Hírkereső

Címke lista: Eb-selejtező

Toronymagas magyar fölény ellenére döntetlen az azeriek ellen

A B ligában szereplő női A-válogatott pénteki Európa-bajnoki selejtező nyitómérkőzése 1-1-es döntetlennel ért véget Azerbajdzsán ellen a szegedi Szent Gellért Fórumban. A mieink találatát a csapatkapitány, Csiszár Henrietta szerezte.

Női Eb-selejtező: Szarvas Alexandra kihirdette első női A-válogatott keretét

Az újonnan kinevezett női szövetségi kapitány, Szarvas Alexandra rendhagyó módon 26 játékost – köztük egy újoncot és egy visszatérőt - hívott meg a jövő hétfőn kezdődő edzőtáborra, melyen az április 5-én és 9-én sorra kerülő Eb-selejtező mérkőzésekre készül a női magyar válogatott.

Női A-válogatott: megvannak az Eb-selejtezők időpontjai

Női A-válogatottunk áprilisban megkezdi a csoportküzdelmeket az Európa-bajnoki selejtezőben. Margret Kratz szövetségi kapitány együttese a jövő évi Eb házigazdájával, Svájccal is megmérkőzik.

Felvettük a versenyt Izlanddal

Egészen a 65. percig döntetlenre állt az Eb-selejtező találkozó, akkor Izland szerzett vezetést. A gól nem törte meg csapatunkat és - nagyban a jól szervezett védelmünknek köszönhetően - tartani tudtuk ellenfelünket, a végeredmény 1-0-s vereség lett.

Változhat a női válogatott kerete

A női A-válogatott december 1-én, 15.30-tól játszik Izlanddal a Szusza Ferenc Stadionban az Eb-selejtező utolsó körében. Két klub játékosainak részvételéről később születik döntés.

Markó Edina: Minden tartalék energiánkat mozgósítanunk kell az utolsó mérkőzésen

Utolsó Eb-selejtező mérkőzésére készül a női A-válogatott. A csapat Izlandot fogadja december 1-én a Szusza Ferenc Stadionban. A koronavírus-járvány ezúttal is erősen beleszólt, mely játékosok szerepelhetnek Markó Edina válogatottjában. A találkozót az M4 Sport közvetíti.

Nem sikerült a pontszerzés, egygólos vereség Szlovákia ellen

A csapatok sokáig nem bírtak egymással, a mezőnyben harcoltak, de gólt több mint egy órán keresztül nem szereztek a Magyarország-Szlovákia Eb-selejtező mérkőzésen. A 68. percben aztán Szlovákia törte meg a gólcsendet, és ellenfelünk végül 2-1-re győzni tudott az Illovszky-stadionban megrendezett összecsapáson.

Markó Edina: Győzelemre készülünk Szlovákia ellen

Három helyen változott Markó Edina kerete az összetartás elején, de a jelenleg behívott játékosok közül mindenki harcra kész. A pénteki, Szlovákia elleni Eb-selejtező előtti utolsó, hivatalos edzésen már csak az utolsó simításokat végezte a szakmai stáb a válogatotton.

Hiányzókkal és visszatérőkkel készül a női válogatott Szlovákia ellen

Október 23-án, az Illovszky Stadionban fogadja Markó Edina szövetségi kapitány együttese a szlovák válogatott az Eb-selejtező utolsó előtti felvonásában. Két idegenbeli találkozó után most hazai pályán szerepelhet a csapat, amely keretéből húzónevek hiányoznak, de az előző fordulókban meggyőző teljesítményt nyújtó fiatalok ezúttal is meghívót kaptak.

Sok helyzet és öt gól Lettországban

Az első félidőben szerzett három gól után a második játékrészben még kettőt lőtt a magyar válogatott a lettországi Eb-selejtező mérkőzésen, amelyen végig fölényben futballozott Markó Edina együttese.

Értékesíteni kell a helyzeteket - másodszor a lettek ellen

A szombathelyi 4-0-s győzelme után másodszor szerepel női válogatottunk Lettország legjobbjai ellen. Az akkori gólszerzőink közül mindenki az aktuális keret tagja. Az együttes hétfőn vett részt a mérkőzés előtti hivatalos edzésen és kedden, magyar idő szerint 17.00-kor lép pályára.

Tíz emberrel nem tudtuk tartani a svédeket

A házigazda svéd válogatott az első félidő elején szerzett vezetést a mieink elleni göteborgi Eb-selejtezőn, majd Bíró Barbara kiállításával tovább nehezedett a magyar csapat dolga. A második félidőben nagyon látszott, hogy emberhátrányban futballozik válogatottunk, ami újabb hazai gólokat eredményezett, ezek nagy részét pontrúgásokból kaptuk. A végeredmény 8-0 lett.

