Felkészülési meccsel zárult az edzőtáborozás
Férfi A-válogatott   |   Válogatottak Archív   |   2009. október. 10., 14:20

Az október 23-28. között Nyíregyházán és Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő U19-es Eb-selejtezőtornára (amelyen együttesünk Liechtensteinnel, Lettországgal és Oroszországgal mérkőzik meg) készülő válogatottunk szombaton az MTK második csapata elleni edzőmeccsel zárta majd egyhetes edzőtáborozását. A korosztályos gárda az első félidőben 3-1-re vezetett, ám végül 4-3-as vereséget szenvedett, a válogatott góljait Laczkovich Donát (11-esből), Márkus Gábor és Skriba Máté szerezte.

Szapor Gábor szövetségi edző az első játékrészben Antal Botond - Nagy Tibor, Kelemen Dávid, Margitics Andor, Eszlátyi István - Gyűrű László - Stieber András, Laczkovich Donát - Skriba Máté, Márkus Gábor, Rácz Ferenc, a másodikban pedig Mursits Roland - Karácsony Balázs, Sajó Dániel, Kocsis Adrián, Tóbiás Zsolt - Németh László, Ladányi Tibor - Varga Tamás, Nagy Patrik, Simon Krisztián - Balla Ádám összeállításban szerepeltette az együttest.

A 20. percben Laczkovich Donát 11-esből talált a kapuba, majd a 24. percben Márkus Gábor, a 29.-ben pedig Skriba Máté szerzett gólt. Az MTK II az első félidőben csak egyszer volt eredményes, ám a kék-fehérek a mérkőzés második periódusában három gólt is elértek, s végül megnyerték a meccset.

- A mérkőzés jó lezárása volt a heti munkának, a gyakorlásnak köszönhetően jó néhány játékelemet meg tudtunk valósítani, amelyet alkalmazni szeretnénk az Eb-selejtezők során - nyilatkozta honlapunknak a találkozót követően Szapor Gábor szövetségi edző. - Természetesen inkább az első félidővel vagyok elégedett, akkor működött jól a csapat, amikor azok játszottak, akik közelebb állnak ahhoz, hogy ott legyenek a szűk keretben. A felkészülést értékesnek tartom, bízom abban, hogy jól fogunk szerepelni a selejtezőben.