Hírkereső

Címke lista: női U17

Női U17 Eb-selejtező: egygólos vereség a házigazda horvátok ellen

Női U17-es válogatottunk a belgák elleni 2-1-es siker után második Eb-selejtező mérkőzésen 1-0-ra alulmaradt Horvátország ellen.

A belgák legyőzésével kezdtük az Eb-selejtező tornát

Az Eb-selejtező sorozat A ligájában szereplő női U17-es válogatottunk Gégény Petra és Brekovszki Julianna góljaival 2-1-re legyőzte a belga együttest a Horvátországban rendezett selejtező torna pénteki nyitónapján.

Gajdóczi Tibor: a legfontosabb célunk az A ligás tagság meghosszabbítása

Gajdóczi Tibor szövetségi edző kihirdette a női U17-es válogatott szűkített keretét a Horvátországban sorra kerülő, pénteken kezdődő Eb-selejtező minitornára.

Női U17: gól nélküli döntetlen a görögök ellen

A márciusi Európa-bajnoki selejtezőre készülő női U17-es válogatottunk február 9-én 0-0-s döntetlent játszott a második felkészülési mérkőzésén a házigazda görög válogatott ellen.

Vereséggel kezdtünk Görögországban

A Gajdóczi Tibor vezette női U17-es válogatottunk kedden 3-0-s vereséget szenvedett első felkészülési mérkőzésén a görögök otthonában.

Női U17: görögországi edzőtáborral készülünk az Eb-selejtezőre

Női U17-es válogatottunk csütörtök délután kezdte meg felkészülését Telkiben. Az összetartás második felében Gajdóczi Tibor együttese Görögországban játszik két mérkőzést a tavaszi Európa-bajnoki selejtezőre készülve.

Női U17: nyolcgólos vereség a csoportfavorit angolok ellen

Női U17-es válogatottunk 8-0-ra elvesztette második Eb-selejtező mérkőzését a toronymagas esélyes angolok ellen Telkiben.

Egygólos győzelem első Eb-selejtező mérkőzésünkön

Női U17-es válogatottunk győztes első Eb-selejtező mérkőzést játszott Belgium ellen Telkiben, Szabó Dóra góljával 1-0-ra megnyertük a találkozót. Gajdóczi Tibor szövetségi edző elégedetten nyilatkozott együttese játékáról.

Női U17: visszavágtak a dánok Gyirmóton

Izgalmas, négy gólt hozó mérkőzésen szenvedett 3-1-es vereséget a női U17-es válogatott a dánok ellen Gyirmóton. A kedden játszott győztes felkészülési mérkőzéshez képest annyiban változott a játék képe, hogy ezúttal csak a második félidőben sikerült zavarba hozni a dánok védelmét.

Női U17: akciódús mérkőzésen egygólos győzelem a dánok ellen

Harmadik nemzetközi találkozóját játszotta Gajdóczi Tibor együttese a szezonban. A keddi felkészülési mérkőzésen Bánfi Gréta góljával válogatottunk 1-0-ra nyert a dánok ellen.

Gajdóczi Tibor: az eredmény ellenére kijár a dicséret

Négygólos svájci győzelemmel végződött a női U17-es válogatottunk felkészülési mérkőzése Telkiben, mellyel az őszi Európa-bajnoki selejtező minitornára készültek a lányok.

Új szakemberek a női korosztályos válogatottak élén

Az Európa-bajnoki selejtezők és az első alkalommal megrendezett Nemzetek Ligája kerül fókuszba a női válogatottak őszi programjában. Valamennyi korosztályos válogatottunk új szakember irányításával készül a feladataira.

Négygólos vereség a portugálok ellen

A találkozó elejétől dominált a hazai pályán szereplő portugál együttes a női U17-es Eb-selejtező mérkőzésen. Csapatunk igyekezett felvenni a versenyt, de a jóval tapasztaltabb ellenfelünk 4-0-s sikert ért el.

Női U17: Egygólos vereség Horvátországtól

Három nap alatt második felkészülési mérkőzését játszotta Horvátország ellen női U17-es válogatottunk. A mieink az első, Nován rendezett találkozón 2-2-es döntetlent értek el, míg a mai, csáktornyai összecsapáson 1-0-s vereséget szenvedtek.

