A belgákkal játszunk a vb-selejtezős elitkörért
Futsal Férfi A   |   Csapat   |   2023. március. 10., 14:18

Turzó József együttese április közepén lép pályára az oda-visszavágós párharcban, amelynek győztese a selejtező sorozat legjobb húsz csapata közé kerül.

Férfi futsalválogatottunk az izraeliek múlt heti, 6-1-es legyőzésével, majd a horvátok elleni 1-1-es hazai döntetlennel a második helyen zárt vb-selejtező csoportjában. A 12 selejtezős csoport négy legjobb másodikja egyenes ágon bekerült az elitkörbe, a mieink pótselejtezőn biztosíthatják be a legjobbak közé kerülést.

A pótselejtező sorsolását ma délután rendezték Nyonban, az UEFA székhelyén, és a mieinket a belga válogatott mellé húzták ki. Belgium eddig három világbajnokságon vett részt (a magyar válogatott egyszer, 1989-ben voltak tagjai a mezőnynek), a héten véget érő selejtezős csoportküzdelmeket két győzelemmel (11-0 és 6-1 az osztrákok ellen) és két vereséggel (2-4 és 4-7 a grúzok ellen) zárta. A magyar válogatott a 30., a belga a 31. helyen áll a FIFA-világranglistán.

– A hét lehetséges ellenfélből azt egyik legerősebbet kaptuk. A belga válogatottat nagyszerű egyéni képességekkel rendelkező játékosok alkotják, ennek megfelelően az egyéni teljesítmények dominálnak a mérkőzéseiken. Nehéz dolgunk lesz, csak egységes csapatként lehet esélyünk a továbbjutásra, de mindent megteszünk majd a továbbjutás érdekében – mondta az mlsz.hu-nak Turzó József a sorsolás után.

A továbbjutás oda-visszavágós párharcban dől el, a mérkőzéseket április 10-19. között rendezik meg (a pontos dátumok és helyszínek a későbbiekben válnak hivatalossá).