Hírkereső

Aktualitások

Vereség az osztrákoktól, negyedikként zártuk az Eb-selejtezőt

Annak ellenére, hogy női U17-es válogatottunk egyedüliként győzte le az Eb-re kijutó belgákat (2-1) az Eb-selejtező 2. csoportkörében, nem sikerült meghosszabbítania A ligás tagságát, mert a zárómérkőzésen 3-0-s vereséget szenvedett Ausztriától.

Női U17 Eb-selejtező: egygólos vereség a házigazda horvátok ellen

Női U17-es válogatottunk a belgák elleni 2-1-es siker után második Eb-selejtező mérkőzésen 1-0-ra alulmaradt Horvátország ellen.

A belgák legyőzésével kezdtük az Eb-selejtező tornát

Az Eb-selejtező sorozat A ligájában szereplő női U17-es válogatottunk Gégény Petra és Brekovszki Julianna góljaival 2-1-re legyőzte a belga együttest a Horvátországban rendezett selejtező torna pénteki nyitónapján.

Gajdóczi Tibor: a legfontosabb célunk az A ligás tagság meghosszabbítása

Gajdóczi Tibor szövetségi edző kihirdette a női U17-es válogatott szűkített keretét a Horvátországban sorra kerülő, pénteken kezdődő Eb-selejtező minitornára.

Női U17: gól nélküli döntetlen a görögök ellen

A márciusi Európa-bajnoki selejtezőre készülő női U17-es válogatottunk február 9-én 0-0-s döntetlent játszott a második felkészülési mérkőzésén a házigazda görög válogatott ellen.

Vereséggel kezdtünk Görögországban

A Gajdóczi Tibor vezette női U17-es válogatottunk kedden 3-0-s vereséget szenvedett első felkészülési mérkőzésén a görögök otthonában.

Női U17: görögországi edzőtáborral készülünk az Eb-selejtezőre

Női U17-es válogatottunk csütörtök délután kezdte meg felkészülését Telkiben. Az összetartás második felében Gajdóczi Tibor együttese Görögországban játszik két mérkőzést a tavaszi Európa-bajnoki selejtezőre készülve.

Női U17, U19: megvannak a tavaszi Eb-selejtezők csoportjai

Az UEFA elkészítette a női U17-es és női U19-es Európa-bajnoki selejtezők tavaszi körének sorsolását.

Győzött és második helyen végzett a női U17-es válogatott

Női U17-es válogatottunk utolsó Eb-selejtező mérkőzésén 2-0-ra legyőzte az északíreket, így hat ponttal a második helyen zárt a csoportban.

Női U17: nyolcgólos vereség a csoportfavorit angolok ellen

Női U17-es válogatottunk 8-0-ra elvesztette második Eb-selejtező mérkőzését a toronymagas esélyes angolok ellen Telkiben.

Egygólos győzelem első Eb-selejtező mérkőzésünkön

Női U17-es válogatottunk győztes első Eb-selejtező mérkőzést játszott Belgium ellen Telkiben, Szabó Dóra góljával 1-0-ra megnyertük a találkozót. Gajdóczi Tibor szövetségi edző elégedetten nyilatkozott együttese játékáról.

Női U17: visszavágtak a dánok Gyirmóton

Izgalmas, négy gólt hozó mérkőzésen szenvedett 3-1-es vereséget a női U17-es válogatott a dánok ellen Gyirmóton. A kedden játszott győztes felkészülési mérkőzéshez képest annyiban változott a játék képe, hogy ezúttal csak a második félidőben sikerült zavarba hozni a dánok védelmét.

Női U17: akciódús mérkőzésen egygólos győzelem a dánok ellen

Harmadik nemzetközi találkozóját játszotta Gajdóczi Tibor együttese a szezonban. A keddi felkészülési mérkőzésen Bánfi Gréta góljával válogatottunk 1-0-ra nyert a dánok ellen.

Gajdóczi Tibor: az eredmény ellenére kijár a dicséret

Négygólos svájci győzelemmel végződött a női U17-es válogatottunk felkészülési mérkőzése Telkiben, mellyel az őszi Európa-bajnoki selejtező minitornára készültek a lányok.

Új szakemberek a női korosztályos válogatottak élén

Az Európa-bajnoki selejtezők és az első alkalommal megrendezett Nemzetek Ligája kerül fókuszba a női válogatottak őszi programjában. Valamennyi korosztályos válogatottunk új szakember irányításával készül a feladataira.

