Futsal U21: magabiztos szlovén siker Móron
Férfi futsal   |   Archívum   |   2015. január. 14., 18:27

Korosztályos futsalválogatottunk barátságos mérkőzésen 6-1-re kikapott a szlovénoktól Móron.

Az U21-es válogatott célja jelenleg a nemzetközi tapasztalatszerzés, ennek jegyében együttesünk a héten kétszer is összeméri erejét Szlovéniával a móri Wekerle Sándor Sportcsarnokban.

A szerdai mérkőzés elején nem összpontosított kellően a magyar csapat, szinte másodpercekkel a kezdést követően vezetést szereztek a vendégek Patrik Csujec révén (0-1). A folytatásban is domináltak a vendégek, a 4. percben Teo Turk tizenkét méterről leadott lövésébe Jasmin Begics ért bele szerencsésen, a labda pedig utat talált a kapunkba (0-2). A 6. percben Farkas Péter szerzett labdát a jobb oldalunkon, majd a felezővonaltól indulva tíz méterről lőtt, de Lavrencsics kapus kitolta a labdát. A 15. percben háromra nőtt a különbség a két csapat között, ezúttal Teo Turk volt eredményes (0-3).

A második játékrészben rendezte sorait a magyar együttes, öt a négy elleni játékban kezdeményezett. Nyolc percig tartotta magát a csapat, ám ekkor egy kontraszerű támadás után Uros Martics lőtt gólt (0-4). A folytatásban Uros Martics ismét betalált (0-5), majd a mezőny legmagasabb embere, Patrik Csujec is bevette a magyar kaput. A 38. percben sikerült szépítenünk, tizenkét méterről, jobb oldalról Faragó Lajos a rövid alsóba lőtt, kialakítva a végeredményt (1-6).

A szlovén csapat végig érvényesíteni tudta akaratát a mérkőzésen, a vendégek pontos passzaikkal és elmozgásaikkal meg tudták bontani a védelmünket, és megérdemelten nyerték meg a találkozót.

A második mérkőzést csütörtökön 15 órakor rendezik meg.