Nem volt kérdéses a győzelem, négy gól San Marino ellen
Férfi A-válogatott   |   Csapat   |   2021. november. 12., 22:45

A magyar válogatott utolsó hazai vb-selejtezőjén 4-0-ra legyőzte San Marinót. Szoboszlai Dominik duplázott, Gazdag Dániel és Vécsei Bálint is szerzett egy-egy gólt.

A vb-selejtező sorozat utolsó hazai mérkőzése előtt a magyar válogatottnak már nem volt reális esélye a második hely megszerzésére csoportjában, Marco Rossi szövetségi kapitány azonban kiemelte, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen eredmények születnek az utolsó mérkőzésünkön, a San Marino és a Lengyelország elleni összecsapásokon. A pont nélkül álló San Marino ellen nemcsak kötelező volt a győzelem, de a szurkolók megfelelő kiszolgálása is fontos célkitűzés volt, és a magyar válogatott ennek megfelelően kezdte a találkozót.

Már az első percekben nyomás alá helyeztük a vendégek kapuját, és a 6. percben megszereztük a vezetést: Szalai Ádám passzát követően Szoboszlai Dominik egy finom csel után lövőhelyzetbe hozta magát, majd a 14 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1-0).

Támadásban maradtunk a gól után, és többször is közel jártunk az előny megduplázásához, de a helyzetek egészen a 22. percig kimaradtak. Ekkor Nego Loic futott el a jobb oldalon, laposan Gazdag Dániel elé játszott, aki futtából a kapu közepébe lőtt, a labda a kapus lábai között jutott túl a gólvonalon (2-0).

A 26. percben Szalai Ádám is bevette a vendégek kapuját, de ezt a gólt les miatt nem adta meg a játékvezető. A folytatásban valamelyest csökkent a nyomás a San Marinó-i kapun, a magyar válogatott fölényben játszott ugyan, de nem tudta növelni előnyét a szünetig.

A fordulás után lendületesen kezdett a magyar csapat, de a helyzeteink kimaradtak. Az első percek után ismét csendesedtek a rohamaink, Marco Rossi pedig elérkezettnek látta az időt a változtatásra: Schäfer András és Varga Kevin is pályára lépett. A hajrához közeledve újoncot avattunk, Kiss Tamás első felnőtt válogatott meccsén lépett pályára.

A meccs végéhez közeledve, ahogy fáradtak egyre jobban a vendégek, ismét veszélyesebbé váltak a támadásaink, és a 83. percben háromra növeltük az előnyt: Szoboszlai Dominik 20 méterről, középről ballal lőtte ki a bal alsó sarkot (3-0). A gól után egy második újoncavatásra is sor került, A 19 éves Balogh Botondot szintén becserélte Marco Rossi. Balogh a 87. percben szerepet játszott a negyedik gólunk megszerzésében: jobb oldali beadása után a védők röviden mentettek, Vécsei Bálint pedig kapásból, 13 méterről a kapuba bombázott (4-0), beállítva a végeredményt.

A csoportunk másik két mai mérkőzésén Anglia fölényesen, 5-0-ra legyőzte Andorrát, Lengyelország pedig simán, 4-1-re nyert Andorrában. Ezzel eldőlt, hogy Anglia és Lengyelország szerezte meg a csoport első két helyét, előbbi készülhet a vb-re, utóbbi pedig a pótselejtezőre. A magyar válogatott hétfőn Varsóban, a lengyelek elleni zárja a vb-selejtező sorozatot.

Varga Kevin
56'
74'
85'
85'
88'
12
Szappanos Péter
13
Schäfer András
56'
14
Hahn János
84'
85'
15
Balogh Botond
84'
17
Kiss Tamás
72'
90'
Alessandro D'Addario
59'
3
Filippo Quaranta
9
Kevin Zonzini
70'
91'
10
Matteo Vitaioli
59'
Alessandro Golinucci
59'
18
Luca Ceccaroli
20
José Hirsch
35'
67'

San Marino SMR 10 0 0 10 1 46 0

A találkozó előtt Garami Józsefet köszöntötte volna a Puskás Aréna közönsége, aki itt kapta volna meg a magyar Fair Play Életmű díjat. Az ünnepség viszont elmaradt, a mesteredző később veszi át a neki megítélt elsimerést.

A 82 esztendős mesteredző egész életét a labdarúgásnak szentelte. Labdarúgónak is kiváló volt, a Göröcs János fémjelezte ifjúsági válogatottban szerepelt, majd Pécsett lett NB I-es futballista. 39 találkozón 9-szer volt eredményes, játékospályafutásának egy sérülés vette véget.

A Mesteredző címet 1985-ben kapta meg, jó másfél évtizedes, a pécsi utánpótlás-nevelésben végzett munkájáért. Később a baranyai város felnőttcsapatánál is eredményesen dolgozott, hiszen előbb megmentette azt a kieséstől, majd a következő évben már második helyre vezette az együttest, hét évig volt a PMSC vezetőedzője. Ez volt Pécs város labdarúgásának fénykora, melyet bajnoki ezüst-, és bronzérem fémjelez. Játszottak kupadöntőket és 1990-ben a csúcsra értek a Magyar Kupa elhódításával.

1987-ben szövetségi kapitány is volt öt mérkőzés irányította a nemzeti válogatottat.

1993-ban az Újpest vezetőedzője lett, amellyel bajnoki ezüst- és bronzérmet szerzett.  1996-ban került először az MTK-ba, ahol azonnal bajnoki címet szerzett csapatával. Ekkor választották a Magyar Labdarúgó Szövetség edzőbizottságának elnökévé. A bajnoki cím mellé rögtön a kupát is elhódította, egy szezonnal később utóbbi címet megvédte csapatával. 1999-től 2001-ig Győrben dolgozott, ahol ugyancsak sikeres volt. Következett a Ferencváros, ahol szintén bajnokcsapatot épített – a kupagyőzelem mellett –még ha nem is vele fejezte be a klub a pontvadászatot.

2004-ben tért vissza az MTK-ba szakmai igazgatóként és vezetőedzőként. Itt nyerte harmadik magyar felnőtt bajnokságát. 2008-ban érte el azt az óriási bravúrt a színeinkben, hogy javarészt akadémistáinkra épített együttesével lett jobb mindenkinél ls csapatával a Szuperkupát is elnyerte. Abban az évben az Év edzőjének választották idehaza, előtte két alkalommal megkapta az Orth György-díjat is. Az MTK vezetőjeként egy bajnoki ezüstérmet és két bronzérmet is nyert még.

Az ősz mester ma is aktív: szakmai koordinátorként segíti szeretett klubját, a labdarúgó NB II-ben szereplő PMFC-t.