Női U17: Döntetlen a horvátok ellen

Női U17-es válogatottunk két felkészülési mérkőzést vív a héten Horvátország ellen. A mieink az első, mai találkozón bő félórán belül kétgólos hátrányba kerültek, de még a félidő előtt szépítettek, majd a második játékrészben egyenlíteni tudtak, így 2-2-es döntetlenre végeztek.

Másodszor is 0-0 a svédekkel

Másodszor is megmérkőzött a svéd csapattal a Spanyolországban edzőtáborozó női U17-es válogatottunk.

Gól nélküli döntetlennel kezdtünk Spanyolországban

Női U17-es válogatottunk 0-0-s döntetlent ért el a magasabban rangsorolt svéd válogatottal szemben Spanyolországban, felkészülési mérkőzésen.

Nagy küzdelemben alulmaradtunk a norvégokkal szemben

Női U17-es válogatottunk 1-0-s vereséggel zárta a hazai rendezésű Eb-selejtező tornát, és a harmadik helyen zárta a viadalt.

Gól nélküli döntetlen a bosnyákok ellen

Nem bírt egymással a magyar és a bosnyák női U17-es válogatott, 0-0-s döntetlennel ért véget a két csapat Eb-selejtező mérkőzése Telkiben.

Egy gól döntött Csehország ellen

Nehéz mérkőzésen, Szarvas Sára góljával 1-0-ra legyőztük a cseh válogatottat az Eb-selejtezőben.

Szerdán kezdi hazai Eb-selejtezőit a női U17-es válogatott

Női U17-es válogatottunk szerdán délután, Telkiben a csehek ellen kezdi meg szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán.

Nyolcgólos meccsen vereség a skótoktól

Két mérkőzést játszik a skót válogatottal az Eb-selejtezőre készülő női U17-es csapatunk a héten. Az első kört – habár kétgólos előnyt szereztünk az első félidőben – a vendégek nyerték 5-3-ra.

Női U17: Nem bírtuk el az emberhátrányt Szlovénia ellen

Felkészülési mérkőzésen lépett pályára női U17-es válogatottunk Szlovénia ellen. A novai mérkőzésen a vendégek 2-1-es győzelmet arattak, miután a mieink a 20. perctől emberhátrányban futballoztak.

Fölénk kerekedett a spanyol válogatott

Női U17-es válogatottunk szervezett védekezése egy ideig ellenállt a spanyol támadásoknak, de a világelithez tartozó csapatot nem bírtuk visszatartani a gólszerzéstől. A végeredmény 6-0-s spanyol siker lett Telkiben.

Három szép gól - magabiztos győzelem a csehek ellen

Női U17-es válogatottunk magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező tornán.

Eb-selejtezők előtt a női utánpótlás-válogatottak

A női U17-es válogatott hazai pályán, az U19-es csapat Olaszországban szerepel a héten Eb-selejtezőn.

Női utánpótlás: döntetlen Szlovéniában, kiütéses siker Aradon

Kedden mindkét női korosztályos válogatottunk pályára lépett felkészülési mérkőzésen. Az U19-es csapat 1-1-et játszott Szlovéniában a házigazdákkal, míg az U17-esek Aradon értek el 8-0-s sikert a román csapat ellen.

Győzelemmel ért véget a női U17-es Eb-selejtező torna

Schumi Dorottya csapata Mayer Zsófia góljával 1-0-ra legyőzte Bulgáriát az U17-es Eb-selejtezőn.

A házigazdák győztek az Eb-selejtező második játéknapján

Fizikálisan nagyon erős norvég csapat fogadta a női U17-es válogatottat az Eb-selejtező tornán. A gyorsan futballozó ellenfél a lefújásig négyszer vette be kapunkat, a szépítő találatunkat Molnár Adelina szerezte.

Vereség a selejtező rajtján

Az első félidőben voltak helyzeteink az ír válogatottal szemben, mégis ők fordultak 2-0-s vezetéssel és a szünet után nem sok lehetőségünk volt az egyenlítésre. A rendes játékidő utolsó percében szépítettünk, így 3-1-es vereséggel ért véget az Eb-selejtező első mérkőzése.

Női U17: Nehéz ellenfelek várnak ránk a nemzetközi mezőnyben

Első komoly nemzetközi megmérettetésére készül a női U17-es válogatott: Schumi Dorottya csapata október 7-16. között Norvégiban vesz részt Eb-selejtező tornán.

Másodszor is a szerbek nyertek

A második felkészülési mérkőzésén négy gólt kapott női U17-es válogatottunk Szerbia ellen.

