Hét gól, fontos győzelem Bulgária ellen
U17 női   |   Szurkolók   |   2019. október. 02., 18:34

Pápai Emőke ötször köszönt be a női U17-es válogatott hazai rendezésű Eb-selejtező minitornájának nyitómérkőzésén. A csapatkapitány mellett Mészáros Cecília volt eredményes, kétszer is. A végeredmény 7–0 lett Bulgária ellen.

A csoport első két helyének egyikét kell elérnie Schumi Dorottya szövetségi edző U17-es válogatottjának, hogy biztosan ott legyen az Eb-selejtező elitkörben. Ugyanezért küzd Szombathelyen Bulgária, Kazahsztán és Lengyelország korosztályos csapata is. A továbbjutásnak még az összes csoport négy legjobb csoportharmadikja is örülhet.

A magyar együttes Bulgária ellen kezdte meg szereplését a hazai rendezésű minitornán. A keretben az utolsó pillanatban is történt változás, betegség miatt Németh Mirtill helyett az FTC-Telekom labdarúgója, Kocsis Aliz csatlakozott a csapathoz.

A mérkőzésen hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és Pápai Emőke révén már az 5. percben vezetést szereztünk. A csapatkapitány nem tétlenkedett, a 23. percben ismét beköszönt a bolgároknak. Ellenfelünknek nem volt ideje magához térnie a kapott gól után, ugyanis jött Mészáros Cecília és háromra növelte góljaink számát.

A félidő vége előtt Pápai Emőke még egyszer eredményes volt, így megnyugtató, 4–0-s vezetéssel vonulhattunk a szünetre.

Ellenfelünk nagyjából ugyanazt játszotta, mint korábban az észtek és az írek ellen – amely meccsfelvételekből készültünk ellenük: beálltak védekezni és igyekeztek lezárni a területeket.

A magyar válogatott nagy labdabirtoklási fölényben futballozott, amit a második játékrészben is tartani tudott.

Többször a védelem mögé kerültek támadóink, a csapat minden poszton jól teljesített. Ennek eredményeként a második 45 percre is jutott két Pápai Emőke-gól: egyszer a 75. percben talált be, majd a 93.-ban, büntetőből volt eredményes. De a félidő első gólját Mészáros Cecília szerezte, ő az 57. percben rezgette meg a hálót. A végeredmény tehát 7–0-s magyar győzelem lett.

Nagyon jó volt, hogy minőségi pályán játszhattunk. Mióta együtt van ez az együttes, most ment a legjobban a csapatnak. Végig fegyelmezetten futballoztunk, uraltuk a játékot. Higgadtan járattuk a labdát, jót tett a lányoknak, hogy önbizalommal léptek pályára. Lélektanilag sokat számít ez a siker. Több mint két napunk maradt készülni a következő találkozóra. A kazah és a lengyel csapat játékát is ki fogjuk elemezni, szerencsére nem sérült meg senki, várjuk a szombati mérkőzést – nyilatkozta az mlsz.hu-nak Schumi Dorottya szövetségi edző a lefújás után.