Női U19: nem sikerült a pontszerzés a törökök ellen
U19 női   |   Archívum   |   2014. március. 22., 19:21

Női U19-es válogatottunk lejátszotta második felkészülési mérkőzését is a Szocsiban zajló 12 csapatos nemzetközi tornán.

Turtóczki Sándor együttese csütörtökön elsősorban a nem elég hatékony helyzetkihasználás miatt veszített az amerikai válogatott ellen (1-2), szombaton pedig a remek játékerőt képviselő törökök ellen lépett pályára, akik tavaly ősszel Telkiben 3-2-re győzték le a mieinket Eb-selejtezőn.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott jelentősebb mezőnyfölényt kialakítani, a mieink elsősorban Kaján Zsanett révén veszélyeztettek, de gólt nem sikerült szerezni. A második félidőben a törökök átvették az irányítást, és teljesen megérdemelten szereztek kétgólos vezetést: előbb egy szabadrúgás után találtak a kapunkba, majd büntetőből növelték az előnyt. A magyar válogatott hátrányban sem tudott újítani, 2-0-ás vereséggel zárta a mérkőzést.

- Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a törököknek, egy-két lehetőségünk is adódott, a szünet után azonban szétesett a játékunk, és meglehetősen gyenge teljesítményt nyújtottunk - mondta a mérkőzés után Turtóczki Sándor. - A második félidei játék képe alapján teljesen megérdemelten nyert a török válogatott. A csapatépítés elején járunk, próbáljuk megtalálni az ideális összetételű együttest, egyelőre védekezésben és támadásban sem vagyunk kellően hatékonyak, és az is jelzés értékű, hogy ma is és az amerikaiak ellen is pontrúgásból kaptuk mindkét gólt.

A magyar válogatott hétfőn az oroszországi Krasznodár-régió válogatottjával mérkőzik meg.

Törökország-Magyarország 2-0 (0-0) Magyarország: Mészár Krisztina - Balázs Eszter, Gál Henrietta, Madarassy Kitti (Zólyomi Rebeka, 60.), Szabó Dorottya (Nagypál Fatima, 73.) - Öreg Cintia (Partine Nicole, 53.), Bokor Adrienn (Diószegi Fanni, 65.), Görög Zsófia (Viczai Katalin, 53.), Szabó Viktória - Kaján Zsanett, Rózsa Cecília