Női U16: győzelemmel kezdtünk a görögök ellen
U17 női   |   Mérkőzések   |   2024. május. 02., 22:10

Női U16-os válogatottunk 1-0-s győzelemmel kezdett Görögország ellen a horvátországi UEFA Development Torna csütörtöki nyitónapján. A válogatott csapatkapitánya, Horváth Petra volt eredményes.

Rácz Zsófia szövetségi edző együttese szerdán utazott el Zágrábba, hogy részt vegyen az UEFA felkészülési tornáján, amelyen Görögországon kívül Izraellel és Horvátországgal mérkőzik meg.

Válogatottunk jól kezdett, és végig fölényben játszott a görög együttes ellen. A mérkőzés folyamán a mieink dolgoztak ki több helyzetet. Az első félidőben a görögöknek is volt egy nagy lehetőségük, de a magyar válogatottban bemutatkozó Križanová Nikolett bravúrral védeni tudott.

A második félidőben kiütközött a két csapat közötti erőkülönbség, és a 69. percben a csapatkapitányunk, Horváth Petra büntetőt értékesítve megszerezte a vezető gólt (1-0). A mérkőzés további részében hiába próbálta megduplázni előnyét a magyar válogatott, a lefújásig nem változott az eredmény.

Válogatottunk szombaton 17:30-kor Izrael ellen, kedden 11-kor pedig Horvátország ellen lép pályára.

- Jól dolgoztak a lányok, szervezett csapatjátékot mutattak be a pályán, úgyhogy megérdemelten nyertünk. Ismét szintet léptünk a játékunkban, így egy lépéssel közelebb kerültünk a célunkhoz, ami rövid távon a tornagyőzelem, hosszú távon pedig a 2027-es, hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokságra való felkészülés  - nyilatkozta Rácz Zsófia szövetségi edző a mérkőzés után.

Görögország-Magyarország 0-1 (0-0)

Magyarország: Križanová Nikolett - Köves Pálma (Alasz Hanna, 92.), Bereczki Róza (Máté Nóra, 46.), Hegyi Luca, Gágyor Zille (Lukács Korina, 63.)- Sági Panna (Vadász Lara, 46.), Kovács Petra - Tóth Ramóna, Horváth Petra, Wolff Piroschka (Turi Bori, 63.)- Pethe Olívia (Farkas Panna, 92.)