Női U19: megvan az első győzelem Szocsiban
U19 női   |   Archívum   |   2014. március. 25., 12:17

Turtóczki Sándor csapata Azerbajdzsán ellen lépett pályára kedden, és 2-1-es győzelmet aratott.

A magyar válogatott negyedik mérkőzését is lejátszotta a Szocsiban zajló 12 csapatos nemzetközi tornán. A tegnapi, oroszok elleni döntetlent követően a mieink kissé fáradtan mozogtak, de a második félidőben gólokra váltották mezőnyfölényüket. A 60. percben Kaján Zsanett egy egyéni akció végén szerzett vezetést (1-0), majd a 76. percben Vicsek Nóra centerezését követően Nicole Partine pörgetett a rövid sarokba (2-0). A hosszabbításban az azeriek szépítettek ugyan, de már a középkezdésre sem maradt idő, a mieink 2-1-re megnyerték a találkozót.

Válogatottunk szerdán nem lép pályára, csütörtökön a törökök ellen folytatja szereplését a viadalon.

- Örülünk a győzelemnek, de ezúttal a siker nem párosult jó teljesítménnyel - mondta a meccs után Turtóczki Sándor. - Ideges, kapkodó volt a játékunk, és a fáradtság is észrevehetően nyomot hagyott a futballistákon. A szokásosnál lassabbak voltunk, így hiába birtokoltuk többet a labdát, nem volt sok helyzetünk. A második félidőben sikerült két gólt szereznünk és megnyerni a mérkőzést, de játékban ennél jobb teljesítményt várok a csapattól.

Magyarország-Azerbajdzsán 2-1 (0-0)