Erős korosztályból alakul a női U15-ös válogatott kerete

Margret Kratz szövetségi kapitány is részt vett az U15-ös női labdarúgó-válogatott utolsó kiválasztó állomásán, a Telkiben rendezett zárótornán.

Női U15: magabiztos német siker Telkiben

Női U15-ös válogatottunk Telkiben játszott felkészülési mérkőzést a németek hasonló korú válogatottjával.

Hétgólos sikerrel zártuk az Eb-selejtező tornát

Női U17-es válogatottunk 7-0-ra nyert Észak-Macedónia ellen a portugáliai Eb-selejtező tornán.

Nagy falat volt a német válogatott

Női U17-es válogatottunk 5-2-es vereséget szenvedett a németektől a portugáliai Eb-selejtező második játéknapján.

Négygólos vereség a portugálok ellen

A találkozó elejétől dominált a hazai pályán szereplő portugál együttes a női U17-es Eb-selejtező mérkőzésen. Csapatunk igyekezett felvenni a versenyt, de a jóval tapasztaltabb ellenfelünk 4-0-s sikert ért el.

Női U17: Egygólos vereség Horvátországtól

Három nap alatt második felkészülési mérkőzését játszotta Horvátország ellen női U17-es válogatottunk. A mieink az első, Nován rendezett találkozón 2-2-es döntetlent értek el, míg a mai, csáktornyai összecsapáson 1-0-s vereséget szenvedtek.

Női U17: Döntetlen a horvátok ellen

Női U17-es válogatottunk két felkészülési mérkőzést vív a héten Horvátország ellen. A mieink az első, mai találkozón bő félórán belül kétgólos hátrányba kerültek, de még a félidő előtt szépítettek, majd a második játékrészben egyenlíteni tudtak, így 2-2-es döntetlenre végeztek.

Másodszor is 0-0 a svédekkel

Másodszor is megmérkőzött a svéd csapattal a Spanyolországban edzőtáborozó női U17-es válogatottunk.

Gól nélküli döntetlennel kezdtünk Spanyolországban

Női U17-es válogatottunk 0-0-s döntetlent ért el a magasabban rangsorolt svéd válogatottal szemben Spanyolországban, felkészülési mérkőzésen.

Nagy küzdelemben alulmaradtunk a norvégokkal szemben

Női U17-es válogatottunk 1-0-s vereséggel zárta a hazai rendezésű Eb-selejtező tornát, és a harmadik helyen zárta a viadalt.

Gól nélküli döntetlen a bosnyákok ellen

Nem bírt egymással a magyar és a bosnyák női U17-es válogatott, 0-0-s döntetlennel ért véget a két csapat Eb-selejtező mérkőzése Telkiben.

Egy gól döntött Csehország ellen

Nehéz mérkőzésen, Szarvas Sára góljával 1-0-ra legyőztük a cseh válogatottat az Eb-selejtezőben.

Szerdán kezdi hazai Eb-selejtezőit a női U17-es válogatott

Női U17-es válogatottunk szerdán délután, Telkiben a csehek ellen kezdi meg szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán.

Gólzáporos meccsen skót siker Budaörsön

Női U17-es válogatottunk lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését az októberi Eb-selejtezők előtt: Skócia 6-4-re legyőzte a mieinket Budaörsön.

Nyolcgólos meccsen vereség a skótoktól

Két mérkőzést játszik a skót válogatottal az Eb-selejtezőre készülő női U17-es csapatunk a héten. Az első kört – habár kétgólos előnyt szereztünk az első félidőben – a vendégek nyerték 5-3-ra.

Női U17: Kétgólos vereség Szlovéniában

A női U17-es válogatott három napon belül második felkészülési mérkőzését játszotta Szlovénia ellen. A mieink a hazai találkozón 2-1-es vereséget szenvedtek, a visszavágón pedig ismét az ellenfél bizonyult jobbnak.

Női U17: Nem bírtuk el az emberhátrányt Szlovénia ellen

Felkészülési mérkőzésen lépett pályára női U17-es válogatottunk Szlovénia ellen. A novai mérkőzésen a vendégek 2-1-es győzelmet arattak, miután a mieink a 20. perctől emberhátrányban futballoztak.

Hátrányból fordított, győzelemmel búcsúzott Szerbiától a női U16-os csapat

Schumi Dorottya négycsapatos UEFA-tornán vezette a magyar U16-os lányokat az elmúlt napokban. Az utolsó találkozón hamar kétgólos hátrányba került válogatottunk a házigazda szerbek ellen, de a második félidőre magára talált az együttes és végül 4-2-re győzött.

