Hírkereső

Címke lista: itt vagyunk

Szarvas Alexandra a női válogatott szövetségi kapitánya

Az U19-es csapatot vezető, nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkező Szarvas Alexandra veszi át a távozó Margret Kratz helyét a női A-válogatott szövetségi kapitányi posztján.

Női A-válogatott: megvannak az Eb-selejtezők időpontjai

Női A-válogatottunk áprilisban megkezdi a csoportküzdelmeket az Európa-bajnoki selejtezőben. Margret Kratz szövetségi kapitány együttese a jövő évi Eb házigazdájával, Svájccal is megmérkőzik.

Vereség Belgiumban, maradtunk a B ligában

Női A-válogatottunk a párharc első mérkőzéséhez hasonlóan ismét előnyből kapott ki 5-1-re a belgáktól a Nemzetek Ligája rájátszás keddi, idegenbeli találkozóján. Válogatottunk így a B ligában kezdi meg a következő Nemzetek Ligája-idényt.

Női A-válogatott: kiegyenlített első félidő után gólzáporos belga győzelem

Női A-válogatottunk 5-1-es vereséget szenvedett Belgium ellen a Nemzetek Ligája rájátszás pénteki mérkőzésén. Magyar oldalról Turányi Lilla volt eredményes.

Változtatások a pénteki NL-mérkőzés keretében

Margret Kratz szövetségi kapitány öt helyen volt kénytelen változtatni a holnapi, Belgium elleni Nemzetek Ligája mérkőzésre készülő keretén. Fenyvesi Evelin betegség miatt hagyja ki a pénteki összecsapást, helyére Szakonyi Emese érkezik. Terestyényi Anna szintúgy betegség miatt marad távol, az ő helyét Borók Dorina veszi át. Németh Diána sérülése következtében Palakovics Laura lép pályára, a szintén sérült Pusztai Sára helyett pedig Fördős Beatrix játszhat holnap. Továbbá Papp Lucát két sárga lap miatt kell mellőznie Margret Kratznak.

Margret Kratz: okozhatunk meglepetést az elithez tartozó belgák ellen

Margret Kratz kihirdette a női A-válogatott keretét a két mérkőzésből álló februári Nemzetek Ligája-rájátszásra, amelyet a 2022-es Európa-bajnokságon nyolcadik helyezést elérő belga válogatott ellen vívunk meg. A rájátszásban való sikeres szereplés esetén feljutnánk az A ligába.

Két győzelemmel kezdtük a szezont

Szőcs Réka tizenegyest is védett a századik válogatott mérkőzésén. Női felnőtt válogatottunk 2-0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovina együttesét. Zágor Bernadett lőtte a vezető találatot, majd Fördős Beatrix szerezte meg első válogatott gólját.

A bosnyák válogatott ellen folytatódik a felkészülés

A nyár már a Nemzetek Ligájára való felkészülés jegyében zajlik a női válogatottunknál. Margret Kratz csapata, miután 1-0-ra legyőzte Görögországot, kedd este Bosznia-Hercegovina válogatottjával találkozik.

A görögök legyőzésével kezdtük az idényt

Női A-válogatottunk Turányi Lilla 70. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a görögöket felkészülési mérkőzésen a Bozsik Arénában.

Női Nemzetek Ligája: Albánia, Írország és Észak-Írország lesz az ellenfelünk

Az UEFA a férfiak küzdelmeihez hasonló rendszerben a női válogatottak számára is létrehozta a Nemzetek Ligája-sorozatot, amelynek első kiírásában a magyar válogatott az albánokkal, az írekkel és az északírekkel mérkőzik meg.

Vereség a ciprusi nyitómérkőzésen

Női A-válogatottunk a Románia elleni 2-1-es vereséggel kezdte meg szereplését a ciprusi felkészülési tornán.

Női A-válogatott: Margret Kratz keretet hirdetett az üzbégek ellen

Női A-válogatottunk idei utolsó nemzetközi mérkőzéseit az üzbégek ellen játssza le november 11-én és 15-én.

Női A-válogatott: Fordulatos mérkőzésen döntetlen Csehországban

Női A-válogatottunk a csehországi Zlínben lépett pályára felkészülési mérkőzésen. A találkozón a házigazdák már 24. percben kétgólos előnyre tettek szert, de a mieink a második félidőben változtatni tudtak játékukon, zsinórban három gólt lőttek, és végül 3-3-as döntetlent értek el.

Négy magyar gól, magabiztos siker Szerbia ellen

Női A-válogatottunk megszerezte első győzelmét a nemrégiben kinevezett Margret Kratz szövetségi kapitány irányításával. A mieink 4-0-ra nyertek a Szent Gellért Fórumban a mérkőzést tíz emberrel befejező szerbek ellen.

Szerbia ellen hangol a vb-selejtezőre a női válogatott

Margret Kratz másodszor hívja össze csapatát júniusban. A nyolc napos, mórahalmi edzőtábor programjában két felkészülési találkozó is szerepel Szerbia ellen, a Szent Gellért Fórumban.

Döntetlennel mutatkozott be a szövetségi kapitány

Bosznia-Hercegovina ellen mutatkozott be Margret Kratz a női A-válogatott kispadján. Az első félidőben helyzeteket igen, de gólokat nem láttunk a találkozón. A második 45 percben több újonc is pályára léphetett, de gólt ők sem lőttek, maradt a 0-0.

Biztatóak a statisztikák a bosnyákok ellen

Bemutatkozik Margret Kratz a női A-válogatott kispadján, a német edző kedden küldi először pályára csapatát nemzetközi mérkőzésen. A Bosznia-Hercegovina elleni felkészülési találkozó 14.00-kor kezdődik Telkiben.

Kíváncsiság és nyitottság a női edzőtáborban

– A szövetségi kapitány nagyon motiváló módon beszél velünk és közben a nyugalmat áraszt magából – mondta Vágó Fanni Margret Kratzról, aki éppen első edzőtáborát tartja a magyar női válogatott szövetségi kapitányaként. A játékosok osztották meg első tapasztalataikat az mlsz.hu-val.

Margret Kratz első edzőtáborára készül

A női A-válogatott szövetségi kapitánya egy hét múlva, húsvéthétfőn találkozik először a csapattal Telkiben. Az összetartás programjában az edzések mellett egy felkészülési mérkőzés is szerepel Bosznia-Hercegovina ellen.