Két meccs után két pontunk van
U19 férfi   |   Archívum   |   2007. május. 16., 18:10

U19-es válogatottunk második mérkőzésén is döntetlent játszott az írországi Eb-selejtező minitornán. Várhidi Péter együttese a Németország elleni, hétfői 0-0 után szerdán 1-1-et játszott Bulgária korosztályos csapatával.

Az U19-es válogatott támogatója
a Market Építő Zrt

Válogatottunk két meccs után két pontot szerzett,

Írország - Németország 0-1

ezzel a csoport harmadik helyén áll. A nap másik mérkőzésén a német válogatott 1-0-ra nyert Írország ellen. Ez azt jelenti, hogy a mieink továbbjuthatnak, amennyiben nyernek a szombati összecsapáson, a házigazdák ellen, és a német-bolgár találkozó is számunkra kedvezően alakul.

- Sajnos, ennyit bírtak a játékosok, a csapatban a hétfői mérkőzés után csak félmeccsnyi erő volt - nyilatkozta a találkozó után honlapunknak Várhidi Péter. - Az első negyvenöt percben a bolgárok széttördelték a játékot, sokat szabálytalankodtak, ami sérüléseket is okozott.

Két mérkőzés után két pont

Ez visszafogottá tette a játékosokat, a második félidőre pedig, bár mindenki végig becsülettel küzdött, elfáradtunk. Dolgoztunk ki helyzeteket, nyerhettünk volna, de elfogyott az erő, ami azzal járt, hogy a végjátékban pontatlanok lettünk, és állóképesség nélkül nem megy...

A mérkőzésen Vass Ádám sárga lapot kapott, s mivel neki ez a második a sorozatban, a középpályás nem játszhat szombaton, Írország ellen. Pintér Ádám, Nagy József és Németh Krisztián rúgást kapott, s ez szombati szereplésüket kérdésessé teszi - ráadásul még Farkas Balázs pályára lépése sem biztos...

Magyarország - Bulgária 1-1 (0-0)
Dublin, 100 néző

Az U19-es válogatott

Vezeti: Blom (holland) - Siebert (holland), McGrath (ír)

Magyarország: Somodi Bence - Nagy József, Pintér Ádám, Sipos Tamás, Vadnai Dániel - Filkor Attila, Vass Ádám, Mészáros Márk - Stieber Zoltán - Lencse László, Németh Krisztián.
Szövetségi edző: Várhidi Péter
Bulgária: Mihajlov - Vidanov, Filipov, Vaszilev, Ivanov - Baltanov, Djulgerov, Ognyanov, Lemperov - Ilijev, Pavlov.
Szövetségi edző: Borislav Angelov

Csere: Pintér Ádám helyett Debreceni András a 33., Stieber Zoltán helyett Gyömbér Gábor az 56., Mészáros Márk helyett Korcsmár Zsolt a 76., illetve Pavlov helyett Hrisztov a 46., Djulgerov helyett Angelov a 71., Ilijev helyett Jordanov a 79. percben
Gólszerző: Németh Krisztián az 56., illetve Baltanov az 50. percben
Sárga lap: Pintér Ádám a 30., Vass Ádám az 55., illetve Vidanov a 18., Hrisztov a 61., Baltanov a 75. percben
Piros lap: Vaszilev a 85. percben

A találkozó tudósítása:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a bolgár válogatott kezdett.
5. perc: Lemperov rúgta meg Pintér Ádámot, a középpályás ápolásra szorult.
9. perc: Sipos buktatta Djulgerovot 22 méterre a magyar kaputól. A szabadrúgást Pavlov végezte el: a támadó a keresztléc fölé lőtt.
13. perc: Németh Krisztián cselezte be magát a bolgárok büntetőterületére. A csatár két védő között elesett, de a játékvezető továbbot intett.
15. perc: Filkor végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, középre tekert, de Mihajlov elcsípte a labdát.
17. perc: Ognyanov megunta Németh Krisztián cselezgetését, s csúnyán megrúgta a magyar csatárt, aki ápolásra is szorult.
18. perc: Filkor lépett ki a védők közül a bal oldalon, Vidanov azonban buktatta, amiért sárga lapot kapott. A szabadrúgást Filkor végezte el a tizenhatos bal sarkától, de mellé-fölé lőtt.
20. perc: Vaszilev futott el a jobb oldalon, középre adott, de Somodi jól mozdult ki a gólvonalról és megszerezte a labdát.
21. perc: Ognyanov balról, az oldalvonalról emelt középre, Pintér Ádám azonban fejjel szögletre mentett.
30. perc: Pintér rántotta le Ilijevet, amiért sárga lapot kapott.
31. perc: Vass Ádám 25 méterről leadott lövése után pattant le a labda a kapu előtt Lemperov testéről.
32. perc: Pavlov ívelt balról veszélyesen a magyar kapu elé, védőink lemaradtak a beadásról, de szerencsére a két érkező bolgár csatár is, így a labda a túloldalon hagyta el a játékteret.

