Marco Rossi: Az erőfeszítés, az akarat dicséretet érdemel
Férfi A-válogatott   |   Csapat   |   2019. október. 13., 20:40

Marco Rossi szövetségi kapitány az azeriek 1-0-s legyőzése után elmondta: a mentális tényezőkben jól teljesített a csapat, de majdnem megbosszulta magát, hogy a vezetőgólunk után befejezések nem voltak elég precízek.

A magyar válogatott 1-0-ra legyőzte Azerbajdzsánt Európa-bajnoki selejtezőn, és ezzel életben tartotta esélyeit arra, hogy kiharcolja a továbbjutást a csoportból. Marco Rossi szerint sok mindenért dicséret illeti a csapatot, de azzal, hogy nem tudtunk egy második gólt szerezni, nagyon nehézzé tettük magunknak a mérkőzést.

Javítottunk Azerbajdzsán ellen, tovább élnek az Eb-remények

Férfi A-válogatottunk legyőzte Azerbajdzsánt a Groupama Arénában, így utolsó Európa-bajnoki selejtezője előtt életben tartotta reményét arra, hogy továbbjutó helyen végezzen csoportjában.

Tovább

– Nagy nyomást éreztem a mérkőzésen, mert nem sikerült megszerezni a második gólt, pedig legalább négyszer-ötször betalálhattunk volna – kezdte értékelését a szövetségi kapitány. – Az utolsó percben azt hittem, ellenfelünk kiegyenlített, nagyon szerencsések vagyunk, hogy a játékvezető nem adta meg a góljukat. Nem a miénk a legjobb csapat, nem nálunk játszanak a világ legjobb játékosai, de a sorozat eddigi meccsein csak a horvátok elleni mérkőzésen játszottunk rosszul. Jól reagáltunk a három nappal ezelőtti vereségre, ezért jár a gratuláció a játékosoknak. Agresszívan kezdtünk, jól támadtunk le, sok labdát szereztünk, rengeteget futottak a játékosok, ellenfelünk alig tudott átjönni a térfelünkre, sajnos a befejezéseknél nem voltunk elég precízek, és ezért nem sikerült megszerezni a második gólt. Sok mindenben kell még fejlődnünk, az erőfeszítés, az akarat, a hozzáállás azonban mind dicséretet érdemelt. Ezen a mérkőzésen láthattuk, hogy senkit sem szabad lebecsülni, Azerbajdzsánt nem könnyű legyőzni, elképzelhető, hogy hátralévő mérkőzésein is szerez még pontot. Végezetül szeretném kiemelni, hogy a gyerekek csodálatos hangulatot teremtettek a stadionban, rengeteget segítettek a csapatnak.