Győzelemmel kezdtük az Eb-selejtezőtornát
U21 férfi   |   Archívum   |   2008. április. 08., 21:53

U21-es futsal válogatottunk kedden Lettországgal mérkőzött meg a móri Eb-selejtezőtornán. Frank Tamás csapata 2-2-es félidő után 4-3-ra győzött, így előnyös helyzetben várhatja a szerdai, Kazahsztán elleni meccset.

Nagyszerűen hajrázott a csapat

Együttesünk Gremsperger Gábor - Frank Péter, Harnisch Ákos, Rábl János, Dávid Richárd összeállításban kezdett, csereként pedig Trippon Péter, Bita László, Póta Balázs, Czefernek Zsolt, Dróth Zoltán és Siroczki Gerő kapott lehetőséget.

Mi szereztük meg a vezetést: a 12. percben Rábl János egy látványos szabadrúgás-kombináció végén közelről lőtt a kapuba (1-0). A 17. percben szerencsés góllal, Vladimirs Terens sorfalon megpattanó szabadrúgása után egyenlítettek a lettek (1-1). Két perccel később egy kontra végén Igors Avanesovs nyolc méterről vette be a magyar kaput (1-2), azonban a mieink nem hagyták magukat és Rábl János egy újabb szép kombináció végén közvetlen közelről továbbított a hálóba, (2-2). A 22. percben Konsztantinsz Zabarovszkis átlövés-gólja után ismét a vendégek vették át a vezetést (2-3), ám ezután már csak Dróth Zoltán góljai következtek: a győri csatár a 35. percben (3-3) és a lefújás előtt 19 másodperccel is közelről helyezett a hálóba (4-3).

Frank Tamás

- Érzésem szerint a magyar válogatott mezőnyjátékban és a helyzetek terén is fölényben volt a meccs túlnyomó részében – nyilatkozta az mlsz.hu-nak a lefújás után Frank Tamás. - Ugyanakkor, mivel ziccereinket nem mindig tudtuk gólra váltani, igen drámaira sikerült a hajrá. Örülök, hogy csapatom az utolsó pillanatig koncentrálva meg tudta szerezni a három, nagyon fontos pontot.

A nap másik mérkőzésén némi meglepetésre a kazah válogatott nagyszerű játékkal 4-1-re győzött Fehéroroszország ellen.