Vereség a felkészülés kezdetén

Női U17-es válogatottunk két gólt kapott és veszített Szerbia ellen a kedden, Topolyán játszott felkészülési találkozón.

Először együtt a női U17-es válogatott

A korosztályos együttes a koronavírus miatti hosszú kényszerszünet után teljesen megújult, a kiöregedő játékosok helyére újak érkeztek, akik igyekszenek felvenni a válogatott ritmusát és bekerülni az Eb-selejtezőre októberben Norvégiába utazó keretbe.

Női U17: Elölről kell kezdeni az építkezést

Az elmúlt időszak kényszerpihenője után Schumi Dorottyának egy új csapatot kell felállítani az októberi Eb-selejtezőre, amelyet már az új formátumban rendez meg az UEFA.

Új formátumban selejteznek az Eb-ért női utánpótláscsapataink

Az UEFA átformálta a női U17-es és U19-es válogatottak selejtezőit, immár két-két ligában megy majd a harc az Eb-szereplésért. Az U17-es válogatott Bulgáriát, Írországot és Norvégiát kapta ellenfélként.

Női U17: Szlovéniai győzelem az elitkör előtt

Schumi Dorottya szövetségi edző csapata 3-0-ra legyőzte szlovén ellenfelét felkészülési mérkőzésen.

NU17: Pápai-duplával és győzelemmel bronzérem Spanyolországban

Pápai Emőke két gólja révén a szünetben 2–0-ra vezetett női U17-es válogatottunk Skócia ellen. A felkészülési torna utolsó mérkőzésén ez maradt a végeredmény is.

NU17: A belga csapat diktálta a tempót

Női U17-es válogatottunk második nemzetközi, felkészülési mérkőzésén 4-0-s vereséget szenvedett a belga együttestől. A csapat még egy helyosztón lép pályára szombaton

Női U17: győzelem az első idei mérkőzésen

Spanyolországi nemzetközi tornán hangolódik a márciusi, hazai rendezésű elitkörre Schumi Dorottya szövetségi edző csapata. Az U17-es lányok az első találkozón Csehországgal kerültek szembe, és a 2–1 félidei állás után 3–2-re nyerni tudtak.

Nemzetközi tornára utaznak az U17-es lányok

Schumi Dorottya válogatottja három mérkőzést játszik Spanyolországban, így jó körülmények között, erős ellenfelekkel szemben készülhet a márciusi, hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörre.

Hét gól, fontos győzelem Bulgária ellen

Pápai Emőke ötször köszönt be a női U17-es válogatott hazai rendezésű Eb-selejtező minitornájának nyitómérkőzésén. A csapatkapitány mellett Mészáros Cecília volt eredményes, kétszer is. A végeredmény 7–0 lett Bulgária ellen.

Hangolás az Eb-selejtezőre: győzelem a Balkánon

Női U17-es válogatottunk az utolsó felkészülési mérkőzésekhez ért a hazai Eb-selejtező minitorna előtt. Csapatunk a héten kétszer találkozik Bosznia-Hercegovina együttesével. Az első találkozót 3-1-re nyerte kedden.

Fél óra alatt hét gólt lőtt női U17-es válogatottunk

7–3-ra legyőzte Schumi Dorottya csapata a román korosztályos válogatottat felkészülési mérkőzésen.

Három gól és győzelem Románia ellen

Bár a második félidő elején a románok jutottak vezetéshez, női U17-es válogatottunk fordított és 3–1-re győzni tudott Gyulán, felkészülési mérkőzésen, másfél hónappal az Eb-selejtező minitorna előtt.

Női U17: Sokat fejlődött a válogatott

Ahogy kezdőként a Himnuszt hallgattam, csodálatos volt! - mondta a válogatott még csak 14 éves játékosa, Savanya Csilla az elitkör után. A csapat egy döntetlennel, egy vereséggel és egy győzelemmel csoportmásodik lett Gyirmóton.

Győzelemmel búcsúztunk az elitkörtől

Végig fölényben játszottunk, de gólt nem szereztünk az első félidőben Grúzia ellen a női U17-es Eb-elitkör utolsó játéknapján. A második játékrészben viszont hamar megszereztük a vezetést, a vége 4-0 lett.

