeztük le.

A második játékrész több szempontból is eseménydús volt. Az 55. percben egy magyar támadás során Gégény Petra megsérült, így Gávris Gabriellának kellett átvennie a helyét. A 65. percben Szabó Melissza találta el a keresztlécet a 16-oson kívülről. Szép magyar helyzetet alakított ki Szabó Dóra is, de a balról beívelt labdája végül a dán kapus kezében kötött ki. A 78. percben Bánfi Gréta góljával megszerezte a vezetést a magyar csapat. Az 1-0-s eredmény a lefújásig nem változott, így hazai győzelemmel ért véget a találkozó.

A találkozót követően Gajdóczi Tibor szövetségi edző így értékelt:

– Színvonalas, magas intenzitású mérkőzést játszottunk, az edzéseken gyakorolt elemeket viszontláttuk a pályán. Azt is hozzátenném, hogy nagyon jó mentalitással játszott a csapat, amivel nagyot léptünk előre. Összességében elégedett vagyok a mérkőzésen látottakkal, emellett kezd kialakulni a keretünk az Eb-selejtezőre.

Magyarország-Dánia 1-0 (0-0)

Magyarország: Pekk Lili – Bozsik Linett, Bereczki Róza, Nyul Petra, Török Otília (Gágyor Zille, 72.) – Brekovszki Julianna, Szabó Melissza (Bánfi Gréta, 72.) – Gégény Petra (Gávris Gabriella, 60.), Borzák Lili, Suták Dorka (Berencsi Bernadett, 46.) – Szalanics Dóra (Szabó Dóra, 46.)

Gólszerző: Bánfi Gréta 78.

A csapat legközelebb október 12-én 12:00 órakor lép pályára Gyirmóton, ismét Dánia ellen.