Ötgólos győzelem San Marino ellen
U21 férfi   |   Archívum   |   2008. augusztus. 19., 23:38

U21-es együttesünk kedd este az Albert Flórián Stadionban San Marino együttesét fogadta Európa-bajnoki selejtezőn. Válogatottunk Feczesin Róbert és Szalai Ádám két-két góljával, valamint Filkor Attila találatával 5-0-ra győzött.

Kiütés a második félidőben

A játékot az első perctől a mieink irányítottak, korosztályos együttesünk jelentős fölényben futballozott és jóval több helyzetet dolgozott ki, mint a vendégek. Az első gól azonban 'csak' a 30. percben született meg, ekkor Zsidai László előreívelése után Feczesin Róbert hét méterről, a balösszekötő helyéről fejelt a kimozduló Aldo Simoncíni felett a kapu közepébe (1-0). Az első játékrész hátralévő idejében is a mi csapatunk dominált, ám ekkor több gól már nem született.

A második félidőt nagy lendülettel kezdte a magyar gárda, és az 50. percben Feczesin Róbert megszerezte második gólját is: a támadó Filkor Attila jobb oldali beadása után öt méterről a kapu közepébe, a léc alá fejelt (2-0). Ezután is a mieink voltak aktívabbak, és válogatottunk a 82. percben tovább növelte előnyét: egy látványos támadás végén Szakály Péter jobb oldali átadását követően Szalai Ádám közelről továbbított a kapuba (3-0). Négy perccel ezután jött a harmadik gól, Völgyi Dániel lövése után a labda kipattant Simoncini kapusról, Szalai Ádám azonban közelről a hálóba helyezett (4-0). A 88. percben megszereztük ötödik gólunkat is: a vendégek Filkor Attilával szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, s a megítélt büntetőből a sértett a jobb alsó sarokba helyezett (5-0).

Egy meccs marad a bizonyításra

- A mérkőzés első felében nehéz dolgunk volt, de tudtuk is, hogy a védekezésre berendezkedő ellenfelünkkel szemben nem lesz könnyű, amíg nem szerzünk két-három gólt - nyilatkozta a meccs után Várhidi Péter. - Nehezen tudtunk beállni arra az egy-kétérintős játékra, amit produkálni akartunk, de végül sikerült, és a második félidőben már látványosan, és időnként élvezetesen is futballoztunk. A játékosoknak ebben a korosztályban még egy meccsük van a bizonyításra, és remélem, hogy a Szerbia elleni idegenbeli mérkőzésen többen is megmutatják majd, hogy helyük lehet az A-válogatottban is…

Magyarország - San Marino 5-0 (1-0)

Magyarország: Hegedűs Lajos - Miskolczi László, Pintér Ádám, Guzmics Richárd, Völgyi Dániel - Zsidai László, Filkor Attila - Demjén Gábor, Feczesin Róbert, Ivancsics Gellért - Németh Krisztián. Szövetségi edző: Várhidi Péter

San Marino: Aldo Simoncini - Michael Simoncini, Nicola Chiaruzzi, Michele Cervellini, Michele Rastelli, Rafaele Carlini - Giovanni Bonini, Maicol Beretti, Pier Filippo Mazza, Enrico Cibelli - Alessandro Bianchi. Szövetségi edző: Giuseppe Canini

Csere: Németh Krisztián helyett Szalai Ádám a 45., Demjén Gábor helyett Szakály Péter a 64., Ivancsics Gellért helyett Kecskés Tamás a 79. illetve Maicol Beretti helyett Marco Rosti a 70., Alessandro Bianchi helyett Matteo Rossi a 74. percben

Gólszerző: Feczesin Róbert a 30., Feczesin Róbert az 50., Szalai Ádám a 82., Szalai Ádám a 86., Filkor Attila (11-esből) a 88. percben

Sárga lap: Maicol Beretti a 32., Aldo Simoncini az 59. percben