Egy félidő alatt öt gólt lőttünk a szlovénok elleni visszavágón
U16 férfi   |   Csapat   |   2024. szeptember. 19., 15:41

Férfi U16-os válogatottunk remek első félidei teljesítménnyel 5-1-re legyőzte a szlovén korosztályos csapatot Nován.

A keddi, idegenbeli 2-0-s vereséget követően a magyar U16-os válogatott csütörtökön kiváló teljesítményt nyújtva, magabiztosan győzte le a vendég szlovén csapatot Nován. A mieink az 5. percben Varga Zsolt révén szereztek vezetést, majd az első negyedóra végén Kiss Máté duplázta meg az előnyt. Ezt követően a szlovénok enyhe labdabirtoklási fölényre tettek szert, és sikerült szépíteniük, de sokáig nem örülhettek a szoros eredménynek, mert a 35. és a 39. perc között három gólt is szereztünk, sorrendben Wiesner Balázs, Kiss Máté és Varga Zsolt volt eredményes.

A szünetben 5-1 volt az állás, és az eredmény nem is változott a második félidő végéig, a magyar válogatott megérdemelten nyerte meg a találkozót.

– A keddi mérkőzéshez képest sikerült stabilizálni a védekezésünket, és ezúttal támadásban is hatékonyak tudtunk lenni, megvoltak a labda nélküli mozgások, jó területeken vettük fel a labdákat, és sikerült megbontani a vendégek védelmét. Csapatként rengeteget léptünk előre az első meccshez képest, és emellett többen kiemelkedő egyéni teljesítménnyel járultak hozzá a győzelemhez – mondta a mérkőzés után Szabados József szövetségi edző.

Magyarország-Szlovénia 5-1 (5-1)
Magyarország: Kilvinger Levente (Jakab Mátyás, 46.) - Acsai Dominik, Szakál Dénes (Ráki Zsombor, 80.), Russnák Áron (Szűcs Áron, 80.), Balogh Áron - Juhász Martin, Ratkai Ádám (Somfalvi Barna, 71.), Kiss Máté (Vincze Tamás, 71.) - Wiesner Balázs (Papp Máté, 71.), Varga Zsolt (Makrai Csongor, 57.), Zsolnai Dávid (Berekméri-Szigeti Ákos, 46.)
Gólszerzők: Varga Zs. 5., Kiss M. 17., Wiesner 35., Kiss M. 37., Varga Zs. 39.