U21: Négygólos vereség Németországban
U21 férfi   |   Csapat   |   2022. június. 03., 21:13

A németek végig mezőnyfölényben futballoztak az osnabrücki Eb-selejtezőn, és mindkét félidőben két gólt szerezve 4-0-ra megnyerték a találkozót.

U21-es válogatottunk utolsó előtti Európa-bajnoki selejtezőjén a csoport legerősebb válogatottjával, az Eb-címvédő német csapattal mérkőzött meg Osnabrückben. A németek számára már egy döntetlen is elég lett volna a biztos csoportgyőzelemhez, de ellenfelünk nem bízott semmit a véletlenre a teltházas osnabrücki selejtező előtt, a lehető legerősebb kezdőcsapatával állt fel a mieinkkel szemben.

A magyar válogatottban a kapus Veszelinov Dániel mellett Cipf Dominik is először volt tagja a kezdőcsapatnak, amelyben öt olyan (2002-es vagy fiatalabb) labdarúgó kapott helyet, aki még a 2025-ös Európa-bajnokság selejtezőjében is szerepelhet.

A németek a mérkőzés első perceitől labdabirtoklási fölényt alakítottak ki, de a mieink az első negyedórában szervezetten védekeztek, és a megszerzett labdákból igyekeztek ellentámadásba lendülni. A németek 17 percig nem tudtak nagyobb lehetőséget kidolgozni, ekkor azonban nagyot hibáztunk a saját térfelünkön, egy rossz hazaadási kísérletre Moukoko csapott le, és egy csel után nagy erővel a kapuba bombázott (1-0). A 30. percben megduplázták előnyüket a hazaiak, Iyinbor szabálytalankodott a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Jonathan Burkardt a kapu közepébe lőtte (2-0).

Az első félidőben Baráth Péter távoli emelése, és Iyinbor szöglet utáni fejese adott munkát a német kapusnak, de egyik alkalommal sem kellett nagyot védenie. A félidő hajrájában egy újabb kapu előtt eladott labdát követően a kapufa mentette meg a csapatunkat.

A szünetben Gera Zoltán kettőt cserélt, Kusnyír Erik és Cipf Dominik helyére Bukta Csaba és Radics Márton állt be. A második félidőt lendületesebben kezdtük, egy-két helyzetünk is volt, de a félidő második felére nyomasztóvá vált a hazaiak fölénye, számos helyzetet alakítottak ki a kapunk ellen, és Tom Krauss, majd Lazar Samardzic találatával a hajrában beállították a 4-0-s végeredményt.

A magyar válogatott jövő kedden Rigában, a lettek ellen zárja az Eb-selejtező sorozatot, amelynek végé biztosan a negyedik helyen zár a csoportban.

– A mérkőzés elején nem volt nagy a tempó, nem játszottunk nyomás alatt, de elkövettünk egy súlyos egyéni hibát, és hátrányba kerültünk, majd egy újabb hibánk ismét német gólt eredményezett. A fordulás utáni első negyedórában feljavult a teljesítményünk, egy-két lehetőségünk is adódott, a végére azonban szétesett a játékunk, újabb hibák csúsztak be, és nagy különbségű vereség lett a vége. Jobb csapattól kaptunk ki, de koncentráltabb játékkal szorosabb lehetett volna a végeredmény – mondta a mérkőzés után Gera Zoltán.