Juhászék az Európa Ligában folytatják
Férfi A-válogatott   |   Válogatottak Archív   |   2009. augusztus. 25., 22:27

Az Anderlecht az idegenben elszenvedett 5-1-es vereség után hazai pályán is kikapott a Lyontól, ami azt jelenti, hogy a franciák jutottak a Bajnokok Ligája főtáblájára, a belga együttes pedig az Európa Ligában folytatja.

Az Anderlecht már a szünetre háromgólos hátrányba került hazai pályán a Lyon elleni BL-selejtező visszavágón, és ezzel azt a minimális reményét is elvesztette a továbbjutásra, ami az idegenbeli 1-5 után megmaradt számára. Juhász Roland ismét kezdő volt a belga együttesben, amely a fordulás után szépített ugyan, de 3-1-re kikapott, és 8-2-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Az angol Ligakupában három válogatott kerettagunk lépett pályára. Priskin Tamás kezdőként kapott lehetőséget az Ipswichben, és a 14. percben vezetést szerzett csapatának a Peterborough ellen. A hazaiak azonban a fordulás után fordítottak, és 2-1-re megnyerték a találkozót, Priskin 55 percet töltött a pályán. A Hull City a Southendet fogadta, és 3-1-es győzelmet aratott, Halmosi Péter végigjátszotta a mérkőzést.

A Queen's Park Rangers otthon verte 2-0-ra az Accringtont, a hosszú sérülése után a válogatott keretébe visszatérő Buzsáky Ákos végig a pályán volt a londoniaknál.