Pintér Ádám

33. perc: Pintér Ádám jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot, a helyére Debreceni András állt be.
35. perc: Pavlov adott be jobbról, Ilijev gólhelyzetbe kerülhetett volna, de inkább eljátszotta, hogy Vass Ádám buktatta - a játékvezető azonban nem itélt tizenegyest.
36. perc: Baltanov cselezte be magát az ötösre, majd a szintén az ötösön belülre érkező Ilijevhez akart emelni, de Somodi hatalmas bravúrral kitenyerelte a labdát.
40. perc: Stieber végzett el szögletet a jobb oldalról. A labda Vass Ádámhoz került, a középpályás lövése azonban egy védőről az alapvonalon túlra pattant. Az újabb szögletet Filkor ívelte be balról, de a labda elment keresztben a kapu előtt.
45. perc: A játékvezető két perc hosszabbítás után lefújta az első játékrészt.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK

Párharc a mérkőzésen

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a bolgár csapat: Pavlovot Hrisztov váltotta.
50. perc: Egy kapu előtti kavarodás során Ilijevet még sikerült szereni védőinknek, a labda azonban Baltanov elé pattant, a csatár pedig 13 méterről, kissé balról a kapu bal oldalába lőtt (0-1).
53. perc: Németh Krisztián indult előre a 16-os vonala elől, de túlságosan kisodródott, ezért lövése után a labda az oldalhálóban kötött ki.
55. perc: Vass Ádám rúgta meg Filipovot, amiért sárga lapot kapott.
56. perc: Egyenlített a magyar csapat! Németh Kriszián tört be a bolgárok büntetőterületére, majd az elé kifutó kapus mellett, 12 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1-1).
56. perc: Stieber helyett Gyömbér lépett pályára.
61. perc: Hrisztov kapott sárga lapot Vass Ádám fellökéséért.
63. perc: Ilijev verekedte ziccerbe magár a 16-oson belül, ám 8 méterről leadott lövését Somodi bravúrral hárította.
68. perc: Filkort állították meg szabálytalanul a bolgár védők 23 méterre az alapvonaltól. A szabadrúgást Németh Krisztián végezte el, de a kapu mellé lőtt.
71. perc: Djulgerov helyett Angelov lépett pályára a bolgár válogatottban.
75. perc: Baltanov kapott sárgát, mert sípszó után elrúgta a labdát.
76. perc: Mészáros Márk helyett Korcsmár Zsolt lépett pályára.

Magyarország - Bulgária

78. perc: Gyömbér ugratta ki Vass Ádámot, aki 20 méterről lőtt, ám Mihailov védte a kapu jobb oldalára tartó labdát.
79. perc: Jordanov váltotta Ilijevet a bolgár együttesben.
84. perc: Angelov vette célba a magyar kaput a jobbösszekötő helyéről, 18 méterről. Somodi már tehetlen volt, de a labda egy védőről kipattant.
85. perc: Vaszilev leköpte Vass Ádámot, amiért nyomban piros lapot kapott.
88. perc: Filkor jobb oldali beadása után Németh és Gyömbér is helyzetbe kerülhetett volna, de egyikük sem érte el a labdát.
91. perc: Lencse átadása után Németh került helyzetbe, a csatár igazított egyet a labdán, majd lőtt, de Mihailov hatalmasat védett.
93. perc: Vége a mérkőzésnek.
Az U19-es válogatottunk 1-1-es döntetlent ért el Bulgária ellen az Eb-selejtező második mérkőzésén.