Női U16: Döntetlen a második szerbiai meccsen

Női U16-os válogatottunk 1-1-es döntetlent játszott a szlovákok ellen a szerbiai Stara Pazovában a négycsapatos UEFA-torna második játéknapján, majd tizenegyesekkel alulmaradt riválisával szemben.

Női U16: nem ért pontot a mezőnyfölény

Az UEFA Development Cup keretében lépett pályára nemrégiben összeálló női U16-os válogatottunk, és bár szinte végig mezőnyfölényben játszott, 2-0-s vereséget szenvedett Bosznia-Hercegovinától

Debütált a nemzetközi porondon a női U16-os válogatott

A magyar csapat a németek U15-ös válogatottja ellen lépett pályára Telkiben.

Fölénk kerekedett a spanyol válogatott

Női U17-es válogatottunk szervezett védekezése egy ideig ellenállt a spanyol támadásoknak, de a világelithez tartozó csapatot nem bírtuk visszatartani a gólszerzéstől. A végeredmény 6-0-s spanyol siker lett Telkiben.

Három szép gól - magabiztos győzelem a csehek ellen

Női U17-es válogatottunk magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán.

Eb-selejtezők előtt a női utánpótlás-válogatottak

A női U17-es válogatott hazai pályán, az U19-es csapat Olaszországban szerepel a héten Eb-selejtezőn.

Női U17: áprilisban játssza le az Eb-selejtezőit a válogatott

Az UEFA és az érintett tagszövetségek megállapodtak a korábban elhalasztott, magyarországi rendezésű női U17-es Eb-selejtező elitkör (A-liga, második szakasz) pótlásáról.

Női utánpótlás: döntetlen Szlovéniában, kiütéses siker Aradon

Kedden mindkét női korosztályos válogatottunk pályára lépett felkészülési mérkőzésen. Az U19-es csapat 1-1-et játszott Szlovéniában a házigazdákkal, míg az U17-esek Aradon értek el 8-0-s sikert a román csapat ellen.

Győzelemmel ért véget a női U17-es Eb-selejtező torna

Schumi Dorottya csapata Mayer Zsófia góljával 1-0-ra legyőzte Bulgáriát az U17-es Eb-selejtezőn.

A házigazdák győztek az Eb-selejtező második játéknapján

Fizikálisan nagyon erős norvég csapat fogadta a női U17-es válogatottat az Eb-selejtező tornán. A gyorsan futballozó ellenfél a lefújásig négyszer vette be kapunkat, a szépítő találatunkat Molnár Adelina szerezte.

Vereség a selejtező rajtján

Az első félidőben voltak helyzeteink az ír válogatottal szemben, mégis ők fordultak 2-0-s vezetéssel és a szünet után nem sok lehetőségünk volt az egyenlítésre. A rendes játékidő utolsó percében szépítettünk, így 3-1-es vereséggel ért véget az Eb-selejtező első mérkőzése.

Női U17: Nehéz ellenfelek várnak ránk a nemzetközi mezőnyben

Első komoly nemzetközi megmérettetésére készül a női U17-es válogatott: Schumi Dorottya csapata október 7-16. között Norvégiban vesz részt Eb-selejtező tornán.

Másodszor is a szerbek nyertek

A második felkészülési mérkőzésén négy gólt kapott női U17-es válogatottunk Szerbia ellen.

Vereség a felkészülés kezdetén

Női U17-es válogatottunk két gólt kapott és veszített Szerbia ellen a kedden, Topolyán játszott felkészülési találkozón.

Először együtt a női U17-es válogatott

A korosztályos együttes a koronavírus miatti hosszú kényszerszünet után teljesen megújult, a kiöregedő játékosok helyére újak érkeztek, akik igyekszenek felvenni a válogatott ritmusát és bekerülni az Eb-selejtezőre októberben Norvégiába utazó keretbe.

Női U17: Elölről kell kezdeni az építkezést

Az elmúlt időszak kényszerpihenője után Schumi Dorottyának egy új csapatot kell felállítani az októberi Eb-selejtezőre, amelyet már az új formátumban rendez meg az UEFA.

Új formátumban selejteznek az Eb-ért női utánpótláscsapataink

Az UEFA átformálta a női U17-es és U19-es válogatottak selejtezőit, immár két-két ligában megy majd a harc az Eb-szereplésért. Az U17-es válogatott Bulgáriát, Írországot és Norvégiát kapta ellenfélként.

