A belgák legyőzésével kezdtük az Eb-selejtező tornát
U17 női   |   Mérkőzések   |   2024. március. 08., 19:48

Az Eb-selejtező sorozat A ligájában szereplő női U17-es válogatottunk Gégény Petra és Brekovszki Julianna góljaival 2-1-re legyőzte a belga együttest a Horvátországban rendezett selejtező torna pénteki nyitónapján.

A Ferencvárost erősítő Gégény Petra góljával már a 8. percben megszerezte a vezetést Gajdóczi Tibor együttese (0-1), de erre a találatra a 26. percben még érkezett belga válasz: ellenfelünk egy szöglet után oldalról vette be a magyar kaput (1-1).

A folytatás is kiegyenlített játékot hozott, de gólt csak a magyar válogatott szerzett: a 74. percben Brekovszki Julianna 40 méterről elvégzett szabadrúgásból bombázott a léc alá (1-2). Az utolsó negyedórában jelentős fölényben játszottak a belgák, de válogatottunk fegyelmezett védekezésének köszönhetően maradt a 2-1-es magyar siker.

Egy rendkívül kiélezett találkozón vagyunk túl, ahol két azonos képességű csapat jó iramú mérkőzést játszott egymással. Véleményem szerint a különbséget a lányok karaktere, mentalitása, egymásért való küzdeni tudása jelentette. Gratulálok minden játékosnak, nagyszerű eredményt értek el - nyilatkozta Gajdóczi Tibor szövetségi edző a mérkőzés után.

Válogatottunk hétfőn 12.30-kor a házigazda horvátok ellen folytatja, majd csütörtökön 12.30-kor az osztrákokkal zárja Eb-selejtező sorozatát. A csoport másik mai mérkőzésén az osztrákok 2-0-ra nyertek a házigazda horvátok ellen.

Belgium-Magyarország 1-2 (1-1)

Magyarország: Kocsi Petra - Bozsik Linett, Bereczki Róza, Nyul Petra, Török Otília (Gágyor Zille, 67.) - Hanász Vanda, Borzák Lilien (Simon Luca, 67.), Brekovszki Julianna - Szabó Melissza, Gégény Petra (Sági Panna, 83.), Szabó Dóra (Tóth Ramóna, 89.)