Vereséggel kezdett Moszkvában a női futsalválogatott
Női futsal   |   Archívum   |   2013. május. 07., 10:10

A Győzelem Napja torna első játéknapján a hazaiak a játék minden elemében felülmúlták a magyar válogatottat.

Már-már hagyománynak számít, hogy női futsalválogatottunk részt vesz az oroszok május eleji, Győzelem Napja elnevezésű négyes tornáján, idén a mieink és házigazdák mellett az ukránok és az irániak alkotják a mezőnyt. A magyar válogatott néhány alapembere nélkül utazott ez Moszkvába, így Frank Tamás szövetségi edző több újoncot is meghívott a keretbe. Az első játéknapon azzal az orosz válogatottal meccseltünk, amellyel itthon idén már kétszer is megmérkőztünk, és eddig egy győzelem, egy döntetlen volt a mérlegünk. A hétfői találkozón a lelátón szurkolt a lányoknak Dzsudzsák Balázs, a Dinamo Moszkva és a magyar válogatott labdarúgója is.

A meccs rosszul kezdődött, a házigazdák rögtön az első percben vezetést szereztek, és a kezdeti zavarodottság egészen a szünetig kitartott, csak a második félidőben sikerült valamelyest rendezni a sorokat, de a felzárkózásra akkor sem volt remény. A szünetben már ötgólos volt az orosz előny, a végeredmény 8-0 lett.

- A játék minden elemében felülmúlta csapatunkat az orosz válogatott, a gólkülönbség a játék képe alapján inkább ránk nézve hízelgő. Sajnos a mai gyenge teljesítményünkkel mi is hozzásegítettük az orosz válogatottat sziporkázó játékához, de bízom benne, hogy a csapat tanul az elkövetett hibákból és a holnapi meccsre összeszedettebb játékkal rukkol elő - mondta a meccs után Frank Tamás szövetségi edző.

Válogatottunk kedden Ukrajna ellen lép pályára.

Oroszország - Magyarország 8-0 (5-0)
Magyarország: Hargas Annamária - Csepregi Gabriella, Megyes Ágnes, Szücs Vivien, Farkas Éva
Cserék: Vincze Anikó, Deczki Vanda, Üveges Katalin, Bernhardt Barbara, Ganczer Hajnalka, Radics Ágnes, Varga Adél,