Ezüstérmet szerzett a magyar csapat
Férfi A-válogatott   |   Válogatottak Archív   |   2006. augusztus. 05., 21:26

A Szokolai László vezette U17-es gárda 1-1-es döntetlent játszott Lengyelországgal a 26. Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgó Torna döntőjében, a végső győzelemről döntő tizenegyes-párharcot a vendégek nyerték 5-4-re.

Tizenegyesekkel nyertek a lengyelek

Színvonalas mérkőzést játszott egymással a 26. Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgó Torna döntőjében a magyar és a lengyel U17-es válogatott a ráckevei Sipos Ferenc Stadionban. Szokolai László szövetségi edző a szlovákok elleni győztes csapatot küldte pályára, tehát Gulácsi Péter - Meczel Zsolt, Varga Domonkos, Országh Péter, Sváb Dániel - Simon Ádám, Litauszki Róbert - Hajdú Zsolt (Nikischer György, a 62. percben), Tamási Zsolt (Gosztonyi András, a 61. percben), Kovács Dániel (Tóvizi Tamás, a 71. percben) - Simon András összeállításban játszott válogatottunk. Már az első félidőben is több ígéretes támadást vezettek a mieink, s a szünet után a vezető gól is megszületett. A 46. percben egy formás és gyors akció végén Tamási Zsolt lőtte keresztbe a labdát a tizenhatoson belül, jobb oldalról, éppen az érkező Simon András útjába, aki estében, közelről a kapuba lőtt (1 - 0).

A gól nem változtatta meg jelentősen a játék képét, a pálya közepén hatalmas harcot vívtak egymással a játékosok a labdáért, de a csatárok ritkán jutottak lövéshez. Aztán, egy némileg szerencsés találattal a 60 percben egyenlítettek a lengyelek. Egy szöglet után Pacuszka elé került a labda, aki közelről Gulácsi Péter kapujába lőtt (1 - 1).

Mivel a rendes játékidőben már nem született újabb gól, a tornagyőzelemről tizenegyesek döntöttek. Magabiztosan kezdtek a mieink, Gosztonyi András, Simon András és Nikischer György is a kapuba talált, míg a másik oldalon hibáztak egyet a lengyelek - Gulácsi Péter remekül védett. A negyedik magyar büntetőt Simon Ádám kapufára rúgta, és így máris egyenlítettek a vendégek. Az ötödik sorozatban mindkét játékos eredményes volt, Tóvizi Tamás higgadtan lőtte a magyar büntetőt. A lengyelek a hatodik sorozatban sem hibáztak, Sváb Dániel viszont a kapu fölé bombázott, s így Lengyelország büntetőkkel 5 - 4-re győzött, megszerezve a torna aranyérmét.

Kisteleki István: jó mérkőzést játszottak a csapatok

A mérkőzést követően dr. Kulcsár István, Ráckeve polgármestere, illetve a Magyar Labdarúgó Szövetség vezetői, Kisteleki István elnök, Dunai Antal alelnök és Nyilasi Tibor, az utánpótlás-válogatottak igazgatója adta át a díjakat a nagy sikerrel lezajlott 26. Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgó Torna győzteseinek. A harmadik helyet a magyar csapat mögött az íreket 2 - 1-re legyőző szlovákok szerezték meg.

A találkozó kapcsán Szokolai László szövetségi edző honlapunknak nyilatkozva elmondta: 'A sors most visszavette, amit az Izrael elleni meccsen megadott: ezúttal elbuktuk a tizenegyes-párbajt. Ezzel együtt van okunk örömre is, hiszen nagyszerű meccset játszottunk a roppant erős, és szervezetten futballozó lengyelekkel. Úgy érzem, csapatom egyre inkább megérik az Európa-bajnoki selejtezőkre.'

Szintén dicsérte a torna döntőjét Kisteleki István, az MLSZ elnöke, aki elmondta: 'Jó mérkőzést láthattunk, a mieink lelkes, és időnként színvonalas játékkal rukkoltak elő, ezzel együtt igazságosnak tartottam a döntetlent. Mivel azért láttam kisebb hiányosságokat is a mieinknél, fontosnak tartom, hogy még csiszolódjon a válogatott játéka, és akkor lehet esélyünk a sikeres Európa-bajnoki kvalifikációra.'