Gól nélküli döntetlennel kezdtünk Spanyolországban
U17 női   |   Szurkolók   |   2023. február. 16., 19:16
IAST SPORTS

Női U17-es válogatottunk 0-0-s döntetlent ért el a magasabban rangsorolt svéd válogatottal szemben Spanyolországban, felkészülési mérkőzésen.

A Schumi Dorottya vezette női U17-s válogatott a spanyolországi San Pedro del Pinatarban készül a tavaszi tétmérkőzésekre, az összetartás során Svédországgal játszik két mérkőzést.

Az első meccsen fölényben futballozott a svéd együttes, de csapatunk jól tartotta magát, nem játszott alárendelt szerepet. A stabil védelmünket csak ritkán tudta áttörni ellenfelünk, de gólt akkor sem tudott szerezni, amit nagyrészt kapusunk, Ascher Dóra remek teljesítményének köszönhetünk.

A találkozó elején több helyzetünk is volt, a továbbiakban pedig leginkább kontrákból próbáltunk meg gólt szerezni. Végül egyik csapat sem tudott betalálni, 0–0 lett a végeredmény.

Nagy gratuláció illeti a csapatot, mert helytállt egy fizikálisan erősebb, nemzetközi szinten előttünk járó válogatottal szemben. Jó, hogy ilyen ellenfelekkel játszhatunk, ellenük tudunk fejlődni. Támadásban van még mit tanulnunk, de örülök, hogy kezd összeállni a válogatott játéka. A visszavágón szeretnék mindenkinek játéklehetőséget adni, és remélem, hogy hasonlóan szoros mérkőzést fogunk játszani – mondta Schumi Dorottya szövetségi edző.

Női U17-es csapatunk legközelebb vasárnap, 16.00-kor mérkőzik meg Svédországgal.

Magyarország–Svédország 0–0

Magyarország: Ascher Dóra, Vas Hajna, Acsádi Petra, Harmat Sára (Gégény Petra, 74.), Vincze Borbála, Petrovics Petra, Sinka Napsugár, Jákri Dóra (Koszo Sydney a szünetben), Suták Dorka, Égi Barbara (Bánfi Gréta a szünetben), Turi Bori (Berencsi Bernadett, 90.)