Három góllal jobb volt Anglia

Anglia kihasználta a hibáinkat és 3-0-ra legyőzte U17-es női válogatottunkat. A nyári Európa-bajnokságra csak a csoportgyőztesek jutnak ki, így a grúzok elleni találkozó már ebből a szempontból tét nélküli lesz, hiszen az angolokat már nem tudjuk megelőzni.

Görögország elleni döntetlennel kezdtük az elitkört

A Schumi Dorottya vezette női U17-es válogatott a korán kapott gól után mezőnyfölényben futballozta végig első találkozóját az Eb-elitkörben. Az első félidőben összejött az egyenlítés, a második játékrészben is sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de végül meg kellett elégednünk a döntetlennel.

Gyirmóton küzd az Európa-bajnokságért a női U17-es válogatott

Női U17-es válogatottunk erős ellenfelekkel néz szembe az Eb-selejtező elitkörben. A gyirmóti tornán március 21-én, 24-én és 27-én lép pályára Schumi Dorottya együttese. Fiatalok is lehetőséghez jutnak a keretben.

A visszavágón kijavítottuk a hibákat, újra legyőztük Szlovéniát

Már a harmadik percben megszerezték a vezetést U17-es lányaink a Szlovénia elleni idegenbeli határmenti mérkőzésen, a végeredmény 4–0 lett.

Legyőzték Szlovéniát az U17-es lányok

Az Eb-selejtező elitkörre készülő női U17-es válogatottunk a szlovénokkal játszott felkészülési mérkőzést Nagykanizsán.

Határmenti meccseken főpróbázik a női U17-es válogatott

A Szlovénia elleni dupla mérkőzés lesz női U17-es csapatunk felkészülésének egyik utolsó állomása a március végén kezdődő Eb-selejtező elitkör előtt.

Országos kiválasztót tartottak a 15-16 éves lányoknak

Két nap alatt 56 mezőnyjátékost és 5 kapust nézett meg Telkiben az U17-es utánpótlás-válogatott szakmai stábja.

Spanyolországban már az elitkörre is készültek az U17-es lányok

Öt napos edzőtáborban vett részt női U17-es válogatottunk, ahol két edzőmérkőzésen is szerepelt és mindkettőt megnyerte. A csapatban öt fiatalabb játékos is lehetőséget kapott.

Második helyen jutott az elitkörbe a női U17-es válogatott

A magyar válogatott alulmaradt a franciákkal szemben a szkopjei Eb-selejtező torna utolsó játéknapján, így a második helyen kvalifikálta magát a tavaszi elitkörbe.

Sorozatban hatodszor elitkörös a női U17-es csapat

Schumi Dorottya együttese két forduló alatt bebiztosította továbbjutását a szkopjei Eb-selejtező tornán. Ez volt a hatodik sikerrel megvívott Eb-selejtező sorozatunk sorozatban ebben a korosztályban.

Győzelemmel kezdte az Eb-selejtezőt a női U17-es válogatott

Schumi Dorottya együttese a bosnyákok ellen lépett pályára Eb-selejtezőn, és Pápai Emőke góljával 1-0-ás győzelemmel zárta a találkozót.

Csütörtökön kezdi Eb-selejtező tornáját a női U17-es válogatott

Schumi Dorottya csapata a bosnyákokkal, a házigazda macedónokkal és a franciákkal mérkőzik meg Szkopjéban.

Kétgólos hátrányból nyert a női U17-es válogatott

A horvátok elleni idegenbeli mérkőzésen két tizenegyest is elhibázott női U17-es válogatottunk, de így is 3-2-es győzelemmel zárt.

Női U17: Kétgólos győzelem az első szezonbeli meccsen

Női U17-es válogatottunk Kozármislenyben mérkőzött meg a horvátok korosztályos csapatával.

Harmadik lett elitkörös csoportjában a női U17-es válogatott

Női U17-es válogatottunk lejátszotta utolsó mérkőzését a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörben, és a szerbektől elszenvedett vereséget követően harmadikként zárta a tornát.

Női U17: Magabiztos győzelemmel folytattuk az elitkört

A hazai rendezésű Eb-selejtező elitkör második fordulójában a női magyar U17-es válogatott remek játékkal aratott 3–0-s győzelmet Csehország legjobbjai ellen.

Vereséggel kezdtük a női U17-es elitkört

A magyar válogatott hiába játszott kezdeményezőbben, mint az olasz, a vendégek mindkét lehetőségüket gólra váltották a második félidőben és megnyerték a két csapat büki elitkörös összecsapását.