Belgium jobbnak bizonyult
U21 férfi   |   Archívum   |   2008. február. 23., 21:30

Nem kezdte jól a Belgium elleni második találkozót (az első meccsen pénteken Mórón 3-3 volt az eredmény) Győrszentivánban a magyar válogatott, hiszen a vendégek hamar kétgólos előnybe kerültek.

Az 5. percben Pauli, egy perccel később pedig André volt eredményes a Pallai Gábor - Tóth Szabolcs, Lódi Tamás, Madarász János, Gyurcsányi Zsolt - Nagy Gábor, Baranyai Pál, Nagy István, Németh Péter, Sivák Péter, Szabó Zoltán összeállításban szereplő magyar gárdával szemben. Baranyai Pál a 8. percben szépített ugyan, de a félidő utolsó gólját a vendégek kapitánya, Chaibai érte el (1-3).

A második félidőben újjáéledtek reményeink, a 31. percben Tóth Szabolcs szépített, ám a hajrában összeroppant a magyar válogatott, Sahri (31., 39.), Cragnars (37.) és Chaibai (39.) góljaira már nem tudtunk válaszolni, így csapatunk 7-2-es vereséget szenvedett.

- Megítélésem szerint az első félidőben jól játszottunk, de nem tudtuk kihasználni helyzeteinket – nyilatkozta az mlsz.hu-nak a mérkőzés után Kozma Mihály szövetségi edző. - A második játékrészben aztán kifejezetten dekoncentrált futsalt láttam csapatunktól, és ezt a nagyszerű belga csapat ki is használta.

A fiataloknak sem ment

Az U21-es csapatunk sem tudott visszavágni az 1-0-ás pénteki vereségért.

Válogatottunk nem tudott visszavágni a pénteki vereségért

Tóth Károly együttese szombaton 2-2-es félidőt követően 6-2-re kikapott a belgák korosztályos csapatától.

Rábl János révén ugyan a 8. percben még előnybe kerültek a mieink, ám a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Dávid Richárd találatával később egyenlített a magyar gárda, azonban a szünet után már csak a belgák tudtak élni lehetőségeikkel. Most is hagytunk ki „kisbüntetőt”: ezúttal Trippon Péter hibázott. Válogatottunk ezúttal Tamási Péter - Harnisch Ákos, Póta Balázs, Rábl János, Siroczki Gergő - Kőhalmi Krisztián, Temesi Norbert, Czefernek Zsolt, Trippon Péter, Smeló Dávid, Száraz Szabolcs, Dróth Zoltán, Dávid Richárd összeállításban lépett pályára.

- Rengeteg helyzetet alakítottunk és hagytunk is ki a meccsen – mondta a lefújás után Tóth Károly -, és ez a második félidőben sajnos nagyon megbosszulta magát.