Címke lista: női futball

Margret Kratz befejezi munkáját a női válogatott élén

Margret Kratz és a szövetség közös megegyezéssel megszünteti a szakvezető szerződését. Az egykori német válogatott labdarúgó, Marozsán Dzsenifer és Nadine Kessler korábbi edzője, a német utánpótlás-nevelésben és edzőképzésben is elismert Margret Kratz 2021 áprilisa óta vezette a magyar női válogatott munkáját.

Női A-válogatott: megvannak az Eb-selejtezők időpontjai

Női A-válogatottunk áprilisban megkezdi a csoportküzdelmeket az Európa-bajnoki selejtezőben. Margret Kratz szövetségi kapitány együttese a jövő évi Eb házigazdájával, Svájccal is megmérkőzik.

Margret Kratz: Szeretnénk helytállni a belgák ellen

Női A-válogatottunk szövetségi kapitánya örül, hogy elkerültük a svédeket és a norvégokat, de így is nehéz erőpróba vár a csapatára februárban.

Fölényes sikerrel, másodikként zártunk a Nemzetek Ligája-csoportban

Női A-válogatottunk végig hatalmas fölényben futballozva 6-0-ra győzte le az albánokat, és nyolc ponttal a második helyen zárta a Nemzetek Ligája csoportkörét.

Öngól döntött az írek javára Dublinban

Női A-válogatottunk sokáig tartotta a lépést a házigazdákkal, de végül 1-0-ra elveszítette az írek elleni Nemzetek Ligája mérkőzést Dublinban.

Női Nemzetek Ligája: cél a második hely bebiztosítása

Női A-válogatottunk szombaton este Írországban lép pályára a házigazdák ellen, majd jövő kedden az Új Hidegkuti-stadionban az albánokat fogadja a csoport zárómeccsén.

Női Nemzetek Ligája: Egy pontot szereztünk Észak-Írországban

Női A-válogatottunk végig dominálni tudott az északírek elleni idegenbeli Nemzetek Ligája-mérkőzésen, de hiába szerzett vezetést, a hazaiak a hajrában egyenlítettek, és otthon tartották az egyik pontot.

Az északírek ellen szerezné meg első NL-győzelmét a válogatott

Női A-válogatottunk a pénteki, gyirmóti mérkőzésen az első győzelméért lép pályára a Nemzetek Ligájában.

Két új játékos az írek elleni keretben

Női A-válogatottunk kedden este az Új Hidegkuti Nándor Stadionban fogadja az ír válogatottat Nemzetek Ligája-összecsapáson.

Döntetlennel kezdtük a női Nemzetek Ligáját

Női válogatottunk 1-1-es döntetlent játszott Albániában, ahol debütált az első alkalommal rendezett női Nemzetek Ligájában.

Rajt a női Nemzetek Ligájában - Margret Kratz keretet hirdetett

Női A-válogatottunk szeptember 22-én megkezdi szereplését a Nemzetek Ligája-csoportjában, első ellenfele Albánia lesz, majd négy nappal később az íreket fogadjuk az új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A görögök legyőzésével kezdtük az idényt

Női A-válogatottunk Turányi Lilla 70. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a görögöket felkészülési mérkőzésen a Bozsik Arénában.

Női Nemzetek Ligája: Albánia, Írország és Észak-Írország lesz az ellenfelünk

Az UEFA a férfiak küzdelmeihez hasonló rendszerben a női válogatottak számára is létrehozta a Nemzetek Ligája-sorozatot, amelynek első kiírásában a magyar válogatott az albánokkal, az írekkel és az északírekkel mérkőzik meg.

Vereség a ciprusi nyitómérkőzésen

Női A-válogatottunk a Románia elleni 2-1-es vereséggel kezdte meg szereplését a ciprusi felkészülési tornán.

Női futball: fókuszba kerültek a fiatalok

Év végi áttekintésünkben összefoglaljuk a női válogatottak 2022-es szereplését és a magyar női futball eseményeit. Felnőtt válogatottunk vb-selejtező csoportja negyedik helyén végzett, míg az U19-esek és az U17-esek is harmadikok lettek az Eb-selejtező csoportjukban. A fiatalabb korosztályok is pályára léptek idén. Sőt, már a legkisebbeket is várja a futballpálya: elindult az UEFA Playmakers program.

Sipos Lilla: Ünnep lesz Spanyolország ellen játszani

A szövetségi kapitány a kontrákban és a korai labdaszerzésekben bízik Spanyolország ellen. A német szakember nagy harcra számít és kemény küzdelmet vár sajátjaitól az Európa legjobbjait soraiban tudó válogatottal szemben. A keddi találkozó előtt a teljes kerettel edzett a női A-válogatott.

Megjelent az új világranglista

Magyarország helye nem változott, míg vb-selejtezős ellenfeleink közül ketten is előreléptek a FIFA ranglistáján.

Megalakult Margret Kratz stábja

A női A-válogatott szövetségi kapitánya új játékosokat igyekezett felfedezni és a szakmai stábját is kialakította a nyár közepén. A szeptemberi vb-selejtezőkön már velük vesz részt az együttes.

Döntetlennel mutatkozott be a szövetségi kapitány

Bosznia-Hercegovina ellen mutatkozott be Margret Kratz a női A-válogatott kispadján. Az első félidőben helyzeteket igen, de gólokat nem láttunk a találkozón. A második 45 percben több újonc is pályára léphetett, de gólt ők sem lőttek, maradt a 0-0.