Futsal: nem volt ellenszerünk a horvátok játékára
Futsal Férfi A   |   Csapat   |   2022. október. 07., 21:21

Férfi futsalválogatottunk 5-1-es vereséggel zárta második vb-selejtezőjét, a horvátok elleni idegenbeli találkozót.

Férfi futsalválogatottunk a szeptemberi, Izrael elleni 2-2-es döntetlen után vb-selejtező csoportja favoritjához, a horvát együtteshez látogatott, a találkozót Slavonski Brod városában rendezték meg.

Baljós előjel volt, hogy Dróth Zoltán után egy másik kulcsjátékosunk, Tatai József is kidőlt a sorból sérülés miatt. Az európai élcsapatok közé tartozó horvátok az első percektől kezdve veszélyesebben játszottak, fizikai fölényüket kihasználva végig érvényesíteni tudták az akaratukat a pályán.

A 10. percig tartottuk a gól nélküli eredményt, ekkor azonban Sekulic találatával vezetést szereztek a horvátok, majd a 12. percben Cekol megduplázta az előnyt. A házigazdák agresszívebbek voltak, megnyerték a párharcok nagy részét. Jelavic a 16. percben háromra növelte az előnyüket, s bár Harnisch Ákos góljával gyorsan szépítettünk, pár másodperc múlva Jurlina is bevette a kapunkat, és visszaállt a háromgólos különbség (4-1).

A második félidő kiegyenlített játékkal kezdődött, de a 25. percben ismét a horvátok voltak eredményesek, Kuraja módosította 5-1-re az állást. A hátralévő időszakban a magyar válogatott támadott többet, de nem tudtunk közelebb kerülni a hazaiakhoz, a horvát válogatott megtartotta négygólos fórját, és 5-1-re megnyerte a találkozót.

A mieink márciusban játsszák le hátralévő két mérkőzésüket a csoportban, az izraeliek elleni idegenbeli és a horvátok elleni hazai találkozót.

– Az első félidő legelején elkövettünk néhány buta szabálytalanságot, emiatt beszorultunk egy olyan védekezési zónába, ahol fizikálisan felőrültek minket a horvátok. A második félidőben tudtunk ezen változtatni, magasabban védekeztünk, de nem tudtuk szorossá tenni a találkozót, megmutatkozott, hogy a horvát csapat jelenleg előrébb jár nálunk – mondta a mérkőzés után Turzó József szövetségi kapitány.