Svédország ellen még nyeretlen a magyar válogatott

Csütörtökön a vb-bronzérmes válogatott vár a mieinkre Göteborgban. A 18.45-kor kezdődő találkozón akár újoncot is avathatunk, hiszen a keretben hat olyan fiatal is helyet kapott, aki még nem mutatkozott be a felnőttek között.

31 játékos Markó Edina keretében

A 23 labdarúgó mellett, akik várhatóan elutaznak Svédországba és Lettországba a női A-válogatott következő két Eb-selejtező mérkőzésére, nyolc fiatal játékos is meghívót kapott a hazai edzőtáborba Markó Edinától – ők itthon bizonyíthatják, hogy lehet rájuk számítani abban az esetben, ha valaki nem tud csatlakozni az utazó kerethez.

Női A: Haza pályán az Eb-selejtezőben

A negyedik fordulóban Lettország látogat Szombathelyre, ahol női A-válogatottunk a három pont megszerzését tűzte célul maga elé. Nem lesz könnyű feladat feltörni a vendégek védelmét, de a csapaton sokat lendítettek az elmúlt hét közös edzései és a szlovákiai pontszerzés is. A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

Gól nélküli döntetlen Szlovákia ellen

Megszereztük első pontunkat az Eb-selejtezőben. A szlovákiai találkozón egyenlő erők csaptak össze, és egyik sem tudott gólt szerezni.

Női válogatott: Szlovákia ellen folytatjuk

Harmadik ellenfelünk Szlovákia lesz pénteken, 17.00-kor az Eb-selejtezőben. Női válogatottunk újra idegenben lép pályára, mielőtt Szombathelyen (november 12., 20.00) fogadná Lettországot. Ellenfelünk csapatát komoly bajnokságokban szereplő játékosok alkotják. A magyar együttes felkészült a találkozóra.

Hatalmasat küzdöttünk, de vereséget szenvedtünk a svédektől

A kezdeti megilletődöttség után egyenrangú ellenfelei tudtunk lenni a svéd csapatnak az első félidőben, de egy kontrából szerzett gól miatt mégis 0-1-es állással ért véget a miskolci Eb-selejtező első félideje. A szünet után gyorsan kapott góllal szinte helyzet nélkül vezetett ellenfelünk 2-0-ra. A vége 5-0 lett.

Szurkoljunk minél többen női A-válogatottunknak Svédország ellen

A DVTK Stadionban mérkőzik meg Markó Edina szövetségi kapitány csapata a világbajnoki bronzérmes svéd válogatottat. Az október 4-i találkozóra 500 forintért lehet jegyet váltani.

A második félidő döntött: Izlandon maradtak a pontok

A vezetést a hazaiak szerezték meg, de Csiszár Henrietta találatának köszönhetően 1-1-es állással ért véget az első félidő. A második játékrészben aztán a hazaiak tudtak több helyzetet kialakítani és abból még háromszor betalálni, így 4-1-gyel ért véget a reykjaviki Eb-selejtező mérkőzés.

Izland ellen kezdjük az Eb-selejtezőt

Az izlandi nemzeti stadionban játszik női A-válogatottunk csütörtökön, magyar idő szerint 20.45-kor. Markó Edina szövetségi kapitány a legerősebb kezdőcsapatát küldi pályára. A találkozót élőben követhetik az m4sport.hu-n, illetve a második félidőt már az M4 Sport tévécsatornán is.

Fiú csapat elleni mérkőzéssel indult női válogatottunk összetartása

Pénteken beköltözött a Telki Edzőközpontba női A-válogatottunk. Az izlandi Eb-selejtezőn csütörtökön lép pályára Markó Edina együttese.

Markó Edina keretet hirdetett – Kezdődik az Eb-selejtező

Izland elleni idegenbeli mérkőzéssel kezdi meg szereplését női A-válogatottunk a 2021-es Európa-bajnokság selejtezőjében. Bekerült a keretbe a fiatal Pusztai Sára és Kovács Laura, de hiányzói is vannak a csapatnak.

Női Eb: Svédországgal és Izlanddal is megküzdünk a selejtezőben

Az UEFA elkészítette a 2021-es női Európa-bajnokság selejtezőjének csoportbeosztását. A magyar válogatott Svédország, Izland, Szlovákia és Lettország mellé került. A mérkőzések augusztus végén kezdődnek.