A visszavágón kijavítottuk a hibákat, újra legyőztük Szlovéniát
U17 női   |   Szurkolók   |   2019. március. 07., 14:51

Már a harmadik percben megszerezték a vezetést U17-es lányaink a Szlovénia elleni idegenbeli határmenti mérkőzésen, a végeredmény 4–0 lett.

Schumi Dorottya együttese utolsó felkészülési meccsén lépett pályára Szlovéniában a március 21-én kezdődő Eb-selejtező elitkör előtt. A határmenti párosmérkőzés nagykanizsai találkozóján kedden 2–1-re győzött a csapat, amely a visszavágón már a harmadik percben vezetéshez jutott Nagy Vanessza révén (0-1). Nagyot a 16. percben ismét szépen ugratták ki a társak, ő pedig ismét kilőtte a hosszú sarkot (0-2). Végig kézben tartottuk a mérkőzést és több, szervezett támadást is vezettünk, melyek közül egyet Stefán Bernadett váltott gólra a 70. percben: Bokor Blanka mélységi passza után egy csellel elfektette a kapust és a hálóba gurított (0-3). A 71. percben újfent Nagy Vanessza volt eredményes Pápai Emőke indításából, saját maga harmadik, a csapat negyedik gólját szerezve (0-4).

A magabiztos győzelem mellett a mutatott teljesítménnyel is elégedett vagyok. Az első találkozón nem ment a játék, de kielemeztük a mérkőzést, megbeszéltük, min kell változtatni és a lányok maximálisan végrehajtották az utasításokat. Fegyelmezetten játszottunk, jó labdajáratásaink voltak, bízom benne, hogy ez a siker fizikálisan és mentálisan is előre viszi a csapatot – mondta Schumi Dorottya szövetségi edző az mlsz.hu-nak.

Szlovénia–Magyarország 0–4 (0–2)
Gólszerzők: Nagy Vanessza (3., 16., 71.), Bokor Blanka (70.)
Magyarország: Borók Dorina – Buzás Kata, Pápai Emőke, Legendás Lora, Ploner Szandra (Savanya Csilla, 46.), Róth Rebeka – Gaál Rebeka (Török Lilla, 55.), Papp Luca, Nagy Fanni (Bokor Blanka, 46.), Stefán Bernadett (Zsédely Réka, 77.) – Nagy Vanessza (Palakovics Laura, 77.)