Győzött és második lett csoportjában a női U19-es válogatott
U19 női   |   Mérkőzések   |   2022. április. 12., 18:59

Női U19-es válogatottunk lejátszotta harmadik Eb-selejtezőjét is Olaszországban, és a bosnyákok elleni 3-1-es sikerrel megszerezte csoportja második helyét.

Turtóczki Sándor együttesét a harmadik kalapból sorsolták ki a csoportba, ezért bravúrnak számított, hogy az olaszországi torna első játéknapján sikerült legyőznie a svájci csapatot. A csoport favoritja, az olasz válogatott ellen is helytállt a csapat, de a házigazdák ellen nem sikerült a pontszerzés, így az utolsó játéknapon a második hely megszerzéséért lépett pályára csapatunk.

Jól kezdtük a meccset, Siber Glória már a 6. percben vezetést szerzett. Ezt követően óriási fölényben játszott a magyar válogatott, helyzetek sorát alakítottuk ki, és még a szünet előtt sikerült megduplázni az előnyt, ismét Siber volt eredményes.

A fordulás után Nagy Fanni büntetőjével már 3-0-ra vezettünk, és ezzel végképp eldőlt a meccs. A bosnyákok a 70. percben szépítettek ugyan, de nem volt esélyük a pontszerzésre, a magyar válogatott megérdemelten nyerte meg a találkozót, és a megszerzett három ponttal a második helyen végzett a csoportjában.

– Érezhető volt, hogy benne van a lábakban ez első két mérkőzés fáradtsága, kicsit tompább és lassabb volt a játékunk, mint az első fordulókban, ennek ellenére egy pillanatig sem volt kétséges, hogy megnyerjük a mérkőzést – mondta a mérkőzés után Turtóczki Sándor. – A frissesség hiányának tudható be, hogy a sok helyzetünkből keveset tudtunk értékesíteni, de ezzel együtt dicséret illeti a csapatot, mert ezen a mérkőzésen is motiváltan futballoztak a lányok, és összességében ennek a remek hozzáállásnak lett az eredménye, hogy az elitkörök során első alkalommal sikerült megelőznünk egy nálunk magasabban rangsorolt válogatottat. Pici hiányérzetem azért lehet, mert az olaszok ellen ki nem kényszerített egyéni hibákból kaptuk a gólokat, talán benne lehetett volna egy szorosabb eredmény is abban a meccsben. Gratulálok az egész csapatnak az elitkörös teljesítményhez, a korosztályból kiöregedő játékosoknak pedig a teljes stáb nevében sok sikert kívánok további pályafutásukhoz.