Nagy küzdelemben alulmaradtunk a norvégokkal szemben
U17 női   |   Mérkőzések   |   2022. október. 25., 20:43

Női U17-es válogatottunk 1-0-s vereséggel zárta a hazai rendezésű Eb-selejtező tornát, és a harmadik helyen zárta a viadalt.

Női U17-es válogatottunk már az első két forduló után, a csehek 1-0-s legyőzésével és a bosnyákok elleni 0-0-s döntetlennel elérte a minimális célját, vagyis a bennmaradást az A-divízióban. Az utolsó játéknapon a csoport legerősebb tagja, a norvég válogatott volt az ellenfél, amely az előző játéknapon váratlan vereséget szenvedett a csehektől, a bosnyákokat viszont magabiztosan legyőzte.

A Telkiben rendezett mérkőzésen a norvégok gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és végig irányították a játékot. A mieink jól állták a rohamokat, önfeláldozóan védekeztek, Ascher pedig több nagy védést is bemutatott a kapuban. A támadásépítésre azonban nem maradt erőnk, az első félidő végéig csak a norvégok jegyeztek kapura tartó lövést, gólt azonban nem tudtak megszerezni.

A második félidőben sem változott a játék képe, a norvégok folyamatos nyomást gyakoroltak a kapunkra, mi pedig hatalmas odaadással védekeztünk. Egészen a 76. percig tartottuk a döntetlent, ekkor azonban ellenfelünk Hjelmhaug révén megszerezte a vezetést. A hajrában nem tudtunk újítani, a lefújásig maradt az eredmény, Norvégia 1-0-ra győzött. A csoportot a 6 pontos csehek nyerték, a norvég és a magyar válogatott maradt még az A-divízióban, míg a bosnyákok kiestek a B-divízióba.

– Le a kalappal a játékosok előtt, mert óriásit küzdöttek egy nagyon erős rivális ellen. A norvégok fizikálisan fölénk nőttek, ami rengeteg erőt kivett belőlünk. Sajnos nem sikerült megkontrázni őket, kevés lehetőségünk volt, és nem bírtuk kivédekezni a teljes kilencven percet. Azzal viszont elégedett vagyok, hogy a három mérkőzésen csak egy gólt kaptunk, és teljesítettük az alapcélt, bennmaradtunk az A-divízióban – mondta Schumi Dorottya szövetségi edző.