Egygólos győzelem első Eb-selejtező mérkőzésünkön
U17 női   |   Mérkőzések   |   2023. november. 04., 20:02

Női U17-es válogatottunk győztes első Eb-selejtező mérkőzést játszott Belgium ellen Telkiben, Szabó Dóra góljával 1-0-ra megnyertük a találkozót. Gajdóczi Tibor szövetségi edző elégedetten nyilatkozott együttese játékáról.

A belga válogatott kezdett jobban, a 3. percben szöglethez jutott, melyet a 11. percben megismételhetett. Azonban nem tartott sokáig a belga fölény, az első játékrész második felére egyértelműen a mieink uralták a pályát, s birtokolták többet a labdát. A 15. percben Gégény Petra lőtt kapura, nem sokkal később Berencsi Bernadett szerzett labdát, majd egy jobb oldali beadást követően ismét Gégény Petra próbálkozott lövéssel, de ezúttal sem járt sikerrel. A 44. percre azonban próbálkozásaink góllá értek, ugyanis Szabó Dóra a bal oldalról a belga kapu jobb felső sarkába helyezett (1-0).

A második félidő elejét kiegyenlített mezőnyjáték jellemezte, majd az első játékrészhez képest több vendégtámadást láthattunk, melyet a fegyelmezett védelmünk sikeresen hárított. Két szabadrúgásból is sikerült veszélyes helyzetet kialakítanunk, de a vendégeknek is akadtak hárítandó lövései a mieink kapuja előtt. A lefújásig azonban már egyik fél sem tudta a helyzeteit gólra váltani, így Gajdóczi Tibor együttese 1-0-s győzelemmel kezdte meg szereplését az Európa-bajnoki selejtezőn.

- Sokat készültünk a mérkőzésre, a lányok mindent megtettek és mindent betartottak, amit kértünk. - nyilatkozta Gajdóczi Tibor a mérkőzés után. - Megfutottuk az extra métereket, a gól pedig igazi csapatmunka volt. Az első félidőben sikerült szervezett védekezésből gyorsan átváltani támadásba, a második félidőre viszont picit elfogytunk, de azt gondolom, hogy a lányok akkor is mindent megtettek. Próbáltunk a cserékkel frissíteni, és végül sikerült abszolválni a mai mérkőzést. Mivel nyertünk, maximálisan elégedett vagyok, nagyon nagy lökést tud adni a hátralévő mérkőzésekre ez a siker.

A mieink kedden 16 órakor a csoportfavorit angolokkal mérkőznek Telkiben.

Magyarország - Belgium 1-0 (1-0)
Magyarország: Kocsi Petra - Bozsik Linett, Bereczki Róza, Nyul Petra, Török Otília - Szalay Gyöngyvér, Borzák Lilien (Bánfi Gréta, 85.), Brekovszki Julianna (Müller Zsófia, 80.) - Gégény Petra (Szalanics Dóra, 85.) - Berencsi Bernadett (Suták Dorka, 77.), Szabó Dóra
Gólszerző: Szabó Dóra 44.