Súlyos vereséggel zárták az Eb-selejtezőket fiataljaink
U21 férfi   |   Archívum   |   2008. szeptember. 07., 19:35

U21-es válogatottunk vasárnap, Szerbiában játszotta utolsó Eb-selejtezőjét. Fiataljaink súlyos vereséget szenvedtek, a szerbek 2-0-ás félidő után 8-0-ra győztek. Pintér Ádámot a találkozó 27. percében, még gólnélküli állásnál kiállította a játékvezető.

Két tizenegyest is ítéltek ellenünk

A belgrádi Omladinski-stadionban rendezett összecsapás nem kezdődött jól a Bogdán Ádám - Kiss Zoltán, Guzmics Richárd, Pintér Ádám, Völgyi Dániel - Vass Ádám - Demjén Gábor (Heffler Tibor a 60. percben), Filkor Attila (Merczel Zsolt a 75. percben), Zsidai László, Szakály Péter (Korcsmár Zsolt a 28. percben) � Feczesin Róbert összeállításban szereplő mieink számára, hiszen a középhátvéd Pintér Ádám már a 27. percben piros lapot kapott, s a kiállítással egy időben megítélt tizenegyesből a hazaiak meg is szerezték a vezetést. Ezután U21-eseink még egy gólt kaptak a szünetig, a második félidőre pedig összeomlott a magyar védelem, és a hazai csapat még hat góllal terhelte kapunkat (a bíró még egy büntetőt ítélt ellenünk), így a meccs végeredménye 8-0 lett. Együttesünk így a csoport harmadik helyén zárt, jelenleg a szerbek állnak az élen, ám a fehéroroszok csak egy ponttal vannak lemaradva tőlük - s ők kedden még pályára lépnek Lettország ellen.

- A játékvezető óriási hibát követett el, amikor Pintért kiállította és tizenegyest adott a szerbeknek - mondta a meccs után Várhidi Péter. - A második félidőre sajnos elfogyott játékosaink ereje, olyan volt, mintha hatan lettek volna a pályán. A kiállításig és a tizenegyesig helyzetük sem volt ellenfelünknek, a második játékrészben azonban a nagy melegben szinte menni sem tudtak mieink - és már csak kétszer cserélhettem...