UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott
U17 női   |   Mérkőzések   |   2024. május. 07., 17:08

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen.

Rácz Zsófia együttese a torna eddigi két mérkőzésén 1-0-ra, majd 4-0-ra nyert előbb a görögök, aztán az izraeliek ellen.

A házigazdák elleni összecsapás első félidejében válogatottunk birtokolta többet a labdát és alakított ki több helyzetet, ennek ellenére a 9. percben egy védelmi hibát követően a horvát csapat szerzett vezetést (1-0).

A szünetben cserékkel frissített Gajdóczi Tibor szövetségi edző, aki a pro-licences tanfolyamon részt vevő Rácz Zsófiát helyettesítette a zárómérkőzésen. A folytatásban is jól játszott a magyar csapat, s a 85. percben sikerült Gégény Petra révén egyenlíteni, a hosszabbításban viszont szabadrúgásból gólt szerzett a horvát együttes (2-1). Ezután úgy tűnt, hogy újra egyenlít a magyar csapat, de Gégény Petra újabb lövését ezúttal védte a horvát kapus, így Horvátország 2-1-re megnyerte a mérkőzést, válogatottunk pedig ezüstérmesként zárt.

A mai mérkőzésen játékban mi voltunk a jobbak, több lehetőséget alakítottunk ki ellenfelünknél, azonban védekezésben voltak hibáink, amelyeket a horvát válogatott ki is használt. A torna elérte célját, bár szerettük volna mind a három mérkőzést győztesen abszolválni, de a játékfázisokat tekintve sikerült előrelépnünk. Ahogy Rácz Zsófia a torna előtt elmondta, ez egy hosszú távú felkészülés egyik lépcsőfoka. A tornán még jobban megismertük a játékosokat, így elkezdett körvonalazódni az a keret, amely majd a 2027-es, hazai rendezésű U19-es Európa-bajnokság a válogatott gerincét alkothatja. A három meccset alapul véve abszolút pozitívan tudok nyilatkozni a csapatról, a mentalitásunk sokat javult, és összességében elégedettek lehetünk a teljesítményt tekintve - nyilatkozta Gajdóczi Tibor szövetségi edző.

Horvátország-Magyarország 2-1 (1-0)

Magyarország: Križanová Nikolett - Köves Pálma (Tóth Ramóna, 45.), Máté Nóra, Hegyi Luca (Bereczki Róza, 45.), Gágyor Zille (Korina Lukács, 78.) - Vadász Lara (Sági Panna, 71.), Kovács Petra - Pethe Olívia (Szabó Melissza, 45.), Horváth Petra (Farkas Panna, 62.), Gégény Petra - Turi Bori (Wolff Piroschka, 62.)