A harmadik helyen zártuk a tornát
U21 férfi   |   Archívum   |   2008. április. 11., 19:00

U21-es futsal válogatottunk a móri Eb-selejtezőtorna utolsó játéknapján 2-0-ás félidő után 4-0-ra kikapott Fehéroroszország ellen, így a csoport harmadik helyén végzett.

Nem tudtunk felpörögni

Frank Tamás Tamási Péter - Frank Péter, Harnisch Ákos, Rábl János, Dávid Richárd összeállításban küldte pályára válogatottunkat, csereként pedig Temessi Norbert, Smeló Dávid, Póta Balázs, Czefernek Zsolt, Dróth Zoltán és Siroczki Gergő kapott lehetőséget.

A fehéroroszok a 10. percben szerezték meg a vezetést, Uladzimir Zdanovich lőtt laposan a kapunkba (0-1). Két perccel azután meg is duplázták előnyüket a vendégek, ekkor Aleksei Radchyitski perdített közelről a hálóba (0-2). A második félidő két újabb fehérorosz gólt hozott: a 31. percben Anton Husakov bombázott a léc alá (0-3), majd a hatvan másodperccel később Aleksei Radchyitski állította be a végeredményt (0-4).

- Ezen a napon kissé fáradtan, tompán, és egy sebességi fokozattal lassabban játszottunk a szükségesnél - nyilatkozta a mérkőzés után Frank Tamás szövetségi edző. - Nem tudtunk kellően felpörögni erre a mérkőzésre, de ezzel együtt, a helyzetek alapján a négygólos különbséget túlzónak tartom.

A nap másik meccsén a kazahsztáni válogatott 6-5-re legyőzte Lettországot, s így százszázalékos mérleggel végzett a csoport élén.