Férfi A-válogatott   |   Csapat   |   2024. március. 26., 21:10

Férfi A-válogatottunk a Törökország elleni győzelmet követően Koszovót fogadta a Puskás Arénában felkészülési mérkőzésen. Marco Rossi több helyen is változtatott a pénteki találkozóhoz képest, szövetségi kapitányunk ezúttal a Dibusz Dénes – Lang Ádám, Dárdai Márton, Szalai Attila– Bolla Bendegúz, Nagy Ádám, Styles Callum, Nagy Zsolt – Gazdag Dániel, Szoboszlai Dominik – Ádám Martin kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

A két együttes története során először találkozott egymással, az első percekben főleg mezőnyjáték folyt, a felek ismerkedtek egymással. Az első komolyabb lehetőségre a 12. percig kellett várni, ekkor egy vendégtámadás végén Zhegorova a tizenhatos bal sarkáról lőtt, de próbálkozását Lang Ádám fejjel blokkolta. A következő percekben csapatunk többször is eljutott a koszovóiak tizenhatosáig, és a középpályán kreatív, látványos kombinációkat alkalmazott, de az utolsó passzokba mindig hiba csúszott. Az első játékrész hajrájában megint megélénkült a mieink játéka, előbb Dárdai Márton lőtt távolról, majd Szalai Attila beadásáról maradt le Ádám Martin. Gól végül nem született, így 0-0-s döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A második félidőre három helyen is változtatott Marco Rossi, Nagy Ádámot Schäfer András, Gazdag Dánielt Kleinheisler László váltotta, míg Ádám Martin helyére Varga Barnabás érkezett. Az 50. percben Bolla Bendegúz próbálkozott távolról, erőteljes löketét Muric tolta szögletre. Nyolc perccel később végül megtört a jég, Schäfer András szerzett labdát a koszovói térfélen, majd passzolt a jobb szélről Szoboszlai Dominiknak, aki közelről a vendégek hálójába lőtt, a labda egy védőn megpattanva került a kapuba (1-0).

A 66. percben egy látványos akció végén Varga Barnabás sarokkal továbbított Nagy Zsolthoz, az érkező hátvéd lövését Muric fogta, de közben már lest intett a partjelző. Két perccel ezután Marco Rossi ismét cserélt, Bolla Bendegúz helyén Nego Loic folytatta. A 84. percben Styles Callum is elhagyta a pályát, helyére Vancsa Zalán érkezett. A hajrában csapatunk ismét betalált, egy jobb oldali akciót követően a bal szélen érkező Nagy Zsolt elé került a labda, aki értékesítette a ziccert (2-0). Második gólszerzőnk ezután elhagyta a pályát, Mocsi Attila váltotta.

Együttesünk végül 2-0-ra nyert, így két győzelemmel kezdte az évet, és 14 mérkőzésesre növelte veretlenségi szériáját.

Magyarország-Koszovó 2-0 (0-0)

Magyarország: Dibusz Dénes – Lang Ádám, Dárdai Márton, Szalai Attila– Bolla Bendegúz (Nego Loic, 68.), Nagy Ádám (Schäfer András, a szünetben), Styles Callum (Vancsa Zalán 84.), Nagy Zsolt (Mocsi Attila, 87.)– Gazdag Dániel (Kleinheisler László), Szoboszlai Dominik – Ádám Martin (Varga Barnabás, a szünetben)

Koszovó: Muric – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Rrudhani (Hadergjonaj, 71.) – Idrizi (Loshaj, 83.), Berisha (A. Rrahmani, 83.) – Zhegrova (Bytiqi, 64.), Muslija (Celina, 64.), Rashica – Muriqi (Rashani, 64.)

Gólszerzők: Szoboszlai (58.), Nagy Zsolt (86.)