Női U19: visszavágtunk az ukránoknak
U19 női   |   Archívum   |   2015. augusztus. 13., 13:21

Az Eb-selejtező sorozatra készülő női U19-es válogatott 2-1-re legyőzte az ukrán korosztályos együttest Beregszászon.

A két csapat keddi mérkőzésén a magyar válogatott vezetett ugyan, de a hazaiak a második félidőben megfordították az állást, és végül 2-1-re győzni tudtak. A csütörtöki "visszavágó" előtt erősödött a mieink kerete, megérkezett a csapathoz Kaján Zsanett is, aki szerdáig a felnőtt válogatottal edzőtáborozott, ezért nem volt ott az első találkozón.

Akárcsak kedden, a második mérkőzésen is a magyar válogatott tudott dominálni, de támadásban ezúttal már jóval erősebb volt a csapat, és az első félidőben kétgólos előnyre tett szert. A 21. percben Magyarics Zoé harcolt ki magának lövőhelyzetet, a kapu elé belőtt labdát Kocsán Petra továbbította a hálóba (0-1). A 36. percben Szakonyi Emese futott el a jobb oldalon, remek ütempasszal hozta helyzetbe Kaján Zsanettet, aki egy pontos lövéssel fejezte be az akciót, és duplázta meg a magyar előnyt (0-2). Az ukránok még az első félidőben, az öt és félpercesre nyúlt hosszabbítás végén szépítettek ugyan, de a fordulás után nem volt esélyük arra, hogy döntetlenre hozzák a mérkőzést. Helyzetek ugyanis csak a magyar válogatott előtt adódtak, ezekből azonban nem sikerült újabbat gólra váltani, lefújásig maradt az 1-2.

- A keddi mérkőzésen is megvolt a játékunk, de akkor támadásban nem voltunk elég határozottak. A mai találkozón már sokkal jobban nézett ki a támadójátékunk, és védekezésben is végig stabilan futballoztunk, a lányok jól valósították meg azt, amit előzetesen kértünk tőlük - értékelt a lefújás után Turtóczki Sándor szövetségi edző. - Annyiban voltunk jobbak, mint kedden, hogy a játékosok elhitték, hogy megnyerhetik a mérkőzést, és jobban oldották meg az ellenfél kapuja előtt adódó szituációkat, igaz, a helyzetkihasználásunk nem volt tökéletesen, ha csak az igazán nagy lehetőségeinket nézzük, akkor is benne volt még két-három további gól is a játékunkban. Ukrajna-Magyarország 1-2 (1-2)
Magyarország: Schildkraut Fruzsina - Kun Barbara, Turányi Lilla, Flekk Nikolett (Németh Hanna, 46.), Csányi Diána (Kós Petra, 76.) - Grúber Brigitta, Farádi Szabó Edina (Vancsik, 46.)- Szakonyi Emese (Süle Dóra, 90.), Kaján Zsanett, Magyarics Zoé (Török Kitti, 90.) - Kocsán Petra