Vereség a selejtező rajtján
U17 női   |   Szurkolók   |   2021. október. 09., 16:05

Az első félidőben voltak helyzeteink az ír válogatottal szemben, mégis ők fordultak 2-0-s vezetéssel és a szünet után nem sok lehetőségünk volt az egyenlítésre. A rendes játékidő utolsó percében szépítettünk, így 3-1-es vereséggel ért véget az Eb-selejtező első mérkőzése.

Írország ellen kezdte a norvégiai Eb-selejtezőt női U17-es válogatottunk. Schumi Dorottya együttese csütörtökön érkezett a torna helyszínére, ahol az utolsó edzéseket tartotta a szövetségi edző, aki szombati ellenfelünkről előzetesen úgy nyilatkozott, hogy a csapattagok fizikumában van az egyik erőssége és nagyon gyors futballt játszik.

A találkozó sajnos a számunkra kedvezőtlenül kezdődött: a harmadik percben szögletet végezhettek el az írek, amely a felszabadítani igyekvő védők között szerencsétlenül, éppen Larkin elé pattant, aki közvetlen közelről a kapunkba talált (0–1).

A lövések arányát tekintve kiegyenlített játékot láthattunk, sőt a szünetig mi próbálkoztunk többet a kapu előtt és mezőnyben is felvettük a versenyt ellenfelünkkel, a 23. percben mégis ők tudták újra feltörni a védelmünket, ekkor szintén állított helyzetből, egy bedobást követően vezetett támadást ellenfelünk, amelyből Loughrey a tizenhatos vonalánál kapta a labdát és lőtt (0–2).

Dinamikusan kezdte a második játékrészt az ír válogatott, nem sok lehetőséghez engedte a mieinket. A 70. percben gólra is váltották fölényüket, a saját térfelükről felívelt labdából ismét Larkin volt eredményes (0–3).

Az utolsó pillanatban jött a szépítés: a 90. percben egy szépen felépített támadás végén Molnár Adelina cselezte ki a védőjét és talált a kapuba (3–1). Bár küzdöttünk a felzárkózásért, újabb gól a lefújásig már nem született.

Az első félidei játékunk a két kapott gól ellenéri jó volt. A gólok után is próbálkoztunk, nem adtuk fel és voltak is helyzeteink, de a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztunk. Bosszantó, hogy szinte kidolgozott helyzet nélkül háromszor is betaláltak ellenünk, két pontrúgásból és egy felrúgott labdából. Ez koncentrációs probléma, úgy gondolom, és azért is különösen bosszantó, mert sokat gyakoroljuk ezeket a helyzeteket. A második játékrészre mentálisan szétestünk, nem hittek a lányok benne, hogy meg lehet fordítani az eredményt. Ez után még két nehéz találkozó vár ránk, most az a feladatunk, hogy felálljunk és koncentráljunk a következő feladatokra – nyilatkozta az mlsz.hu-nak Schumi Dorottya.

A folytatás három nap múlva a házigazdák ellen következik, majd október 15-én Bulgária ellen zárjuk a tornát.