Vereség az osztrákoktól, negyedikként zártuk az Eb-selejtezőt
U17 női   |   Mérkőzések   |   2024. március. 14., 17:05

Annak ellenére, hogy női U17-es válogatottunk egyedüliként győzte le az Eb-re kijutó belgákat (2-1) az Eb-selejtező 2. csoportkörében, nem sikerült meghosszabbítania A ligás tagságát, mert a zárómérkőzésen 3-0-s vereséget szenvedett Ausztriától.

A Horvátországban rendezett Európa-bajnoki selejtező torna nyitómérkőzésén 2-1-re legyőztük Belgiumot, majd 1-0-ra alulmaradtunk Horvátország ellen, a csütörtöki zárómérkőzésen pedig 3-0-s vereséget szenvedtünk Ausztriától, így negyedikként zártuk csoportkört.

Válogatottunk jól kezdte a mérkőzést az osztrákok ellen. A 9. percben előbb Brekovszki Julianna, majd Szabó Melissza labdáját kellett védenie az osztrák kapusnak. Az első 25 percben válogatottunk támadott többet, a 26. percben azonban megszületett az első osztrák gól (0-1), majd két perccel később a második is (0-2). Ezt követően az osztrák csapat átvette az irányítást, s a továbbiakban uralta a mérkőzést. A második félidőben volt néhány próbálkozásunk, de míg a találkozó elején válogatottunk veszélyeztette többet az osztrák kaput, a folytatásban inkább az ellenfél akcióit követhettük figyelemmel. Az osztrák nyomás a 94. percben újabb góllá érett, így alakult ki a 0-3-as végeredmény.

A csoport másik mai mérkőzésén a belgák 1-0-ra nyertek a házigazda horvátok ellen, és ezzel Belgium jutott ki az Európa-bajnokságra.

Tisztában volt mindenki azzal, hogy győzelem esetén kijuthatunk az Eb-re, vereség esetén viszont ki is eshetünk az A ligából, hiszen az első két mérkőzés után mindenki ugyanannyi ponttal rendelkezett. A lehetőséget nem kaptuk, hanem megteremtették a lányok azzal, hogy kétszer is megverték azt a Belgiumot, amely végül Eb-résztvevő lett. Ez a mai egy mindent vagy semmit mérkőzés volt, ugyanúgy mint a másik két csapat mérkőzése. Ezek a találkozók azok, amikből sokat lehet tanulni, és a tapasztalatokat kamatoztatva eljutni egy korosztályos döntőre - nyilatkozta Gajdóczi Tibor szövetségi edző.

Magyarország-Ausztria 0-3 (0-2)
Magyarország: Kocsi Petra - Bozsik Linett, Bereczki Róza (Sági Panna, 46.), Nyul Petra, Török Ottília (Borzák Lilien, 69.) - Brekovszki Julianna, Hanász Vanda, Túróczy Anna - Szabó Melissza (Gágyor Zille, 46.), Gégény Petra, Szabó Dóra (Berencsi Bernadett, 84.)