Történelmi kupaszereplés
U19 férfi   |   Archívum   |   2006. december. 21., 11:52

Válogatottunk egy nem túl jó Szlovák-kupa szerepléssel kezdte az évet, ám ezután ezüstérmet szerzett a X. Niigatai Ifjúsági Labdarúgó Tornán. Az együttes kevésbé sikeresen fejezte be az évet a Csehországban rendezett 13. Vaclav Jezek Ifjúsági Tornán.

Felemás esztendő

Korosztályos válogatottunkra a folyamatos átalakulás volt jellemző, hiszen a csapat legjobbjai az U19-es válogatottat erősítették. Két sikertelen Írország elleni barátságos mérkőzés után a 18 év alattiak a Szlovák-kupa küzdelmei során igyekeztek helytállni. A nyitómérkőzésen a magyar U18-as válogatott 2-2-es döntetlent játszott az Egyesült Államok ellen, majd a következő találkozón a házigazda Szlovákia ellen is, végül azonban - meglepetésre - 1-0-ra kikapott Máltától.

Második hely Niigatában

A X. Niigatai Ifjúsági Labdarúgó Tornán a Várhidi Péter által edzett gárda első mérkőzésén 10-3-ra győzött a niigatai tartományi válogatott ellen. A mérkőzésen Dudás Ádám mesterhármast lőtt, Tóth Péter és Kocsis Ferenc kétszer-kétszer, Debreceni András, Présinger Ádám és Nikházi Márk pedig egyszer-egyszer volt eredményes. Ezután, egy nagyon izgalmas mérkőzésen 4-3-ra vertük Japán korosztályos csapatát. A mieink góljait Tóth Péter, Lengyel Dániel, Présinger Ádám és Kocsis Ferenc szerezték. A Niigatai torna döntőjében a 43 000 férőhelyes helyi stadionban az ausztrál válogatottól hosszabbítás után, minimális különbséggel, azaz 1-0-ra kapott ki a magyar csapat, amely az ezüstérem megszerzésével történelmet írt, hiszen a rangos torna döntőjében első alkalommal végzett a dobogón európai gárda.

A 13. Vaclav Jezek Ifjúsági Tornán aztán a csapatnak sajnos sem sikerült továbbjutnia a csoportból. Svédország ellen Szekeres Adrián még vezetést szerzett, a skandinávok azonban fordítani tudtak, és végül 2-1-re megnyerték az összecsapást. Ezután csapatunk emlékezetes mérkőzést vívott Csehországgal: a hazaiak már 3-0-ra is vezettek, az óriási hajrát produkáló magyar csapat azonban négy perc alatt (!) egyenlített: Kocsis Ferenc a 75. minutumban, Nikházi Márk pedig a 77. majd a 79. percben volt eredményes. U18-as válogatottunk Norvégia ellen 4-3-ra nyert az utolsó összecsapáson, de a remek eredmény ellenére nem sikerült továbbjutnia a csoportból. A magyar csapat góljait a skandinávok ellen Koman Vladimir, Nikházi Márk, Nagy Tamás és Faggyas Milán szerezték.

A férfi U18-as válogatott idei mérkőzései:

2006. 02. 28. Írország-Magyarország 1-0
2006. 02. 30. Írország-Magyarország 1-0
2006. 03. 03. Magyarország - Egyesült Államok 2-2 (Szlovák-kupa)
2006. 03. 05. Magyarország - Szlovákia 2-2 (Szlovák-kupa)
2006. 03. 05. Magyarország - Málta 0-1 (Szlovák-kupa)
2006. 07. 15. Magyarország - Niigatai tartományi válogatott 10-3 (Niigatai Ifjúsági Torna)
2006. 07. 16. Magyarország - Japán 4-3 (Niigatai Ifjúsági Torna)
2006. 07. 18. Ausztrália - Magyarország 1-0 hosszabbítás után (Niigatai Ifjúsági Torna)
2006. 08. 22. Magyarország - Svédország 1-2 (Václav Jezek Ifjúsági Torna)
2006. 08. 23. Csehország-Magyarország 3-3 (Václav Jezek Ifjúsági Torna)
2006. 08. 25. Magyarország-Norvégia 4-3 (Václav Jezek Ifjúsági Torna)

Mérleg: 11 mérkőzés; 3 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség.

(Következik: Női A-válogatott)