Hírkereső

Címke lista: női labdarúgás

Öngól döntött az írek javára Dublinban

Női A-válogatottunk sokáig tartotta a lépést a házigazdákkal, de végül 1-0-ra elveszítette az írek elleni Nemzetek Ligája mérkőzést Dublinban.

Női futball: fókuszba kerültek a fiatalok

Év végi áttekintésünkben összefoglaljuk a női válogatottak 2022-es szereplését és a magyar női futball eseményeit. Felnőtt válogatottunk vb-selejtező csoportja negyedik helyén végzett, míg az U19-esek és az U17-esek is harmadikok lettek az Eb-selejtező csoportjukban. A fiatalabb korosztályok is pályára léptek idén. Sőt, már a legkisebbeket is várja a futballpálya: elindult az UEFA Playmakers program.

Háromgólos vereség a csoportgyőztes spanyoloktól

Az első félidőben két, a másodikban egy spanyol gólt láthattunk női válogatottunk utolsó vb-selejtezőjén. Csapatunk küzdelmes mérkőzésen kapott ki a világ egyik legjobb együttesétől, amely a találkozó alatt szint végig nyomás alatt tartotta a kapunkat.

Hétgólos siker a feröeriek ellen

Női A-válogatottunk már egy félidőnyi játék után 6-0-ra vezetett Feröer szigetek elleni hazai vb-selejtező mérkőzésen. A második játékrészben már csak egy gól született, a végeredmény 7-0 lett.

Döntetlennel mutatkozott be a szövetségi kapitány

Bosznia-Hercegovina ellen mutatkozott be Margret Kratz a női A-válogatott kispadján. Az első félidőben helyzeteket igen, de gólokat nem láttunk a találkozón. A második 45 percben több újonc is pályára léphetett, de gólt ők sem lőttek, maradt a 0-0.

Margret Kratz első edzőtáborára készül

A női A-válogatott szövetségi kapitánya egy hét múlva, húsvéthétfőn találkozik először a csapattal Telkiben. Az összetartás programjában az edzések mellett egy felkészülési mérkőzés is szerepel Bosznia-Hercegovina ellen.

Hét év után távozott a női válogatott éléről Markó Edina

Az Európa-bajnoki selejtező-ciklus befejezte után egy héttel lemondott pozíciójáról Markó Edina, aki 2014 óta 86 mérkőzésen irányította a női A-válogatottat.

Felvettük a versenyt Izlanddal

Egészen a 65. percig döntetlenre állt az Eb-selejtező találkozó, akkor Izland szerzett vezetést. A gól nem törte meg csapatunkat és - nagyban a jól szervezett védelmünknek köszönhetően - tartani tudtuk ellenfelünket, a végeredmény 1-0-s vereség lett.

Női válogatott: nehéz körülmények között kell helytállni

Az utolsó napokban is alakult a női A-válogatott Izland elleni kerete. Már csak egy edzés van hátra a keddi találkozó előtt, amelyre ellenfelünk Szlovákiából érkezik, ahol szoros meccsen szerezte meg a három pontot.

Változhat a női válogatott kerete

A női A-válogatott december 1-én, 15.30-tól játszik Izlanddal a Szusza Ferenc Stadionban az Eb-selejtező utolsó körében. Két klub játékosainak részvételéről később születik döntés.

Markó Edina: Minden tartalék energiánkat mozgósítanunk kell az utolsó mérkőzésen

Utolsó Eb-selejtező mérkőzésére készül a női A-válogatott. A csapat Izlandot fogadja december 1-én a Szusza Ferenc Stadionban. A koronavírus-járvány ezúttal is erősen beleszólt, mely játékosok szerepelhetnek Markó Edina válogatottjában. A találkozót az M4 Sport közvetíti.

Nem sikerült a pontszerzés, egygólos vereség Szlovákia ellen

A csapatok sokáig nem bírtak egymással, a mezőnyben harcoltak, de gólt több mint egy órán keresztül nem szereztek a Magyarország-Szlovákia Eb-selejtező mérkőzésen. A 68. percben aztán Szlovákia törte meg a gólcsendet, és ellenfelünk végül 2-1-re győzni tudott az Illovszky-stadionban megrendezett összecsapáson.

Markó Edina: Győzelemre készülünk Szlovákia ellen

Három helyen változott Markó Edina kerete az összetartás elején, de a jelenleg behívott játékosok közül mindenki harcra kész. A pénteki, Szlovákia elleni Eb-selejtező előtti utolsó, hivatalos edzésen már csak az utolsó simításokat végezte a szakmai stáb a válogatotton.