NU17: Győztes főpróba az elitkör előtt

A visszavágón is legyőzte Szlovénia csapatát a női U17-es válogatott. Schumi Dorottya együttese hátrányból fordított és nyert 2–1-re az Eb-selejtező elitkör előtti utolsó felkészülési mérkőzésen.

Női U17: Szlovéniai győzelem az elitkör előtt

Schumi Dorottya szövetségi edző csapata 3-0-ra legyőzte szlovén ellenfelét felkészülési mérkőzésen.

Megalakul a női U15-ös válogatott

Az első U14-es régiós projekt folytatásaként edzőtáborozott Telkiben az a 32 tehetséges lány, akikből az U15-ös válogatott fog kialakulni. A játékosok mind edzésmunkájukkal, mind hozzáállásukkal nagyon pozitív benyomást tettek edzőikre és Markó Edina szövetségi kapitányra is, aki a kiválasztást segíti.

NU17: Pápai-duplával és győzelemmel bronzérem Spanyolországban

Pápai Emőke két gólja révén a szünetben 2–0-ra vezetett női U17-es válogatottunk Skócia ellen. A felkészülési torna utolsó mérkőzésén ez maradt a végeredmény is.

NU17: A belga csapat diktálta a tempót

Női U17-es válogatottunk második nemzetközi, felkészülési mérkőzésén 4-0-s vereséget szenvedett a belga együttestől. A csapat még egy helyosztón lép pályára szombaton

Női U17: győzelem az első idei mérkőzésen

Spanyolországi nemzetközi tornán hangolódik a márciusi, hazai rendezésű elitkörre Schumi Dorottya szövetségi edző csapata. Az U17-es lányok az első találkozón Csehországgal kerültek szembe, és a 2–1 félidei állás után 3–2-re nyerni tudtak.

Nemzetközi tornára utaznak az U17-es lányok

Schumi Dorottya válogatottja három mérkőzést játszik Spanyolországban, így jó körülmények között, erős ellenfelekkel szemben készülhet a márciusi, hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörre.

NU14: Elsőre másodikok nemzetközi szinten

Az U14-es korosztályú lányok első alkalommal mérték össze erejük külföldi ellenfelekkel. A cseh és szlovák válogatott szereplésével rendezett tornán a második helyet szerezték meg, ezzel fontos tapasztalatokkal gazdagodtak a jövő válogatott játékosai.

Csoportelsőként az elitkörben

A 0-0-s első félidőt követően Bokor Blanka törte meg a gólcsendet és szerezte meg a vezetést csapatunknak Lengyelország ellen. Ezzel csoportelsőként, 18-0-s gólkülönbséggel jutottunk az elitkörbe.

Tízgólos győzelem Kazahsztán ellen

Tíz góllal győztük le a kazah válogatottat a szombathelyi Eb-selejtező minitornán. Öt magyar is betalált, ezzel biztossá vált, hogy válogatottunk ott lesz a tavaszi elitkörben!

Hét gól, fontos győzelem Bulgária ellen

Pápai Emőke ötször köszönt be a női U17-es válogatott hazai rendezésű Eb-selejtező minitornájának nyitómérkőzésén. A csapatkapitány mellett Mészáros Cecília volt eredményes, kétszer is. A végeredmény 7–0 lett Bulgária ellen.

A Haladás Sportkomplexumban zárta a felkészülést női U17-es válogatottunk

Schumi Dorottya együttese október másodikán már az Eb-selejtező elitkörért lép pályára a szombathelyi stadionban, ahol szerdán a háromnapos összetartását zárta.

Női U14: Nyugat régiós válogatottja képviseli hazánkat a nemzetközi tornán

Elérkeztünk a döntőhöz a tíz hónapja kezdődött női U14-es projektben. Az UEFA és az MLSZ közös programjának keretében az ország négy régiójában szerveződött válogatott csapat, amelyekből a legügyesebb lányok alkotják majd előbb az U15-ös, majd idővel a versenykorosztályok együttesét.

Női U17: Bosnyák győzelem a főpróbán

A győztes első mérkőzés után visszavágott Bosznia-Hercegovina korosztályos csapata és ugyanazzal az eredménnyel győzött le válogatottunkat, mint mi őket két nappal korábban. A 3–1-es mérkőzésen a magyar gólt Savanya Csilla szerezte.