Döntetlen után tizenegyesekkel nyert az U16-os válogatott
U16 férfi   |   Csapat   |   2024. május. 08., 21:05

Az immáron Németh Antal vezette csapat Szarajevóban szerepel a korosztályos UEFA Development Tornán. A fiúk a felkészülési torna nyitómérkőzésén játszott 2-2-es döntetlen után higgadtan végezték el a tizenegyeseket Szlovénia ellen.

Az első félidőben kiegyenlített volt a mérkőzés, válogatottunk több kaput veszélyeztető helyzetet is kialakított, de a szlovén kapus mindahányszor bravúrral védett.

A második félidőt góllal kezdte a magyar gárda, a 46. percben Galambos János egy egyéni akció után talált kapuba (1-0). A 70. percben előbb egyenlített, majd a 82. percben fordított a szlovén együttes (1-2). A két válogatott végig kiélezett mérkőzést vívott egymással, a 90. percben egy begyakorolt szabadrúgás-variációt sikeresen megvalósítva, Nyers Ádám volt eredményes, így a torna szabályainak megfelelően tizenegyesek döntötték el a találkozót.

Játékosaink magabiztosan mind az öt tizenegyest értékesítették, míg ellenfelünk csupán négyszer talált be. Az így megszerzett győzelemért két pont jár a tornán.

- Nagy fizikai csata zajlott a pályán, az első félidőben voltak hiányosságaink, amelyeket a folytatásban igyekeztünk kijavítani. Örülök hogy felvettük a kesztyűt, sőt látványos támadásokat mutattunk be, úgyhogy elégedett vagyok a csapat tudásával és a csapategységgel is. A játék képét tekintve valamivel közelebb álltunk a győzelemhez, mint ellenfelünk, ez a minimális különbség végül a tizenegyeseknél mutatkozott meg. Bízom benne, hogy a későbbiekben tudunk játékban előrelépni és a mérkőzés 90 percében nyerni - nyilatkozta Németh Antal szövetségi edző.

Válogatottunknak május 10-én a görög, majd május 13-án a házigazda bosnyák csapat lesz az ellenfele.

Magyarország-Szlovénia 2-2 (0-0), tizenegyesekkel 5–4

Magyarország: Szentmihályi Ádám - Sánta Milán, Zoltai Levente, Kárász Tamás (Rab Bence, 83.) - Nyilkos Botond (Boza Bende, 65.), Kovács Noel, Zubor Ádám (Wébel Máté, 83.), Milicz Péter (Kovács Dániel, 72.) - Mándity Márkó (Petrók Viktor, 65.), Magyarics Erik (Kátai Szabolcs, 46.) - Galambos János (Nyers Ádám, 72.)

Gólszerzők: Galambos János 46., Nyers Ádám 90.