Kaphatók jegyek a magyar-szlovák női válogatott találkozóra

Markó Edina szövetségi kapitány csapata október 23-án nézők előtt fogadja Szlovákia legjobbjait. Egységesen 500 forintos áron lehet belépőt váltani a magyar női válogatott következő, hazai Eb-selejtező mérkőzésére, az Illovszky Rudolf Stadionba.

Hiányzókkal és visszatérőkkel készül a női válogatott Szlovákia ellen

Október 23-án, az Illovszky Stadionban fogadja Markó Edina szövetségi kapitány együttese a szlovák válogatott az Eb-selejtező utolsó előtti felvonásában. Két idegenbeli találkozó után most hazai pályán szerepelhet a csapat, amely keretéből húzónevek hiányoznak, de az előző fordulókban meggyőző teljesítményt nyújtó fiatalok ezúttal is meghívót kaptak.

Sok helyzet és öt gól Lettországban

Az első félidőben szerzett három gól után a második játékrészben még kettőt lőtt a magyar válogatott a lettországi Eb-selejtező mérkőzésen, amelyen végig fölényben futballozott Markó Edina együttese.

Értékesíteni kell a helyzeteket - másodszor a lettek ellen

A szombathelyi 4-0-s győzelme után másodszor szerepel női válogatottunk Lettország legjobbjai ellen. Az akkori gólszerzőink közül mindenki az aktuális keret tagja. Az együttes hétfőn vett részt a mérkőzés előtti hivatalos edzésen és kedden, magyar idő szerint 17.00-kor lép pályára.

Tíz emberrel nem tudtuk tartani a svédeket

A házigazda svéd válogatott az első félidő elején szerzett vezetést a mieink elleni göteborgi Eb-selejtezőn, majd Bíró Barbara kiállításával tovább nehezedett a magyar csapat dolga. A második félidőben nagyon látszott, hogy emberhátrányban futballozik válogatottunk, ami újabb hazai gólokat eredményezett, ezek nagy részét pontrúgásokból kaptuk. A végeredmény 8-0 lett.

Svédország ellen még nyeretlen a magyar válogatott

Csütörtökön a vb-bronzérmes válogatott vár a mieinkre Göteborgban. A 18.45-kor kezdődő találkozón akár újoncot is avathatunk, hiszen a keretben hat olyan fiatal is helyet kapott, aki még nem mutatkozott be a felnőttek között.

Több helyen változott Markó Edina kerete

Több játékosra sem számíthat a női A-válogatott szövetségi kapitánya koronavírusos eset, valamint kontaktkutatás miatt a svédországi és lettországi Eb-selejtező mérkőzéseken.

31 játékos Markó Edina keretében

A 23 labdarúgó mellett, akik várhatóan elutaznak Svédországba és Lettországba a női A-válogatott következő két Eb-selejtező mérkőzésére, nyolc fiatal játékos is meghívót kapott a hazai edzőtáborba Markó Edinától – ők itthon bizonyíthatják, hogy lehet rájuk számítani abban az esetben, ha valaki nem tud csatlakozni az utazó kerethez.

Fiatalokkal a keretben készül a női válogatott

Markó Edina szövetségi kapitány 25 játékost hívott be a válogatott háromnapos összetartására. A csapat a Svédország és Lettország elleni Eb-selejtezőre készül.

Női A-válogatott: szeptemberben újra pályán

Markó Edina több egynapos edzőtábort tervez a felkészülési időszakra, mielőtt csapata idegenbeli Eb-selejtező mérkőzésen találkozik a csoportfavorit svéd válogatottal. A szövetségi kapitány a közeljövő tervei mellett a külföldre igazoló játékosokról és a hazai bajnokságról is beszélt.

35 éve játszanak női válogatott mérkőzéseket

Első hivatalos találkozóját 1985. április 9-én játszotta a női felnőtt válogatott, az ellenfél az NSZK, a helyszín Siófok, a végeredmény pedig 1–0-s magyar győzelem volt. Az Európa-bajnoki selejtező mérkőzés egyik résztvevője, Lovász Gyöngyi elevenítette fel az eseményeket az évfordulón.

Szabó Viktória: Meglepődtem, hogy ennyi lány focizik

Az FTC-Telekom és a válogatott védősorának is alapembere Taylor, azaz Szabó Viktória, aki repülőgépből is ugrott már ki, szívesen jár színházba és az Eb-selejtező mérkőzések után is jut energiája az egyetemi beadandókra. Kis híján pedig kézilabdázó lett.

Fiú csapat elleni mérkőzéssel indult női válogatottunk összetartása

Pénteken beköltözött a Telki Edzőközpontba női A-válogatottunk. Az izlandi Eb-selejtezőn csütörtökön lép pályára Markó Edina együttese.